Strzegom - Coraz więcej możliwości


Gmina Strzegom to idealne miejsce dla biznesu zapewniające świetną lokalizację dla nowych inwestycji, preferencyjne warunki i specjalne zachęty dla inwestorów.  Możliwości Gminy stają się coraz większe, kusząc atrakcyjnymi lokalizacjami.

 

Od czterech lat prowadzone są w gminie Strzegom planowe i skuteczne działania, których celem jest przygotowanie terenów (stanowiących własność gminy Strzegom) pod działalność inwestycyjną, jak i dla potrzeb budownictwa mieszkaniowego. Tereny przeznaczone do zagospodarowania znajdują się w obrębie Podstrefy Strzegom WSSE „Invest Park” jak i poza nią.

 

dsc_6994_1024_01

Tereny inwestycyjne przy WSSE Invest Park, Podstrefa Strzegom

 

Dzięki pozyskanym przez gminę zewnętrznym środkom finansowym utworzono kompletnie uzbrojone tereny, przeznaczone pod inwestycje (kanalizacja sanitarna, deszczowa, szerokopasmowe łącze telekomunikacyjne, w niektórych - także łącze gazowe). Są one dobrze skomunikowane z A2 (odl. 18 km), DK5 (50 m – 2000 m), DW 374 (500 m - 1200 m), a także z linią kolejową, do której maksymalna odległość wynosi 500 m.

 

dsc_7660_1024_01

Tereny inwestycyjne, ul. Ceglana

 

Tereny inwestycyjne przeznaczone do zagospodarowania głównie na cele przemysłowo – usługowe znajdują się przy:  Al. Wojska Polskiego - ul. Ceglanej, położonej przy zjeździe na DK5 (1,48 ha), ul. Wydobywczej (4,16 ha) oraz dwie działki przy oczyszczalni ścieków - ul. Rybna - o łącznej powierzchni 4,75 ha.

 

dsc_7666_1024

Tereny inwestycyjne przy oczyszczalni ścieków, ul. Rybna

 

Dla developerów przygotowane są tereny pod zorganizowane budownictwo mieszkaniowe zlokalizowane w rejonie ulic Krótkiej i Parkowej (0,99 ha).

 

nowe_inwestycje_mieszkaniowe_pp_przy_ul._krtkiej_4928

Nowe inwestycje mieszkaniowe P&P przy ul. Krótkiej

 

Sukcesem tej kadencji było pozyskanie pierwszego inwestora, jakim jest FSB Piekarnia Strzegom, wchodząca w skład międzynarodowego holdingu Aryzta, który stał się już przemysłową wizytówką gminy, promując Strzegom  nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zakład jest zlokalizowany na terenie Podstrefy Strzegom WSSE „Invest Park”, która oferuje potencjalnym inwestorom obszar pod inwestycje o powierzchni ok. 8 ha. Tu obowiązują ulgi, zwolnienia, czy preferencje proponowane przez strefę.

 

fsb_piekarnia_strzegom_podstrefa_strzegom_wsse_invest_-_park_3696

FSB Piekarnia Strzegom, Podstrefa Strzegom WSSE Invest - Park

 

W przypadku zainteresowania inwestorów, możliwe jest poszerzenie strefy o kolejne 9 ha, jak również zagospodarowanie ok. 5,3 ha terenu sąsiadującego ze strefą, głównie na cele przemysłowo – usługowe.


Ale to nie wszystko. Kolejnym innowacyjnym pociągnięciem władz miasta jest przygotowywany projekt uchwały Rady Miejskiej w Strzegomiu w sprawie zwolnień w podatku od nieruchomości w ramach zasady de minimis, który będzie poddany pod obrady Rady Miejskiej w Strzegomiu na wrześniowej sesji.


- Pomoc publiczna udzielana w ramach pomocy de minimis wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców.  Zwolnienie na okres 6 lat w podatku od nieruchomości określone w przygotowanym projekcie uchwały dotyczy nowych inwestycji dokonywanych na terenie Gminy Strzegom, czyli  nowo wzniesione, realizowane od podstaw budynki i budowle, w których prowadzona jest działalność gospodarcza – wyjaśnia Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

 

p1350316_1024

Zbigniew Suchyta, Burmistrz Strzegomia

 

Zwolnienie w podatku od nieruchomości na okres krótszy, np. 3 lat dotyczy tych przedsiębiorców, których inwestycje polegać będą na rozbudowie, nadbudowie czy odbudowie istniejącego już budynku.  Zwolnienia w podatku od nieruchomości nie będą dotyczyć budynków oraz budowli lub ich części o powierzchni użytkowej powyżej 400 m2 zajętych na działalność handlową. Przedsiębiorca będzie mógł skorzystać wyłącznie z jednej formy zwolnienia: albo z tytułu nowej inwestycji -przez 6 lat, albo z tytułu rozbudowy, nadbudowy czy odbudowy już istniejącej nieruchomości – przez 3 lata. Zwolnienie w podatku od nieruchomości na podstawie przygotowanej uchwały przyznawane będzie wyłącznie na wniosek przedsiębiorcy, do którego będzie on zobowiązany dołączyć niezbędne dokumenty, wymienione w uchwale.


Zrobimy wszystko, by przyciągnąć inwestorów i stworzyć im preferencyjne warunki dla prowadzenia działalności gospodarczej. A wszystko po to, by ludziom żyło się lepiej, a nikomu nie zabrakło chleba - puentuje Zbigniew Suchyta.

 

dsc_9375_1024

Strzegom, widok ogólny

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
62%
38%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.