Innowacyjne i kompleksowe rozwiązania grzewcze

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie. Posiada sieć dystrybucyjną na całym świecie. Buderus to marka gwarantująca jakość, trwałość, niezawodność i doświadczenie.

 

 
Buderus zapewnia kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1 850 kW; stojące, wiszące, konwencjonalne i kondensacyjne kotły grzewcze na olej i gaz; systemy wykorzystujące energię odnawialną: kolektory słoneczne, pompy ciepła oraz podgrzewacze przepływowe wody dużej mocy.
 
Buderus ma w swojej ofercie także systemy regulacji, rozbudowaną paletę grzejników oraz kompletne wyposażenie kotłowni.
 
Buderus ma własne oddziały handlowe w całej Polsce.
 
System sprzedaży opiera się na sieci Autoryzowanych Partnerów Handlowych i zapewnia kompleksową obsługę techniczną w zakresie wykonawstwa instalacji, montażu urządzeń i obsługi serwisowej. Autoryzowane firmy są systematycznie szkolone przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników zarówno w zakresie sprzedaży, jak i serwisu urządzeń grzewczych.

 

System szkoleniowy zapewnia profesjonalne szkolenia teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy szkoleń mogą doskonalić swe umiejętności, sprawdzając w praktyce obsługę i działanie urządzeń oraz osprzętu i automatyki. W ten sposób możliwe staje się dogłębne przyswojenie np. zasad pierwszego rozruchu kotła, łączenia automatyki, czy doboru urządzeń i osprzętu.

 

Dodatkowo podczas szkoleń wykorzystywane są techniki multimedialne, filmy, animacje, co uatrakcyjnia przekaz informacji oraz czyni je bardziej przystępnymi. Szkolenia oraz warsztaty praktyczne prowadzone są w czterech Centrach Szkoleniowych Buderus w: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Czeladzi. Szkolenia autoryzacyjne są organizowane dla firm handlowych, instalacyjnych, serwisowych oraz projektowych.

 

buderus_gb012_re_800

Oferta

Buderus oferuje innowacyjne i kompleksowe rozwiązania grzewcze.

 
Oferta handlowa Buderusa obejmuje bardzo szerokie spektrum urządzeń. Do najważniejszych  kategorii produktowych należą:

 • Kotły gazowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
 • Kotły na paliwa stałe: z załadunkiem ręcznym lub podajnikiem automatycznym
 • Kotły olejowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
 • Kotły średniej i dużej mocy: żeliwne i stalowe
 • Gazowe przepływowe podgrzewacze c.w.u. dużej mocy
 • Kolektory słoneczne: płaskie oraz próżniowe a także pakiety solarne
 • Pompy ciepła: powietrzne, gruntowe oraz do przygotowania c.w.u.
 • Grzejniki
 • Zbiorniki: zasobniki c.w.u., podgrzewacze c.w.u., bufory c.o.
 • Bloki energetyczne
 • Systemy regulacji i zdalnego sterowania
 • Osprzęt do instalacji grzewczych

  

Nagrody i wyróżnienia:

- Lider Instalacji – nagroda przyznana przez redakcję Rynku Instalacyjnego w 2014 roku w kategorii „Odnawialne źródła energii – Technologie i produkty” za płaskie kolektory słoneczne Logasol SKS 4.0

- Konsumencki Lider Jakości 2013 za grzejniki Logatrend

- Odkrycie Roku 2013 za grzejniki Logatrend    

- Złoty Instalator 2013   za aplikację mobilną EasyControl z modułem komunikacyjnym Logamatic web KM200

- Produkt Przyjazny dla Mojego Domu 2014 za kocioł kondensacyjny Logamax plus GB072

- wyróżnienie Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii "Kotły grzewcze"           

- System Instalacyjny 2012 za pompy ciepła Logatherm

- Złoty Instalator 2012 za gazowy kondensacyjny przepływowy podgrzewacz c.w.u. do zastosowań komercyjnych LOGAMAX PLUS DB213

 

buderus-logano-s112_5902_1181

 

Nowości w ofercie:

 

Logamax plus GB012-25K jest dwufunkcyjnym, wiszącym, gazowym kotłem kondensacyjnym. Dzięki intuicyjnemu sterownikowi kotła Cotronic 3 z dużym i czytelnym wyświetlaczem LCD, jego obsługa jest bardzo prosta.
 
W urządzeniu zastosowano aż dwa wymienniki ciepła - pierwszy z powierzchniami wymiany ciepła wykonanymi ze stali nierdzewnej, drugi ze stopu Al-Mg-Si, czyli z materiału o wyższej przewodności cieplnej. W połączeniu z precyzyjną kontrolą temperatury i inteligentnym panelem sterowania, kondensacja przebiega intensywnie, obniżając zużycie paliwa oraz w sposób stale kontrolowany, zapewniając długą żywotność urządzenia.
 
