Przewidujemy kierunki zmian

Steinbacher Izoterm to wiodący producent systemów termoizolacji budowlanych i technicznych. Od kilkunastu lat wyznacza w Polsce trendy w zakresie rozwoju technologii termoizolacyjnych, zaopatrując rynek w produkty o wysokich parametrach technicznych i użytkowych.

 

Steinbacher Izoterm, jako jedyna polsko-austriacka, firma oferuje kompleksowe rozwiązania z pełnego wachlarza produktów termoizolacyjnych  dla zastosowań ogólnobudowlanych oraz technicznych. Przez lata wypracowała mocną pozycję rynkową, za sprawą najwyższej jakości produkty, powstających przy zastosowaniu nowoczesnych technologii.

 

steinbacher-m_kalinowski_small_545Priorytetem, a zarazem podstawowym wyznacznikiem kierunków podejmowanych działań zarządu polskiej spółki, są tendencje rynkowe,  obowiązujące normy prawne oraz parametry technologiczne materiałów budowlanych. – Dzięki umiejętności przewidywania kierunków zmian na rynku i odpowiednio szybkiego reagowania na zapowiedzi zmian przepisów, udało nam się wypracować mocną pozycję rynkową, proponując bogatą i dopasowaną do potrzeb naszych odbiorców atrakcyjną ofertę produktową. Izolacje budowlane, z uwagi na dynamikę rozwoju branży, cechują się szybkim rozwojem technologicznym. Stanowi to dla nas wyzwanie, ale jednocześnie stwarza duże perspektywy rozwoju dla firm stawiających na konkurencyjną nowoczesność mówi Michał Kalinowski, Dyrektor Generalny Steinbacher Izoterm Sp. z o.o.

 

Na podstawie dokładnej analizy tendencji rynkowych, potrzeb klientów i zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji, firma opracowuje odpowiednie strategie, które szybko okazują się niezwykle skutecznymi. Zgromadzona i odpowiednio wykorzystana wiedza umożliwia wzrost efektowności przedsiębiorstwa, a tym samym zdobycie przewagi ekonomicznej i konkurencyjnej. Dzięki skoordynowanemu planowaniu, dostępowi do potencjału finansowego i technologicznego firmy-matki Steinbacher Dammstoff, polska spółka dokonała dużych inwestycji, które jeszcze bardziej wzmocniły firmę i jej pozycję na rynku.

 

Obecnie Steinbacher w Polsce dysponuje sześcioma wydajnymi liniami  produkcyjnymi. Za ich pośrednictwem powstają produkty na bazie poliuretanu, polistyrenu, poliizocyjanuratu, polietylenu oraz wełny mineralnej. Takie zaplecze technologiczne daje spółce możliwość oferowania produktów o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań, poczynając od instalacji technicznych poprzez fundamenty i podłogi aż po dachy skośne i płaskie.    

 

Rozwijamy naszą firmę w sposób planowany, dynamiczny i zrównoważony. Jesteśmy producentem, który działa w Polsce, ale możemy jednocześnie czerpać z rozwiązań wypracowanych przez wielką europejską firmę, której jesteśmy częścią. Realizujemy wspólne cele strategicznie, ale zachowujemy autonomię działania, mając na uwadze specyfikę polskiego rynku i obowiązujące uwarunkowania formalno-prawne. Przewidując kierunki zmian rynkowych, działamy w sposób przemyślany i skoordynowany, co umożliwia nam ciągły, dynamiczny i stabilny rozwój podsumowuje dyr. Michał Kalinowski.

 

Marek Przybylski

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.