Urząd pracy może być przyjazny i nowoczesny

Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu oprócz zadań, które wynikają ze standardowej  działalności  podejmuje również nowatorskie inicjatywy nakierowane przede wszystkim na poprawę jakości usług świadczonych na rzecz osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

 

Jednym z takich przedsięwzięć jest wprowadzona w bieżącym roku możliwość kontaktowania się klientów z pracownikiem Urzędu Pracy bez konieczności osobistej wizyty w Urzędzie. Klienci mogą porozumieć się z pracownikiem za pośrednictwem komunikatora GG i uzyskać niezbędną informację w zakresie: pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego, programów rynku pracy, szkoleń, informacji gospodarczej, informacji prawnej oraz przyznawania świadczeń.

 

Korzystając z poczty elektronicznej lub telefonu, klienci Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu mogą  również złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia. Wystarczy, że  zadzwonią lub wyślą e-mail. Jest to nowoczesna i wygodna dla klienta forma porozumiewania się i uzyskania potrzebnych informacji.

 

Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu już nie po raz pierwszy wykorzystuje nowoczesne technologie w celu poprawy jakości świadczonych usług. W poprzednich latach uruchomił punkty informacji multimedialnych, które stanowią nowoczesną formę upowszechniania informacji o usługach świadczonych przez Urząd Pracy. Przystąpił również do ogólnopolskiego projektu Zielona Linia, którego celem jest zwiększenie dostępu do aktualnej informacji bez konieczności bezpośredniego kontaktu z urzędem pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu ułatwił również kontakt na płaszczyźnie pracodawca –  potencjalny pracownik poprzez wykorzystanie Video CV. Urządzenie to zapewnia nowoczesną formę komunikacji, która umożliwia kandydatowi do pracy przedstawienie swojego życiorysu w formie audiowizualnej autoprezentacji.

 

Wszystkie przedstawione powyżej projekty usprawniają obsługę klientów oraz umożliwiają mieszkańcom Bytomia dostęp do nowoczesnych technologii.

Ryszard Witek, dyrektor PUP w Bytomiu

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.