Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej:

- Dzięki wysokiej jakości, zarówno produktów, usług, jak i dzięki wykwalifikowanej kadrze, jesteśmy w stanie konkurować i wygrywać z  firmami na całym świecie. Wesprzemy te działania przygotowanymi właśnie zmianami w Prawie Pracy.

 

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w debacie na temat rynku pracy, a także dotyczącej sytuacji ludzi młodych na  rynku, która odbyła się podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. – Polska gospodarka, polskie firmy nie mają powodów do obaw jeśli chodzi o konkurencję z zachodnimi przedsiębiorstwami. Naszym atutem jest wysoka jakość oferowanych produktów, usług, a także wykwalifikowana kadra, zdolna konkurować z najlepszymi na całym świecie – powiedział szef resortu pracy i polityki społecznej i zaznaczył, że cenne są wszelkie inicjatywy zmierzające do promocji polskich firm, ich jakości, konkurencyjności, innowacyjności, ponieważ dzięki takim działaniom pokazujemy jak wiele potencjału i cennych rozwiązań mogą zaoferować polskie przedsiębiorstwa.

 

Polsce potrzebna jest przestrzeń do tworzenia nowych miejsc pracy i chęć pracodawców do ich tworzenia. Rynek pracy z dominującej pozycji pracodawcy przesuwa się w rynek pracy pracownika – powiedział minister W. Kosiniak-Kamysz i wskazał   obszary, które cały czas poszukują nowych pracowników, oferując bardzo img_9332_small_kosiniak-kamysz_895konkurencyjne warunki zatrudnienia. To głównie  branże związane z nowymi technologiami i IT.

 

Dużym wyzwaniem jest podniesienie płac, w szczególności w obszarze pomiędzy płacą minimalną, a średnią. Do tego ważne jest, by przy wyborze kooperantów, współpracowników korzystać z zapisów nowej ustawy o zamówieniach publicznych i wymagać, by firmy startujące w przetargu legitymowały się pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę. Dzięki temu promujemy dobrą jakość w zatrudnieniu i dajemy czytelny sygnał, że zależy nam na tym, aby nasi partnerzy reprezentowali najwyższe standardy nie tylko w zakresie oferowanych produktów i usług – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.


Minister zaznaczył, że w Sejmie odbywa się właśnie pierwsze czytanie zmian w ustawie Prawo Pracy, które przewidują ograniczenie umów terminowych. - Zmiany w Kodeksie Pracy dotyczą ograniczenia umów terminowych, umów na czas określony. Umowy terminowe nie będą trwać wiecznie, będą ograniczone do 33 miesięcy, czwarta umowa automatycznie będzie przekształcać się w umowę na czas nieokreślony.

red.

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.