Toner ASARTO zwycięzcą testu zamienników do drukarek laserowych HP

Redakcja PC World, w najnowszym teście (listopad 2017), przyjęła za cel znalezienie najlepszego zamiennika do drukarek laserowych. Zwycięzcą został toner marki Asarto o symbolu AS-LH226BN, który uzyskał 9,6 na 10 pkt. oraz zdobył tytuł "Najlepsza wydajność PC World".

 

grafika_734Drukarka laserowa, nie stanowi wydatku, którego nie udźwignąłby budżet przeciętnego człowieka, wręcz przeciwnie, urządzenia tego typu są coraz tańsze i bardziej zaawansowane technologicznie. Jednak to nie jednorazowy wydatek poniesiony na drukarkę, stanowi główny koszt na jaki narażony jest użytkownik. Eksploatacja, to słowo klucz, które określa faktyczne wydatki z jakimi się spotkamy. Tonery producenta drukarki to poważny wydatek. Jeżeli nasz wybór padnie na zamiennik, możemy zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Coraz większa świadomość użytkowników, sprawia, że często szukają oni alternatywy dla drogich materiałów eksploatacyjnych producenta drukarki. Na rynku istnieje obecnie wiele firm, oferujących zamienniki. Nowe marki pojawiają się niemalże każdego roku. Warto więc, przed dokonaniem wyboru zamiennika, przeanalizować dostępne opcje i wybrać mądrze.

Piotr Opulski z PC World wziął pod lupę popularne modele zamienników.  „Poszukujemy najlepszych zamienników tonerów do drukarek laserowych. Podpowiadamy, jakie marki są godne zaufania. Testujemy realną wydajność dostępnych na rynku tonerów i określamy opłacalność ich zakupu”- podkreślił.

Test zamiennika tonera HP 26A przeprowadzono na drukarce HP LaserJet Pro M402dn. Procedura przeprowadzenia testu obejmowała precyzyjną weryfikację liczby  wydrukowanych stron przy 5% pokryciu strony A4. Jest to  norma, jaką posługują się producenci deklarując wydajność swoich tonerów. Dodatkowo, zważono każdą kasetkę na wadze precyzyjnej, przed i po przeprowadzeniu testu, w celu zweryfikowania rzeczywistej ilości czynnika drukującego.

Zwycięzcą tegorocznego testu zamienników tonerów laserowych został produkt marki Asarto. Toner o symbolu AS-LH226BN wystarczył na zadrukowanie 3421 stron i zdobył 9,2 na 10 pkt. w kryterium wydajności oraz odznaczenie „Najlepsza wydajność”.  Według redakcji PC World „mamy do czynienia z czynnikiem drukującym wysokiej jakości, całkowicie odpornym na ścieranie”. Co więcej producent udziela dożywotniej gwarancji na oferowane tusze i tonery, co wydaje się potwierdzeniem należytej dbałości o parametry produktu.  „Miłym akcentem jest szczegółowa instrukcja instalacji tonera, ułatwiająca pierwszą wymianę”- zauważono.  Względem tonera HP, toner Asarto jest tańszy aż o 200 zł. W ocenie końcowej zwycięski toner marki Asarto uzyskał 9,6/10 pkt. Jego budowę oceniono na 9,9/10pkt., wyposażenie na 9,8/10pkt., a opłacalność na 8,5/10pkt.

Wybierając zamiennik odpowiadający naszym potrzebom, oprócz przeanalizowania stosunku ceny do jakości, warto zwrócić uwagę na gwarancję udzielaną przez producenta. Przy regularnym drukowaniu, nawet standardowa dwuletnia gwarancja, powinna okazać się dla nas wystarczająca. Przy okazjonalnym korzystaniu z drukarki, z kolei, warto poszukać produktów oferujących kilkuletnią, a nawet dożywotnią gwarancję (np. Asarto). Niektórzy producenci, idą o krok dalej, i przekonani o bezpieczeństwie użytkowania produkowanych przez siebie tuszów i tonerów, rozszerzają gwarancję na urządzenie, w którym jest stosowany zamiennik (np. marka Asarto). W takim wypadku, jeżeli drukarka ulegnie uszkodzeniu w wyniku stosowania w niej zamiennika, zostanie bezpłatnie naprawiona lub wymieniona na nową.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
58%
42%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.