12.03.2013 - konferencja PSAB-I oraz spotkanie Capital_LINK szansą na rozwój własnego biznesu

Najnowsza inicjatywa Nickel Technology Park Poznań (NTPP) oraz Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych to szansa dla wszystkich podmiotów poszukujących kapitału na rozwój własnych pomysłów na biznes.

 

12 marca br. w Centrum Konferencyjnym NTPP będzie można wziąć udział w konferencji Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu - Innowacja, a następnie na spotkaniu Capital_LINK zaprezentować swój projekt potencjalnym inwestorom.

 

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji na stronie www.psab.pl/rejestracja.html. Jednym z Partnerów konferencji jest również Kobieca Sieć Aniołów Biznesu.  (www.ksab.pl)
 
We wtorek, 12 marca br. na terenie NTPP odbędzie się konferencja naukowo – informacyjna Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu oraz kolejne spotkanie z cyklu Capital_LINK. Inicjatywa Instytutu Nauk Ekonomicznych
i Społecznych z Warszawy oraz podpoznańskiego Parku skierowana jest do wszystkich podmiotów poszukujących kapitału na rozwój swojego biznesu oraz potencjalnych inwestorów zainteresowanych nowymi, innowacyjnymi pomysłami biznesowymi.
 
W programie konferencji PSAB-I oraz spotkania Capital_LINK zaplanowano szereg prelekcji, przygotowanych przez doświadczonych specjalistów ze świata nauki i biznesu, w tym z Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych, Polskiej Agencji Komercjalizacji Technologii, NTPP, spółek Capital ECI oraz Mega Sonic. Odpowiedzą oni m.in. na pytania, jak uzyskać dotację z funduszy unijnych, jak pozyskać inwestora i zdobyć kapitał na własny start-up, jak wycenić i rozwijać swój biznes oraz w co inwestować i jak zarabiać duże pieniądze. Uczestnicy konferencji w przerwach pomiędzy wykładami oraz podczas lunchu będą mieli również możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji i rozmów z obecnymi na miejscu ekspertami.
 
Dla wszystkich osób zainteresowanych prezentacją własnych pomysłów na biznes przygotowaliśmy w ramach spotkania Capital_LINK i PSAB-I specjalną sesję pitchingu. – mówi Filip Brzóska, dyrektor inwestycyjny NTPP – Aby wziąć w niej udział należy przygotować i dostarczyć nam prezentację, obejmującą opis projektu oraz zespołu, który będzie go realizował, jak również analizę rynku i potencjalnej konkurencji. Najlepsze pomysły zostaną zaprezentowane gościom naszej konferencji, wśród których znajdą się przedstawiciele Aniołów Biznesu oraz funduszy typu Seed i Venture Capital.
Po konferencji w podpoznańskim parku odbędzie się także panel dyskusyjny z inwestorami w ramach InvestExpo Business Meeting.

 

InvestExpo to marka, pod którą kryje się cykl konferencji o charakterze gospodarczym, organizowanych przez Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych w całej Polsce od 2009 roku. Są one skierowane do przedstawicieli świata polityki, biznesu, środowisk naukowych i akademickich, władz rządowych, samorządowych oraz organizacji otoczenia biznesu. - wyjaśnia Przemysław Jura, prezes INES - Dzięki sukcesom kolejnych edycji konferencji udało się nam zbudować platformę wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie szeroko pojętych finansów i inwestycji. InvestExpo to doskonała okazja do nawiązania przyszłościowych kontaktów biznesowych, oraz niepowtarzalna szansa na pozyskanie cennej wiedzy eksperckiej w zakresie najbardziej aktualnych tematów gospodarczych.

 ksab_poziome_3969

 
 

 

 

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji na stronie www.psab.pl/rejestracja.html.

 

Natomiast osoby zainteresowane udziałem w sesji pitchingu proszone są o przesyłanie swoich prezentacji do dnia 8 marca na adres e-mail: filip.brzoska@nickel.com.pl.
 

