Pierwszy cichy MRI w Polsce

W marcu 2014 roku w Pracowni Rezonansu Magnetycznego HELIMED w Opolu uruchomiono pierwszy w Polsce nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego GE OPTIMA z funkcją Silent Scan. Dzięki niemu, w przeciwieństwie do dotychczas wykorzystywanych urządzeń, możliwe jest przeprowadzanie skomplikowanych badań MRI głowy w ciszy. To jedyny taki aparat w Polsce.

 

1._silent_scan_925

Silent Scan

 

W ciągu pięciu miesięcy działania aparatu, przebadano już około 5000 chorych. W związku z dostępnością tej nowoczesnej technologii dla pacjentów wykonujących badania refundowane przez NFZ, zapotrzebowanie na wykorzystanie urządzenia jest bardzo duże. Nie bez znaczenia jest też fakt, że badanie aparatem z opcją Silent Scan jest dla pacjentów o wiele bardziej komfortowe niż przy tradycyjnym sprzęcie. Cisza, jaką zapewnia funkcja Silent Scan, wpływa na samopoczucie badanych, i dzięki temu pozwala w krótszym czasie uzyskać wysokiej jakości wynik badania.

 

 

2._silent_scan._przygotowania_do_rezonansu_870

Silent Scan - przygotowania do rezonansu

 

Na nowoczesnym aparacie w placówce HELIMED wykonywane są wszystkie rodzaje badań, w ciszy natomiast na razie badania głowy. Czas oczekiwania na badanie refundowane przez NFZ to około pół roku, co związane jest z kolejką oczekujących pacjentów. Okres oczekiwania ulega znacznemu skróceniu w przypadku dzieci i pacjentów z podejrzeniem chorób onkologicznych. Dostępność do badań płatnych nie przekracza zaś 3-5 dni.


Badanie rezonansem magnetycznym trwa ok. 15-25 minut, w zależności od badanej okolicy oraz typu badania. Podobnie jak przy urządzeniach bez opcji Silent Scan, podczas badania pacjentowi nie wolno się poruszyć. Ze względu na panującą w nowoczesnym aparacie HELIMEDu ciszę, pozostanie w bezruchu jest jednak o wiele łatwiejsze niż przy badaniu w innych aparatach. Istotny jest również fakt, że aparat rezonansu magnetycznego działający w HELIMEDzie ma większy przekrój otworu pacjenta. Dzięki zwiększonej przestrzeni, badanie MRI można wykonać również u pacjentów cierpiących na klaustrofobię. Aparat ten zapewnia badanym komfort psychiczny, tak potrzebny do uzyskania prawidłowych pomiarów.

 

4._silent_scan._w_trakcie_rezonansu_930

Silent Scan w trakcie rezonansu

 

Jak cicho pracuje aparat MRI można sprawdzić klikając: http://bit.ly/14krJ3O.

Więcej informacji: www.helimed.pl pod numerami telefonów: 801 98 40 40 (dla połączeń stacjonarnych), 785 86 87 88 (dla połączeń z telefonów komórkowych).


 

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.