Tak jak wszystkie urządzenia marki Buderus, Logamax plus GB012-25K wyróżnia nowoczesne wzornictwo. Wszystkie elementy ukryte są pod estetyczną obudową kotła i nie wymagają dodatkowych prac montażowych, ani obudowy maskującej. Urządzenie pracuje bardzo cicho, pomimo dużej wydajności wentylatora (poziom emisji hałasu - do 36 dB(A), ale dzięki modulacji w całym zakresie pracy, poziom hałasu jest zwykle jeszcze niższy) i zużywa niewiele energii.
 
Logamax plus GB012-25K dostępny jest w wersji podstawowej na gaz ziemny typu E jednak opcjonalnie, po zastosowaniu zestawu przezbrojeniowego, może być zasilany gazem płynnym typu P (propan).
 
Kocioł Logamax plus GB012-25K przeznaczony jest do współpracy z koncentrycznymi pionowymi i poziomymi systemami powietrzno-spalinowymi (typy C12, C32), z systemami z rozdzielnym prowadzeniem przewodu powietrznego i spalinowego (typy C52, C82) oraz z poborem powietrza do spalania z pomieszczenia (typ B22). Standardowo kocioł dostarczany jest bez adaptera powietrzno-spalinowego, który stanowi element wyposażenia dodatkowego.

 

Logano S112 to stalowy kocioł na paliwa stałe, który dzięki wbudowanej wężownicy schładzającej sprawdza się również w układach zamkniętych.
 
Kocioł jest bardzo łatwy w obsłudze, a dzięki możliwości sterowania pompą ciepłej wody użytkowej, a także centralnego ogrzewania przy współpracy z termostatem pokojowym, wyjątkowo łatwa jest również eksploatacja instalacji grzewczej.
 
Załadunek paliwa do kotła ułatwiają drzwiczki górne umieszczone pod kątem 45 stopni, a odprowadzenie popiołu usprawnia opatentowany mechanizm rusztu obrotowego. Wentylator wyciągowy, standardowe wyposażenie kotła Logano S112, zapewnia większą tolerancję na niski ciąg kominowy i gwarantuje, że do kotłowni nie wydostanie się dym podczas załadunku paliwa. Z kolei dostęp do kanałów konwekcyjnych i komory spalania od góry oraz usuwanie popiołu od przodu kotła skraca czas poświęcony na jego czyszczenie. Dolne spalanie umożliwia kontrolowanie mocy kotła, dzięki czemu czas pracy na jednym załadunku paliwa trwa dłużej niż w kotłach ze spalaniem górnym.
 
Wykorzystany w Logano S112 trójciągowy wymiennik obniża temperaturę spalin i zwiększa średnioroczną sprawność kotła. Do wzrostu sprawności urządzenia i jednocześnie zmniejszenia zużycia paliwa przyczynia się również zastosowana w nim ceramiczna komora dopalania gazów.
 
W sprzedaży dostępne są trzy wersje kotła Logano S112 - o mocy 15, 20 i 25 kW. Certyfikat przyznany urządzeniu przez Instytut Energetyki w Łodzi gwarantuje, że kocioł osiąga deklarowaną moc.
 
Buderus udziela pięcioletniej gwarancji na kocioł Logano S112.

 

buderus_tablet_telefon_600

Aby z dowolnego miejsca na świecie zarządzać domową instalacją grzewczą, wystarczy smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją EasyControl, połączenie z Internetem i moduł Logamatic web KM200 marki Buderus. Moduł Logamatic Web KM200 łączy instalację grzewczą z Internetem lub lokalną siecią WiFi i przekształca dane wprowadzane za pomocą aplikacji w polecenia regulacyjne wysyłane instalacji grzewczej.
 
Do tej pory aplikacja pozwalała na wprowadzanie danych wyłącznie za pomocą urządzeń pracujących na systemie operacyjnym iOS. Teraz komunikuje się także z Androidem.
 
Aplikacja EasyControl dostępna jest na polskim rynku od połowy 2013 roku, a nagrodzona została już w październiku. Podczas XI Kongresu INSTALEXPO otrzymała statuetkę „Złoty Instalator”, która przyznawana jest nowoczesnym, ekologicznym i niezawodnym w działaniu wyrobom, opracowaniom technologicznym i konstrukcyjnym charakteryzującym się wysokimi walorami technicznymi, użytkowymi oraz estetycznymi.
 
Aplikacja współpracuje ze wszystkimi kotłami marki Buderus wyposażonymi w system regulacyjny Logamatic EMS lub EMS plus z regulatorem RC35. Jest intuicyjna w obsłudze, zapewnia stały dostęp do ustawień parametrów systemu grzewczego i pomaga zaoszczędzić energię.


Aplikację można pobrać bezpłatnie ze strony www.buderus-aplikacje.pl

 

Robert Bosch Sp. z o.o.

ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa
infolinia: 801 777 801

 
www.buderus.pl

Zaraszamy na:

http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale/z-zaladunkiem-recznym/logano-s112.html

http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-gazowe/kondensacyjne/gb012k.html

http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/systemy-regulacji-i-zdalnego-sterowania/easy-control.html

http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/systemy-regulacji-i-zdalnego-sterowania/web-km200.html

http://www.buderus-aplikacje.pl/

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
64%
36%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.