Bezpieczeństwo to marka

Wśród różnych metod uwierzytelniania, biometria jest najbezpieczniejsza. Nie dość, że chroni zarówno właścicieli kont, jak i banki, to jeszcze oszczędza czas i jednych, i drugich.

 

 

                                                    

Marka Pplanetcash_bankomatyokleiny_wincorc2040_wiz_1100lanet Cash została uznana za najbardziej godną zaufania firmę wśród instytucji finansowych i uhonorowana nagrodą Dobra Marka 2014 – Jakość, Zaufanie, Renoma. – To dla nas wielki zaszczyt i zarazem potwierdzenie mocnej pozycji rynkowej. Nasze silne strony to m.in. bezpieczeństwo, uwierzytelnianie danych, innowacyjność oraz czas i prostota obsługi. Jednym słowem: biometria – podkreśla Jarosław Chrzanowski, Prezes ITCARD, czołowego dostawcy usług bankowych w Polsce, właściciela marki Planet Cash.

 

Do maja tego roku Planet Cash znany był na rynku jako Planet Cash4you. Nową, wspólną markę Planet Cash przyjmą również pozostałe produkty płatnicze firmy. Zmiana wynika ze strategii rozwoju spółki oraz ujednolicenia marki, pod którą skupiane są wszystkie usługi finansowe.

 

Bankomaty Planet Cash działają w oparciu o opatentowaną przez Hitachi technologię Finger Vein. Jak to działa? Najpierw, w wyniku analizy osobistych cech struktury naczyń krwionośnych użytkownika, powstaje tzw. wzorzec biometryczny. Potem wystarczy już tylko przyłożyć swój palec do czytnika w bankomacie, który połączy się z bankiem i w czasie rzeczywistym dokona uwierzytelnienia. Metoda ta posiada najlepsze parametry bezpieczeństwa wśród dostępnych na rynku technologii biometrycznych.

 

Wzrost przestępczości związanej z kradzieżą danych wymaga stosowania coraz bardziej zaawansowanych metod uwierzytelniania. Przeważająca większość zainstalowanych obecnie na świecie bankomatów wykorzystuje wyłącznie uwierzytelnianie transakcji za pomocą numeru PIN. Jednak niesie to ze sobą pewne ryzyko – kartę można zgubić, może zostać skradziona albo skopiowana i ponownie użyta już w nieautoryzowany sposób. PIN nie daje pewności, że osoba korzystająca z karty jest rzeczywiście jej właścicielem.

 

Usługa Finger Vein to wygoda dla użytkownika – nie ma już potrzeby noszenia kart, dowodu czy pamiętania kodu PIN. Co ważne, biometria Finger Vein nie zagraża prywatności. Technologia Finger Vein otrzymała pozytywną opinię Instytutu Maszyn Matematycznych, potwierdzającą innowacyjność technologii i alternatywę dla kart płatniczych. Poziom fałszywej akceptacji wynosi poniżej 0,0001 proc. Cieszy się również dużym zaufaniem społecznym – powyżej 80 proc. i gwarantuje promocję banku jako instytucji innowacyjnej. Ponadto ITCARD jest pierwszą firmą, w której powstał biometryczny host umożliwiający realizację biometrycznych transakcji międzybankowych.

 

Po całkowitym wdrożeniu transakcji międzybankowych z usług biometrycznych będą mogły korzystać wszystkie banki w Polsce. Klient korzystający z bankomatu będzie miał także możliwość wyboru banku, w którym zechce realizować transakcje a także wybrać rachunek, z którego chce wypłacić pieniądze.

 

 

Chociaż bezpieczeństwo nie ma ceny, warto zaznaczyć, że biometria jest dla banków tania. Koszty wdrożenia oprogramowania i cała infrastruktura technologiczna znajdują się po stronie ITCARD. Po stronie banku pozostaje tylko zakup samych czytników biometrycznych Hitachi Finger Vein – mówi Jarosław Chrzanowski.

 

 

To dzięki ITCARD pojawiła się pierwsza w Europie niezależna sieć bankomatów biometrycznych. W Polsce jest ich obecnie 1,3 tys., a pod koniec roku będzie ponad 1,7 tys. – Nasze bankomaty i usługi biometryczne są bezpieczne, a przy tym wygodne, intuicyjne w obsłudze oraz szybkie. I to dla obu grup użytkowników: zarówno właścicieli kont, jak i banków. Zapraszamy zatem i jednych, i drugich! – zachęca Piotr Kawczyński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju sieci Planet Cash.

 

 

                      planetcash_200_200       Więcej na: www.planetcash.pl             dm_2014_small_142

 

 

  

ITCARD Centrum Technologii Płatniczych SA jest drugim, największym operatorem bankomatów w Polsce. Głównym przedmiotem działalności ITCARD jest obsługa autoryzacyjna transakcji w bankomatach, transakcji bezgotówkowych w terminalach płatniczych POS oraz wydawnictwo kart płatniczych z logo VISA i Mastercard. Do ITCARD należy ogólnopolska, niezależna sieć bankomatów funkcjonująca pod marką „Planet Cash” oraz sieć terminali płatniczych POS pod marka „Planet Pay”.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
56%
44%
Komentarze (2)
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
fiuuu
2015-03-04(14:23:37)
[url]forumbiznesu.pl[/url]

grykon
2015-03-04(14:22:35)
wiadomo, że biometryka jest przyszłością i pewnie jeszcze dożyjemy czasów, kiedy nie będziemy potrzebować dokumentów osobistych, a tylko kciuka lub źrenicy :) dobrze już teraz znaleźć solidną fimę, która się zajmuje takimi sprawami, na przykład: http://www.aska.com.pl/

Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.