Czy zamienniki tuszów i tonerów są wydajne?

Pytanie postawione w tytule nasuwa się chyba każdemu posiadaczowi drukarki, który zastanawia się, jak zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych. Oczywiście, jest zbyt ogólne, aby dało się udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego warto rozpatrzyć kilka istotnych kwestii, które wiążą się z wyborem pomiędzy produktem licencjonowanym a zamiennikiem.

Mity na temat zamienników

Czytając poradniki sporządzane przez producentów urządzeń drukujących, łatwo się przekonać, że ich opinia na temat zamienników jest bardzo negatywna. I nic dziwnego – w końcu lwią część ich przychodów stanowi sprzedaż materiałów eksploatacyjnych. O ile zatem stanowisko wobec konkurencyjnych przecież produktów jest skądinąd zrozumiałe, o tyle trudno jest pojąć, czemu rozpowszechnia się szereg fałszywych informacji na temat zamienników, jak choćby to, że powodują szybsze zużywanie się sprzętu czy że jakość wydruku z ich użyciem jest o wiele gorsza. Zdecydowanie bardziej powinno zastanowić nas – jako potencjalnych nabywców – dlaczego ceny oryginalnych tuszów i tonerów są tak wysokie, skoro proces ich wytwarzania kosztuje mniej więcej tyle samo, co w przypadku produktów alternatywnych? Przecież w grę wchodzą te same składniki i technologia...

Jak znaleźć właściwy produkt?

Na rynku materiałów eksploatacyjnych do drukarek panuje obecnie olbrzymia konkurencja. Działający producenci muszą liczyć się z tym, aby zdobyć zaufanie jak największej liczby klientów. Zdają sobie sprawę, że nie wystarczy już kusić nabywców atrakcyjną ceną, nie przykładając przy tym wagi do wysokiej jakości alternatywnego tuszu czy tonera. Wiedzą, że należy stale ulepszać oferowany produkt, dbając o to, aby nie tylko dorównywał wydajnością ten licencjonowany, ale wręcz go przewyższał. Obecni klienci dawno już wyzbyli się uprzedzeń na temat zamienników – zwłaszcza gdy otrzymują produkt z dożywotnią gwarancją (taką bowiem udzielają już niektóre firmy, np. Asarto – http://www.asarto.pl/) i w dodatku o bardzo wysokiej jakości.

Wydajność zamienników

Wydajność tuszów i tonerów mierzy się liczbą stron w formacie A4, jaką można zadrukować przy pięcioprocentowym pokryciu. Używanie produktów alternatywnych, które są kompatybilne z danym modelem urządzenia, nie narusza warunków gwarancji producenta oryginalnego wyposażenia (z ang. OEM – Original Equipment Manufacturer). Zamienniki wytwarzane przez wiodące marki mają taką samą, a często nawet znacznie wyższą wydajność, bez względu na rodzaj urządzenia – atramentowe lub laserowe. I nie chodzi tu wcale o porównanie z tzw. tuszami/tonerami „startowymi”, dołączanymi do nowych drukarek – mają one bowiem niższą zasobność – lecz o materiały licencjonowane, które sprzedaje się osobno, lecz po wyjątkowo wygórowanej cenie. Posiadaczom drukarek – zarówno na użytek prywatny, jak i do celów prowadzonej działalności gospodarczej, chcącym zaoszczędzić znaczne sumy na materiałach eksploatacyjnych, pozostaje znaleźć właściwego, a więc rzetelnego i cieszącego się dobrą opinią producenta – bez obaw, że spotka ich zawód.

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.