Szczegółowy program konferencji oraz spotkania Capital Link dostępne są na www.ntpp.pl/capitallink oraz www.psab.pl
 


***

 
Nickel Technology Park Poznań (NTPP) to pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny, wybudowany w 2006 roku przez firmy Grupy Nickel - PTB Nickel oraz Nickel Development. W Złotnikach koło Poznania na obszarze 33 ha przy wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powstał ośrodek łączący w sobie wyzwania związane z realizacją obiektów specjalistycznych oraz kompetencje w zakresie transferu wiedzy do biznesu oraz business development. Około 23 tys. m2 powierzchni parku stanowią wysokiej klasy budynki biurowe oraz hale magazynowe, a prawie 5 tys. m2 dedykowane biobiznesowi powierzchnie laboratoryjne i biurowe. W funkcjonujących na terenie NTPP 45 firmach pracuje obecnie ponad 800 osób. Działalność NTPP ukierunkowana jest przede wszystkim na aktywne wspieranie rozwoju branży biotechnologicznej oraz szeroko rozumianego sektora IT. W parku zlokalizowana została nowoczesna serwerownia – Centrum Outsourcingowe BCC, a wśród najemców znajdują się wiodące firmy informatyczne, w tym m.in. Exact Software Poland czy spółki Grupy BCC. W 2012 r. na terenie NTPP powstało Nickel BioCentrum – współfinansowany z funduszy unijnych nowoczesny ośrodek biomedyczny skupiający polskie i zagraniczne spółki z szeroko rozumianego biobiznesu. Stanowi on międzynarodową platformę współpracy firm biotechnologicznych, zespołów naukowych oraz instytucji otoczenia biznesu w zakresie wymiany informacji, wiedzy oraz transferu innowacyjnych technologii. W 2011 r. podpoznański park rozpoczął także szereg projektów wspierających rozwój polskiego i wielkopolskiego biosektora, m.in. poprzez powołanie Stowarzyszenia BIOREGION Wielkopolska oraz stworzenie Nickel Inkubator – przedsięwzięcia, w ramach którego spółka przeznaczy 9,5 mln zł na komercjalizację nowych rozwiązań w branży biotechnologicznej, ICT, budowlanej oraz technologii ekologicznych. NTPP jest również pomysłodawcą oraz organizatorem międzynarodowych konferencji naukowych BIOCONNECT.

Podpoznański park aktywnie wspiera także mikro i małe przedsiębiorstwa. W lutym br. uruchomił dla tego typu podmiotów specjalną Strefę Rozwoju Biznesu. Poza preferencyjnymi opłatami związanymi z wynajmem powierzchni, jej użytkownicy mają również możliwość skorzystania z szeregu usług dodatkowych, obniżających koszty działalności, takich jak m.in.: Wirtualne Biuro czy udział w Grupie Zakupowej.

W styczniu 2010 r. NTPP otrzymał prestiżowy tytuł „Ten, który zmienia polski przemysł 2009” za stworzenie pierwszej komercyjnej platformy transferu wiedzy do biznesu oraz inicjatywy społeczne podejmowane przez jego twórców. W sierpniu 2011 r. NTPP dołączył do grona członków IASP - prestiżowej międzynarodowej sieci parków naukowych i technologicznych.

www.ntpp.pl


 
***

 

Ponadregionalna Sieć Aniołów Biznesu - Innowacja, której powstanie w 2010 roku zainaugurował Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych, ma na celu przede wszystkim kształtowanie gotowości inwestycyjnej przedsiębiorców. Stwarza możliwość pomnożenia kapitału poprzez inwestycje w perspektywiczne, o wysokim potencjale rynkowym projekty. Ponadto Sieć inicjuje działalność innowacyjną przedsiębiorstw sektora MŚP oraz rozwija i popularyzuje koncepcję Aniołów Biznesu w całej Polsce. Sieć skupia inwestorów indywidualnych, instytucjonalnych oraz przedsiębiorców poszukujących finansowego wsparcia dla swoich innowacyjnych przedsięwzięć. Współpracuje z wieloma podmiotami rynku kapitałowego, instytucjami otoczenia Biznesu, parkami naukowo-technologicznymi, partnerami instytucjonalnymi i medialnymi, oraz z uczelniami wyższymi. Sieć, jako jedyne przedsięwzięcie rynku kapitałowego w Polsce, została objęta patronatem Ministerstwa Gospodarki. PSAB-I pozyskała ponad 100 inwestorów, zarejestrowała ponad 500 projektów w swojej bazie, zrealizowała z sukcesem 12 projektów inwestycyjnych na łączną wartość ponad 11 mln zł.

www.psab.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
56%
44%
Komentarze (1)
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
katarzyna_tw
2014-03-19(22:41:47)
Fajny pomysł na konferencję. Szkoda, że przegapiłam wydarzenie... może gdyby znalazła się informacja na stronie www.tubawiedzy.pl dowiedziałabym się o tym wydarzeniu :)

Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.