Grzejniki z dodatkowymi funkcjami

Żyjemy w świecie, w którym projektanci prześcigają się w pomysłach mających na celu uatrakcyjnić praktycznie każdy przedmiot użytkowy. Bardzo często powszechnie używane urządzenia zaskakują nas nowymi funkcjami i wyglądem. Okazuje się, że trend ten ma również wpływ na producentów grzejników. Firma Enix posiada w swojej ofercie grzejniki C.O., które nie tylko są źródłem ciepła, ale również mogą spełniać funkcję lampy czy głośnika.

  

 

Grzejniki firmy Enix przełamują bariery użytkowości, które zostały narzucone, niektórym urządzeniom codziennego użytku. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie brał pod uwagę tego, że zwykły grzejnik mógłby być elementem ozdobnym pomieszczenia, nie mówiąc o jego doświetlaniu czy pełnieniu funkcji estetycznego wieszaka. Produkty projektowane są z myślą zarówno o pomieszczeniach użytku publicznego, jak i zastosowaniu prywatnym. Mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie użytkownikom zależy na ponadczasowym designie, czy po prostu na połączeniu wielu funkcji z racji ograniczonej powierzchni ścian.

 

Grzejniki z funkcją oświetlenia

 palma_2_small_946

Ofertę firmy Enix otwierają bardzo ciekawe rozwiązania w postaci grzejników Bambus BS i Palma PL. Kształt obu inspirowany jest naturą, a ich oryginalna forma doskonale komponuje się z różnymi aranżacjami wnętrza. Szczególnie warto instalować je w holach i korytarzach budynków użyteczności publicznej. Sprzyja temu ich minimalistyczny i elegancki charakter, który mimo prostoty przyciąga uwagę.

 

Dodatkowo przekonujące jest ich dodatkowe przeznaczenie. Oprócz oczywistej funkcji grzewczej Palma PL i Bambus BS pełnią rolę wieszaków na ubrania i doświetlają pomieszczenia, w których są zainstalowane. Każdy z grzejników jest zwieńczony koroną, rozpiętą na boki z ramionami ułożonymi w nieregularnych wysokościach, zakończonymi ledami.

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których zależy nam na kontraście pomiędzy różnymi elementami wykończenia może być grzejnik dekoracyjny Mango Light MGL. Tak jak w przypadku grzejników Bambus i Palma jest to urządzenie wysokie o interesującej formie, nadające wnętrzu elegancji. Grzejnik Mango Light składa się z kilku paneli o niebanalnym kształcie, których zwieńczeniem są lampki. Refleksy światła doskonale podkreślają wyjątkowe walory wzornicze.

 

mango_light_mgl_fragment_1_small_564

 

Mango Light znajdzie zarówno zastosowanie w holu jak i salonie, gdzie jego czerwony kolor będzie efektownie kontrastował z kolorem ścian, mebli i innymi elementami wyposażenia. Może również stanowić element dekoracyjny, tworzący przyjemny „klimat” w łazience. Oprócz koloru czerwonego urządzenie dostępne jest w dowolnym kolorze z palety producenta lub palety RAL.

 

Grzejnik Mango został nagrodzony w konkursie „Łazienka – wybór roku 2014”.

 


Grzejnik z funkcją głośnika

 

Jeżeli zależy nam na wypełnieniu pomieszczenia dźwiękiem, ale nie chcemy lub nie planujemy wieszania na ścianach systemu głośników powinniśmy zainteresować się grzejnikami Libra Audio LA. Jest to perfekcyjne połączenie grzejnika z funkcją kolumny głośnikowej, która przekazuje dźwięk na najwyższym poziomie.


 libra_audio_lia_small_626

Grzejnik Libra Audio LA zdobył już uznanie użytkowników oraz specjalistów branżowych i kapituł konkursowych. Produkt ten został nagrodzony w konkursie „Design dla Konesera 2014”.

 

Firma Enix sugeruje zastosowanie tego produktu w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach. Jego podpięcie pod źródło dźwięku jest proste, zarówno dzięki specjalnym wyfrezowaniom w tylnej obudowie jak i łatwo dostępnemu terminalowi, w który wpinamy końcówkę kabla.

 

Jeżeli chodzi zastosowanie to grzejnik Libra Audio LA można dowolnie konfigurować ze sprzętem audio. Może stanowić jeden elementów zestawu stereo czy kina domowego. W pomieszczeniach, gdzie nie jest wymagany sygnał z kanału lewego i prawego czyli stereo, przy użyciu dodatkowego akcesorium w postaci konwertera można zsumować dźwięk do sygnału mono.

 

Libra Audio LA dostępny jest w jednej obudowie o wymiarach 60 x 60 cm i może zostać wykonany kolorach z podstawowej palety Enix.

 

libra_audio_aranz_small_945

 

Grzejnik elastycznyflexi_1_small_768

 

Elastyczność w przenośni i dosłownie zapewnia grzejnik z oferty firmy Enix o nazwie Flexi FL. Jest to niespotykany jak dotąd produkt, który nie tylko spełnia rolę estetyczną, ale przede wszystkim daje użytkownikowi możliwość architektonicznej kreacji. Może być montowany w wersji płaskiej oraz narożnej – w kątach wewnętrznych jak i zewnętrznych.

 

Dzięki zastosowanym elastycznym wężykom kąt „dogięcia” grzejnika jest praktycznie dowolny. Tak więc jego funkcjonalność jest nieograniczona. Produkt jest szczególnie dedykowany łazienkom o małej powierzchni, gdzie każdy centymetr musi być dobrze wykorzystany.

 

Grzejnik Flexi może być wykonany w każdym kolorze z palety Enix lub palety RAL. Daje więc jeszcze większe możliwości kreacji pomieszczenia i współgra z elementami wykończenia wnętrz takimi jak meble, kafelki czy armatura.

 

 

Ze szczegółową ofertą grzejników firmy Enix można zapoznać się na stronie: www.enix.pl

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.