Efektywne zarządzanie majątkiem organizacji

Optymalizacja działań biznesowych oraz odpowiednie zarządzanie danymi i majątkiem są kluczowymi procesami w każdej organizacji, a ich właściwa realizacja jest możliwa dzięki wykorzystaniu kompleksowego, dedykowanego oprogramowania. W tworzeniu i wdrażaniu takich systemów specjalizuje się gdańska firma SmartMedia Sp. z o.o. 

 

 

SmartMedia jest dziś bez wątpienia jednym z liderów polskiego rynku specjalistycznego oprogramowania, co potwierdza również niezależne gremium – Kapituła Ogólnopolskiego Programu Najwyższa Jakość Quality International,  Firma SmartMedia już dwukrotnie uczestniczyła w tym Programie, zdobywając Godła QI 2013 i 2014. W tym roku firma ponownie poddaje się weryfikacji specjalistów w dziedzinie zarządzania jakością, walcząc także o dodatkową nagrodę – statuetkę Perły QI 2015. – Kolejno zdobywane wyróżnienia w tym programie stanowią potwierdzenie, że nasze prace nad rozwojem i jakością oprogramowania idą we właściwym kierunku. Działamy od 1999 r., zaczynaliśmy od realizacji aplikacji i stron internetowych. W krótkim czasie zaczęliśmy tworzyć coraz bardziej zaawansowane projekty i od 2005 r. skupiliśmy się niemal wyłącznie na wąskiej dziedzinie, jaką jest tworzenie kompleksowych rozwiązań do zarządzania majątkiem, a także dedykowanych aplikacji dostosowanych do potrzeb użytkownika. Poza oprogramowaniem oferujemy kompleksowe usługi doradztwa, wdrożenia i szkolenia z zakresu posługiwania się oprogramowaniem. Kompleksowa oferta, innowacyjne rozwiązania i jakość obsługi naszych klientów, pozostająca niezmiennie na najwyższym poziomie jest naszą wizytówką, wyróżniającą SmartMedia na rynku – podkreśla Bartosz Sobolewski, Prezes Zarządu SmartMedia.

  

W programie QI nagradzane było wiodące rozwiązanie SmartMedia – oprogramowanie STOCK. Jako rozbudowany system EAM (ang. Enterprise Asset Management) STOCK umożliwia efektywne prowadzenie pełnej ewidencji składników majątku i ich wielościeżkowej amortyzacji, aż po rozbudowane możliwości w zakresie zarządzania majątkiem trwałym. Umożliwia kompleksową obsługę zleceń serwisowych oraz ewentualnych wypożyczeń, dzięki czemu możliwe jest śledzenie przebiegu eksploatacji i zakresu wykorzystania majątku. Oprogramowanie wspiera wykonanie szybkiej, rzetelnej i zgodnej z prawem inwentaryzacji, dzięki technologii kodów kreskowych, kodów 2D i RFID.

 

obrazek_680 


Program jest z powodzeniem wykorzystywany zarówno w dużych, jak i małych firmach oraz instytucjach. Dzięki modułowej budowie i wsparciu naszych programistów można go dostosowywać do indywidualnych potrzeb użytkownika. Oprogramowanie umożliwia pełną integrację z systemem księgowym, co pozwala na pełny wgląd i stałą kontrolę nad sytuacją finansowo-majątkową firmy.

 

Nowa wersja programu – STOCK 4, poza odświeżonym interfejsem, przynosi szereg ważnych zmian dla użytkowników. To przede wszystkim podążanie za trendami na rynku i wyznaczanie standardów w zakresie tworzenia oprogramowania do zarządzania majątkiem. – Najnowszy STOCK jest zgodny z rozporządzeniem Rady Ministrów z 12.04.2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, w zakresie minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Wykorzystanie oprogramowania pozwoli instytucjom publicznym na zachowanie zgodności z najnowszymi przepisami także w zakresie ewidencji i inwentaryzacji. Posiada on też możliwość integracji z istniejącym systemem inwentaryzacji sprzętu komputerowego i oprogramowania danej organizacji, co w znacznym stopniu pozwoli zautomatyzować zarządzanie zasobami IT – podkreśla prezes Bartosz Sobolewski.

 

Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z takich innowacyjnych funkcji, jak obsługa tagów RFID pozwalających na wykorzystanie technologii radiowych w inwentaryzacji oraz kompletu nowoczesnych aplikacji na urządzenia mobilne, co pozwala na pełną obsługę z poziomu smartfona czy tabletu. – Uważam, że aplikacje mobilne to absolutna przyszłość. W tym kierunku będzie zmierzać i rozwijać się komunikacja cyfrowa. Będziemy na pewno podążali za tym trendem odpowiednio dostosowując ofertę naszych rozwiązań – podkreśla prezes SmartMedia.  Program jest również udostępniony jako usługa w chmurze – ASSETS NINJA. Abonamentowy model zakupu programu pozwala jeszcze bardziej dostosować go do potrzeb rynku i możliwości klientów.

 

Ofertę programistyczną SmartMedia uzupełniają takie rozwiązania, jak SmartReactor, służący do zarządzania należnościami, cyfrowe archiwum dokumentacji osobowej SmartCase, czy SmartPost QR wspomagający tworzenie książki nadawczej dla korespondencji wychodzącej.

 

Pragnę jednocześnie zaznaczyć, że dynamiczny rozwój przedsiębiorstw i instytucji w Polsce, jak i rosnące ich oczekiwania sprawiają, że potrzebują one narzędzi, które usprawnią ich pracę, poprawią komunikację, czy dostarczą unikalną wartość dla ich odbiorców. Nie zawsze udaje się znaleźć na rynku gotowe rozwiązania odpowiadające tym potrzebom. Wychodzimy naprzeciw takim sytuacjom, oferując dedykowane rozwiązania, które spełniają konkretne wymagania. Tworzymy swoiste systemy i aplikacje na zamówienie, a realizację każdorazowo poprzedzamy wnikliwą analizą potrzeb klienta i stworzeniem projektu funkcjonalnego. Wspieramy także przyszłego użytkownika w procesie wdrożenia rozwiązania – zapewnia Bartosz Sobolewski.

 

smartmedia-logo_690_02

 

Maria Leżucha, współp. Jacek Majewski

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.