Jakość w każdym szczególe

Firma REVO SEALS Sp. z o.o. ze Środy Śląskiej jest czołowym producentem technicznych uszczelnień i wyrobów gumowych. Spółka wzięła udział w tegorocznej edycji programu "Najwyższa Jakość Quality International". Jej grupa produktów -  Uszczelnienia i wyroby gumowe - została nagrodzona Godłem QI 2014 w kategorii Product. Nagrodę przyznała Kapituła Programu, któremu patronują: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Klub Polskie Forum ISO 9000.

Spółka działa na rynku uszczelnień od lat 50-tych ubiegłego stulecia. Obecne REVO SEALS Sp. z o.o. ma za sobą kilkuletni proces przekształceń i restrukturyzacji wspierany od 2011 roku przez nowego Właściciela udziałów. Firma wcześniej funcjonowała jako: INCO VERITAS ZPUT i INCO USZCZELNIENIA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo z tak długimi tradycjami zyskało ogromne uznanie na rynku, zarówno polskim jak i eroazjatyckim. Odbiorcami naszych produktów są Firmy z sektora przemysłu maszynowego, hydrauliki, pneumatyki, środków transportu, hutnictwa, górnictwa, rolnictwa, motoryzacji, armatury sanitarnej i innych dziedzin.

Głównym celem Zakładu jest wytwarzanie wyrobów o wysokiej jakości, które spełniają stale rosnące wymagania i oczekiwania Klientów, zapewnienie produktów o właściwościach przyjaznych dla środowiska naturalnego. Obecna oferta handlowa REVO SEALS Sp. z o.o. zawiera ponad 90 różnych typów wyrobów, podzielonych – z uwagi na ich zastosowanie. Są to: pierścienie o przekroju kołowym i prostokątnym, pierścienie wargowe, pierścienie z PTFE i jego kompozytów, pierścienie uszczelniające wałki obrotowe, pierścienie tkaninowo - gumowe oraz wyroby formowe gumowe. Produkty te ze względu na wyspecyfikowane wymagania mieszanek gumowych znajdują zastosowanie w urządzeniach gazowych i osprzęcie instalacji gazowej, w układach hamulcowych i sprzęgłach oraz w wielu innych, a także w obszarach wymagających wyrobów przeznaczonych  do specjalnych zastosowań uzgodnionych z Klientem, np. ze względu na rozszerzony zakres odporności temperaturowej. W każdym z tych typów mieści się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy wymiarów danego produktu, co daje imponującą liczbę 21 tys. wyrobów.

Firma posiada zaplecze konstrukcyjno - badawcze, prowadzi badania mieszanek i wyrobów, w tym również zatwierdzenia w niezależnych instytucjach badawczych. Badania podstawowe dotyczą  m.in.: twardości, wytrzymałości, stopnia naprężenia. Niektóre badania są także wykonywane na specjalne zamówienie Klienta. Wyniki badań porównywane są z wymaganiami norm polskich i zagranicznych. Takie postępowanie pozwala już w fazie projektowania wykryć i skorygować rozbieżności uzyskiwanych parametrów tak, aby w momencie uruchomienia produkcji seryjnej uszczelnienia spełniały wszystkie wymagania Klienta. Dobry efekt uszczelnienia gwarantuje nie tylko odpowiednio zaprojektowana konstrukcja węzła uszczelniającego, ale również rodzaj zastosowanego materiału, uwzględniającego środowisko jego pracy. Podstawowym materiałem stosowanym w produkcji uszczelnień są mieszanki gumowe wykonywane na bazie kauczuków naturalnych, syntetycznych, a także elastomery termoplastyczne.

 Oprzyrządowanie produkcyjne wykonywane jest we własnej wyspecjalizowanej narzędziowni. Przez kilkadziesiąt lat działalności na rynku uszczelnień, Firma dopracowała się własnych, zunifikowanych systemów narzędziowych, które pozwalają na sprawne i szybkie wdrażanie nowych i zmodyfikowanych wyrobów w produkcji masowej. Oprócz typowych pras, na których wykonuje się wyroby, Zakład dysponuje nowoczesnymi wtryskarkami, których proces technologiczny sterowany jest komputerowo.

