W Ostrowi Mazowieckiej odbyło się II Ostrowskie Forum Rozwoju

Perspektywy gospodarczego rozkwitu miasta i regionu poprzez wykorzystanie potencjału ważne gowęzła komunikacyjnego – to główne założenie tegorocznego II Ostrowskiego Forum Rozwoju, które 7 grudnia br. odbyło się w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Wydarzeniu patronowało Forum Biznesu.

 
Ostrowskie Forum Rozwoju ma na celu tworzenie płaszczyzny do wymiany myśli, dobrych praktyk i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w przestrzeni samorządowej i biznesowej. Forum tworzy szeroką płaszczyznę dialogu różnych organizacji.

 

img_1666_small_706

Wiceminister Rozwoju Jadwiga Emilewicz

 
Ostrów Mazowiecka leży na skrzyżowaniu bardzo ważnej, najdłuższej w Polsce Drogi Krajowej nr 8 (od granicy z Czechami do Litwy). Jest polskim odcinkiem międzynarodowej trasy E67 oraz fragmentem Via Baltica, która w przyszłości ma stać się w całości trasą ekspresową z Warszawy do Tallina w Estonii. Droga na wysokości Ostrowi jest obwodnicą miasta, więc jest to idealne miejsce do realizacji inwestycji logistycznych, zwłaszcza, że mówimy o węźle z innymi szlakami o znaczeniu międzynarodowym, krajowym, wojewódzkim i powiatowym. Mówiąc o atrakcyjności inwestycyjnej miasta, mamy na myśli nie tylko tworzenie tzw. przyjaznego klimatu dla biznesu i rozwój terenów inwestycyjnych, ale też nieustanną poprawę jakości życia mieszkańców. Chcemy stawiać na dobre szkolnictwo zawodowe, ukierunkowane na potrzeby przedsiębiorstw.

 

img_1680_small_899

Panel dyskusyjny Węzeł komunikacyjny Ostrów Mazowiecka - szanse rozwoju miasta. Panel moderował red. Jacek Kozioł - z-ca red. naczelnego Forum Biznesu (pierwszy z lewej), a uczestniczyli w nim (kolejno): Krystyna Majerczyk-Zabówka - Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, dr inż. Piotr Boruszewski - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, dr Mirosław Grochowski - Zakłąd Geografii MIast i Organizacji Przestrzennej, Uniwersytet Warszawski, dr Bartosz Zakrzewski - Instytut Transportu Samochodowego


Perspektywy gospodarczego rozkwitu miasta i regionu poprzez wykorzystanie potencjału ważnego węzła komunikacyjnego oraz rozwój szkolnictwa zawodowego – to główne założenia II Ostrowskiego Forum Rozwoju, które odbędzie się 7 grudnia br. w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Czytaj o wywiad z Jerzym Baurem o II Ostrowskim Forum Rozwoju
na łamach Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej >>>

 

W tegorocznym Forum wzięli udział przedstawiciele biznesu, nauki i samorządów. Organizatorzy gościli także przedstawiciela rząd - Jadwigę Emilewicz, Wiceministra Rozwoju

 

Organizatorem II Ostrowskiego Forum Rozwoju jest Miasto Ostrów Mazowiecka, a współorganizatorami: Fabryki Mebli „FORTE” S.A. oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.

 

img_1677_small_808_01

Panel dyskusyjny Węzeł komunikacyjny Ostrów Mazowiecka - szanse rozwoju miasta. Od lewej: dr Bartosz Zakrzewski - Instytut Transportu Samochodowego, Jaromir Szmyd - architekt, Zbigniew Chrupek - Zastępca Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka.

 

Ostrowskie Forum Rozwoju zostało zainicjowane w 2015 roku. Wzięło w nim udział około 200 uczestników - posłowie, lokalni i regionalni samorządowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji. Głównym tematem ubiegłorocznego Forum były źródła finansowania inwestycji w sektorze publicznym i prywatnym oraz atrakcyjność inwestycyjna miasta.

 

img_1690_small_796

Jerzy Bauer, Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej podsumowuje tegoroczne II Ostrowskie Forum Rozwoju


II OSTROWSKIE FORUM ROZWOJU
7 grudnia 2016 r.

Ostrów Mazowiecka, sala Infocentrum Fabryk Mebli „FORTE” S.A., ul. Biała 1

Perspektywy gospodarczego rozkwitu miasta i regionu poprzez wykorzystanie
potencjału ważnego węzła komunikacyjnego
oraz rozwój szkolnictwa zawodowego

 

Czytaj program>>>

Czytaj nasz artykuł o Ostrowi Mazowieckiej na Forum Biznesu.pl>>>

 

Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66, 07-300 Ostrów Mazowiecka

tel.: +48 29 679 54 50
fax: +48 29 679 54 70
e-mail: poczta@ostrowmaz.pl
www.ostrowmaz.pl


Zdjęcia pochodzą z ubiegłorocznego I Ostrowskiego Forum Rozwoju

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.