Konferencja "Biznes, samorząd, nauka a społeczna odpowiedzialność"

 

 

Jak wygląda społeczna twarz biznesu, samorządu i innych instytucji w Polsce? Na czym polega synergia gospodarki, biznesu, wiedzy, nauki i kultury? Czy placówki naukowe, kulturalne, instytucje społeczne, fundacje są równorzędnym partnerem dla biznesu?

 

Konferencja "Biznes, samorząd, nauka a społeczna odpowiedzialność"  odbyła się 11 czerwca br. w Warszawie (Teatr Kamienica, Al. Solidarności 93)

  

pod Honorowym Patronatem: 

Prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Prof. Małgorzaty Omilanowskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej

Adama Struzika, Marszałka Wojewódzwa Mazowieckiego

z udziałem Emiliana Kamińskiego, aktora, reżysera i właściciela Teatru Kamienica

 

logo_mpips_wkk_patronat_small_501      mnisw_logotyp_small_835      mkidn_01_cmyk_small_385  marszalek_wojewodztwa_mazowieckiego_392_01

 

Organizatorzy  konferencji: Forum Biznesu i ForumBiznesu.pl, Biznes Trendy i serwis SpolecznieOdpowiedzialni.info

 

 forum_logo                  biznes_trendy_logo2_200                 spol_odp_200

 

Konferencja była miejscem spotkania i wymiany opinii na temat korzyści płynących ze współpracy różnych środowisk: biznesu, samorządów, środowisk naukowych, kultury i fundacji. Podczas spotkania został podsumowany Program „Liderzy Społecznej Odpowiedzialności - Dobra Firma, Dobry Pracodawca, EkoFirma oraz Program „Przyjazna Gmina”,  Laureatom tych programów, którym zostały wręczone dyplomy.

 

Podczas konferencji rozmawialiśmy m.in. o potrzebie wspierania rozwoju kultury, sztuki, sportu i nauki przez instytucje państwowe, samorządowe i podmioty gospodarcze, działalności Fundacji, w tym zakładanych przez podmioty gospodarcze oraz wspieranych przez samorządy, wspieraniu działań proekologicznych, trosce o rozwój, zdrowie oraz integrację pracowników, tworzenie przyjaznego środowiska pracy motywującego do maksymalizacji wyników.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezesi oraz przedstawiciele firm odpowiedzialnych społecznie (w tym Laureaci Programu: „Liderzy Społecznej Odpowiedzialności – Dobra Firma, Dobry Pracodawca EkoFirma”), prezydenci miast (w tym Laureaci Programu Przyjazna Gmina), rektorzy uczelni, organizacji sportowych, artyści, przedstawiciele instytucji sprawujących patronat nad wydarzeniem.

 

W konferencji udział wziął m.in. Emilian Kamiński, – aktor i reżyser, założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica, którego jest dyrektorem, dr hab. prof. SGH Grażyna Aniszewska, prof. nadzwyczajny w Katedrze Teorii Zarządzania SGH, Kierownik studiów Canadian Executive MBA, która specjalizuje się m.in. w zagadnieniach CSR w przedsiębiorstwach, komunikacji z interesariuszami oraz kulturą i tożsamością organizacji.

 

Partnerani konferencji byli  PZU SA i Teatr Kamienica, a Partnerem merytorycznym warszawska Szkoła Główna Handlowa. Patronat medialny sprawowała Dziennik Gazeta Prawna.

 

logo_sgh_zielone300dpi_small_595

teatr_kamienica_762AGENDA KONFERENCJI

 

9.30 – Rejestracja uczestników

10.00-10.15 – Inauguracja konferencji

10.15-11.45 – Synergia środowisk kultury, nauki, instytucji państwowych i samorządowych,
a także podmiotów gospodarczych

11.45-13.15 – Działalność Fundacji w Polsce. Współpraca  z podmiotami gospodarczymi oraz samorządami

13.15-13.30 – Przerwa kawowa

13.30-14.30 – Wspieranie działań proekologicznych

14.30-15.30 – Troska o rozwój, zdrowie i integrację pracowników, tworzenie przyjaznego środowiska pracy, motywującego do maksymalizacji wyników

15.30-16.00 – Wręczenie nagród Laureatom Programu „Liderzy Społecznej Odpowiedzialności - Dobra Firma, Dobry Pracodawca, EkoFirma” oraz Programu „Przyjazna Gmina”

16.00 – Bankiet


img_9332_small_kosiniak-kamysz_895

 

Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej:

 

Polsce potrzebna jest przestrzeń do tworzenia nowych miejsc pracy i chęć pracodawców do ich tworzenia. Rynek pracy z dominującej pozycji pracodawcy przesuwa się w rynek pracy pracownika – powiedział minister W. Kosiniak-Kamysz podczas konferencji na VII Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, wskazując obszary, które cały czas poszukują nowych pracowników, oferując bardzo konkurencyjne warunki zatrudnienia. To głównie  branże związane z nowymi technologiami i IT.

 

Troska o rozwój pracowników, tworzenie nowych miejsc pracy i środowiska przyjaznego pracy, które motywuje  do maksymalizacji wyników to ważne cele, jaki musi stawiać sobie zarówno polska polityka pracy, jak i pracodawcy. Tylko synergia obu obszarów - legislacyjnego i praktycznego może przynieść korzyści.

 

Dużym wyzwaniem jest podniesienie płac, w szczególności w obszarze pomiędzy płacą minimalną, a średnią. Do tego ważne jest, by przy wyborze kooperantów, współpracowników korzystać z zapisów nowej ustawy o zamówieniach publicznych i wymagać, by firmy startujące w przetargu legitymowały się pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę. Dzięki temu promujemy dobrą jakość w zatrudnieniu i dajemy czytelny sygnał, że zależy nam na tym, aby nasi partnerzy reprezentowali najwyższe standardy nie tylko w zakresie oferowanych produktów i usług – powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz. W Sejmie odbywa się właśnie pierwsze czytanie zmian w ustawie Prawo Pracy, które przewidują ograniczenie umów terminowych. - Zmiany w Kodeksie Pracy dotyczą ograniczenia umów terminowych, umów na czas określony. Umowy terminowe nie będą trwać wiecznie, będą ograniczone do 33 miesięcy, czwarta umowa automatycznie będzie przekształcać się w umowę na czas nieokreślony.

 

 

Biuro Konferencji

Redakcja Forum Biznesu, Biznes Trendy

tel. 32 731 21 04, 32 731 21 21, 32 731 21 12, 32 731 21 15

redakcja@forumbiznesu.pl  

Grupa Media PRess

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.