Wyspecyfikowane wymagania mieszanek pozwalają na pracę wyrobów w różnych warunkach. Niektóre rodzaje mieszanek posiadają dodatkowe, wymagane przepisami, dokumenty poparte odpowiednimi atestami, zaświadczeniami oraz deklaracjami zgodności z unijnymi wymogami. W świetle obowiązujących wymagań rynku oraz dla kompleksowego zarządzania i realizacji misji Spółki wdrożono Zintegrowany System Zarządzania zgodny z wymaganiami norm ISO 9001 i ISO 14001, w 1999 roku - certyfikat Systemu Zarządzania Jakością, a w 2002 roku - certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskiem.

W celu osiągania wyznaczonych celów Kierownictwo Firmy ustaliło odpowiednie wytyczne zawarte w dokumencie "Polityka jakości i środowiskowa", który określa  działania i zobowiązania Załogi Przedsiębiorstwa w celu polepszania funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Od dwóch lat Spółka implementuje założenia metodologii KAIZEN. Działania te są realizowane w ramach szkoleń, warsztatów, pracy wyznaczonych DREAM i Gemba TEAMÓW.  Prowadzimy szkolenia produktowe, wykorzystując przy tym nowo przygotowaną szeroką prezentację multimedialną. W trakcie takich zajęć szczegółowo prezentujemy naszą ofertę, odpowiadamy na pytania i zbieramy opinie. Kolejnym przejawem naszej działalności zewnętrznej to organizacja minitargów handlowych u kluczowych Klientów. Takie imprezy to okazja do zwiększonej sprzedaży, ale również do bezpośrednich negocjacji z ostatecznymi Odbiorcami, zacieśniania stosunków handlowych i budowania pozytywnego wizerunku naszej Firmy.

    - Branża uszczelnień technicznych jest bardzo rozdrobniona i szeroka. Udziały w rynku poszczególnych firm wynoszą kilka procent - zwraca uwagę Krzysztof Małowski, Prezes REVO SEALS Sp. z o.o. - Jest to bardzo trudne do oszacowania, ponieważ pojęcie uszczelnień jest tak rozległe, że wiele firm posiada fabryki nastawione na produkcję tylko pojedynczych komponentów na pierwszy montaż. Natomiast inni przedsiębiorcy produkują obszerną gamę produktów na rynek wtórny. Udziały te różnią się także w zależności od typu uszczelnień. Należy dodać, że udział w rynku zwiększają wyspecjalizowane fabryki koncernów produkujące w kraju wybrany typ uszczelnienia oraz dostawcy kooperujący bezpośrednio z największymi producentami motoryzacyjnymi i AGD.

Wykorzystujemy dobrą, budowaną przez lata, pozycję REVO  SEALS i doskonałą markę naszych produktów - dodaje Barbara Laszczak, Pełnomocnik ds. Systemów Jakości -  Wielu Klientów jest przywiązanych do naszej marki w związku z czym w wielu przypadkach są Oni zdolni do akceptacji nawet wyższych, w stosunku do ofert mniej renomowanych, mniejszych dostawców, cen. Zaletą naszych wyrobów jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Zaostrzona konkurencja i presja cenowa  wywierana przez producentów wymaga od nas zapewnienia Klientom wyrobów bez żadnych zastrzeżeń,  o wysokiej jakości i efektownym wyglądzie. Natomiast pewność i szybkość dostawy jest czynnikiem niezbędnym do budowania zaufania Kontrahentów i zdobywania nowych  rynków.


Uważamy, że na rynku polskim i europejskim jest miejsce dla uszczelnień REVO SEALS –  podsumowuje Krzysztof  Małowski, Prezes REVO SEALS Sp. z o.o.   - rozwijamy się i budujemy przyszłość. Za nami ogrom prac, ale wciąż wiele jest przed nami.  Dotychczasowe osiągnięcia Firmy i jej potencjał rozwojowy stwarzają korzystne warunki do realizacji wytyczonych celów strategicznych, między innymi utrzymania wiodącej pozycji wśród producentów uszczelnień.

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
61%
39%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.