Dynamiczny rozwój i najwyższe standardy leczenia

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, na tle innych placówek medycznych w kraju, wyróżnia indywidualne podejście do pacjenta, wyspecjalizowany personel oraz najnowocześniejszy sprzęt medyczny. To jeden z najważniejszych ośrodków diagnostyczno-zabiegowych woj. lubelskiego. Rocznie przyjmuje prawie 400 tys. pacjentów z Lubelszczyzny i Mazowsza.

 

g2_696W ostatnich latach szpital przeszedł olbrzymią metamorfozę, związaną zarówno z modernizacjami infrastruktury, jak i zakresem udzielanych świadczeń medycznych wzbogaconych o specjalistyczne badania wykonywane przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Szpital zapewnia pacjentom komfortowe warunki pobytu w trakcie trwania leczenia. Do ich dyspozycji są nowoczesne sale 1-, 2- i 3-osobowe, w większości z łazienkami. Dodatkowym atutem są znajdujące się na każdym oddziale pokoje higieniczno - kąpielowe. Chorzy mogą korzystać z bezpłatnej telewizji ze szpitalnymi kanałami o tematyce informacyjnej i edukacyjnej.

Pacjenci otrzymują pełną i zrozumiałą informację o stanie swojego zdrowia oraz sugerowanych sposobach kuracji. Wszystkie zabiegi są realizowane przy zastosowaniu medycznych urządzeń i technologii o wysokim zaawansowaniu. Jako jeden z nielicznych w Polsce, szpital przeprowadził nowatorski zabieg denerwacji tętnic nerkowych (niszczenie wysoką temperaturą włókien w tętnicach g1_883nerkowych). Szybką i precyzyjną diagnostykę umożliwia nowoczesny sprzęt medyczny m.in.: densytometr, aparat USG z głowicą do bronhoskopii, bodypletyzmograf wraz z aparatem do oznaczania zdolności dyfuzyjnej płuc, urządzenie do szybkiego wykrywania prątków, pH-metr do pomiaru pH w żołądku, OCT – tomografii komputerowej oka, funduskamera do diagnostyki chorób oka, videolaryngostroboskop, stół do trakcji kręgosłupa z elektromechanicznym sterowaniem i ustawianiem parametrów, sprzęt do krioterapii miejscowej, cyklometr do rehabilitacji kardiologicznej z centralą kardiologiczną, tomograf komputerowy 64-rzędowy z aplikacją kardiologiczną i wiele innych.

Szpital nie tylko został wzbogacony o nowoczesny sprzęt ale dla poprawy jakości usług medycznych wprowadza nowe zabiegi i badania m.in.: wykonywanie ablacji serca w systemie 3D, zabiegi z zakresu chirurgii naczyń i chirurgii onkologicznej przy użyciu angiografu., a także zostało wprowadzone leczenia stomatologiczne dzieciom i dorosłym pacjentom niesprawnym intelektualnie w znieczuleniu ogólnym.Chcemy nieustannie zwiększać zarówno satysfakcję pacjentów, spełniając i wyprzedzając ich wymagania, dbać o zadowolenie pracowników i troszczyć się o ich rozwój, jak również tworzyć atmosferę rzetelnej i konstruktywnej współpracy z samorządem i wojewodą lubelskim. To wszystko ma jeden cel: świadczenie usług medycznych na jak najwyższym poziomie – mówi Dariusz Oleński, dyrektor WSzS w Białej Podlaskiej.

_dsc2900_630 

W minionym roku w ramach realizacji projektu „Podniesienie poziomu opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa epidemiologicznego w strefie nadgranicznej Unii Europejskiej” zostały otwarte nowe budynki kompleksu szpitalnego. Jednym z nich jest budynek Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologicznych z wydzieloną dla tych oddziałów izbą przyjęć i z trzema poradniami specjalistycznymi: gruźlicy i chorób płuc, chorób zakaźnych oraz alergologiczna, który zajął I Miejsce w kategorii „Obiekty Zdrowia” w XIV edycji Konkursu o „Kryształową Cegłę”. W drugim budynku powstało Centrum Dydaktyczno-Administracyjne z Poradnią Rehabilitacyjną i Hotelem. Na niskim parterze mieści się Dział Rehabilitacji wraz z poradnią, a na wyższej kondygnacji znajdują się pokoje biurowe oraz aula wykładowa i sale szkoleniowe, które zostały zaplanowane z myślą o pracownikach szpitala, a także o studentach odbywających tu praktyki. Na pierwszym piętrze znajdują się pokoje hotelowe ze szczególnym uwzględnieniem miejsc dla matek dzieci hospitalizowanych w WSzS.


Budynek, w którym mieści się Zespół Poradni Specjalistycznych został poddany gruntownemu remontowi i modernizacji. W wyniku przeprowadzonych prac wzbogacił się on o dodatkowe piętro zaadoptowane na potrzeby funkcjonowania oddziałów Kardiologii Zachowawczej i Rehabilitacji. Ulokowanie wspomnianych oddziałów w pobliżu siebie służy przywracaniu zdrowia i sprawności fizycznej pacjentom m. in. po przebytym zespole wieńcowym.


dsc_0309_840_840Szpital posiada Certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością zgodne z wymaganiami norm ISO: ISO 9001: 2008, ISO 14001: 2004, PN-N-18001: 2004, ISO 27001: 2005. Zdobył tytuł Laureata i Złote Godło w kategorii QI ORDER – zarządzanie najwyższej jakości – przyznane w VIII edycji Programu Najwyższa Jakość Quality International 2014. Za wysoki poziom sprawowanej opieki zdrowotnej, jakość procesów zarządzania, jakość kontroli oraz poziom satysfakcji pacjentów otrzymał Międzynarodowy Certyfikat Jakości (SIQS), nadany przez Swiss Institute of Quality Standards w Zurichu. Od wielu lat posiada Akredytację Ministerstwa Zdrowia przyznawaną na wniosek Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, aktualnie Szpital otrzymał akredytację na lata 2015-2018. Ponadto otrzymał tytuł laureata światowej nagrody business excellence „THE BIZZ 2015” przyznanej za kierownictwo, jakość usług, systemy zarządzania, innowację i kreatywność, społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstwa, nadaną przez Światową Konfederację Przedsiębiorstw z Houston. Szpital uczestniczy w programach i rankingach mających na względzie ocenę jakości oferowanych usług oraz dających możliwość porównywania ze szpitalami o podobnym lub tożsamym profilu: Bezpieczny Szpital 2014 – II miejsce w Polsce, Rodzić po ludzku, Szpital Przyjazny Dziecku, PATH, DUQuE.


    g4_831_dsc3416_756


Tymczasem bialski szpital stawia na kolejne pozytywne przeobrażenia. Przemiany społeczne i demograficzne zachodzące w regionie generują potrzeby pacjentów i jest to jeden z głównych bodźców motywujący do dalszego intensywnego działania. Plan inwestycyjny Szpitala ukierunkowany jest m.in. na rozwój opieki długoterminowej i hospicyjnej, a także na rozbudowę oddziału onkologicznego z infrastrukturą odpowiadającą wymogom prowadzenia Zakładów Radioterapii. Dyrekcja szpitala zakłada również kompleksową modernizację bloku operacyjnego, w tym utworzenie hybrydowej sali operacyjnej. Ponadto niebawem podjęte zostaną działania wspierające procesy logistyczne szpitala wraz z uruchomieniem systemów poczty pneumatycznej.

Michał Gryt

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.