Kobiety boją się zakładać swoje firmy

Kto rządzi światem? Kobiety. To one odgrywają coraz ważniejsze role w życiu publicznym - są pracowite, empatyczne i lojalne. Dlaczego więc prowadzenie przez kobiety firmy to nadal rzadkość?

 

- Myślę, że należy pomóc kobietom uzyskać wiarę w siebie, zdobyć dodatkowe kompetencje albo pokazać jak ważne jest budowanie sieci kontaktów czyli networkingu, który znakomicie pomaga w budowaniu i rozwijaniu własnej firmy - mówi newsrm.tv Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.


Musimy walczyć ze stereotypem, że kobiece firmy to zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne. Kobiety działają z sukcesami w różnych nowoczesnych obszarach gospodarki. Wiedzą, że założenie własnej firmy, to bardzo złożony proces, do którego należy się dobrze przygotować. - Trzeba mieć wizje i bardzo konkretny pomysł. Należy stworzyć model biznesowy, zawierający analizę przepływów finansowych, trzeba określić jakie będą grupy docelowe oraz jakimi kanałami będziemy do nich docierać, a także ustalić jaki będzie nasz produkt i na czym będziemy zarabiać. Rynek jest bardzo nieprzewidywalny, dlatego wcześniejsze stworzenie modelu biznesowego pozwala przygotować się na różne ewentualności. Druga rzecz to przygotowanie zaplecza finansowego. Trzeba mieć zasób środków, do czasu, aż firma zacznie przynosić zyski – wyjaśnia Katarzyna Wierzbowska.


Wiele kobiet waha się jednak przed podjęciem decyzji o poprowadzeniu własnej firmy. Powstrzymuje je niepewność i obawa - nie zawsze wiedzą od czego należy zacząć, szukają odpowiedniego uzasadnienia dla swojego pomysłu albo chcą wcześniej zdobyć praktyczną wiedzę o tym jak postawić pierwsze kroki w biznesie.


Warto podnosić swoje kompetencje, szukać wiedzy jak skutecznie zakładać i prowadzić swoje własne firmy. Aby odpowiedzieć na te potrzeby w ramach platformy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet powstał cykliczny program akceleracyjny „Biznes w kobiecych rękach”, który jest wsparciem dla kobiet mających już konkretny pomysł na biznes. W programie oferowane są kompleksowe szkolenia, mentoring biznesowy czy różne wydarzenia o charakterze networkingowym. - Program ma bardzo wysoką skuteczność. W dwóch edycjach programu wzięło udział 100 uczestniczek i założonych zostało już 76 firm. Teraz jesteśmy w trakcie trzeciej edycji i kolejne 50 uczestniczek bierze w nim udział, powstaną nowe firmy - podsumowuje Katarzyna Wierzbowska.

 

Wypowiedź: Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.