OPEUS Energia Laureatem QI 2015

OPEUS Energia Laureatem Programu Najwyższa Jakość Quality International 2015 w kategorii QI Services – usługi najwyższej jakości

 

Spółka OPEUS Energia, lider branży fotowoltaiki w Polsce, została nagrodzona za najwyższą jakość świadczonych usług. Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2015, który odbywa się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000, doceniła działania OPEUS Energia związane z wdrażaniem, a także promowaniem idei jakości we wszystkich aspektach działalności firmy.

 

OPEUS Energia Sp. z o.o. to dostawca kompleksowych rozwiązań w obszarze nowoczesnych i ekologicznych źródeł pozyskiwania energii. Działalność operacyjna firmy, skoncentrowana w segmencie źródeł odnawialnych, dotyczy w szczególności optymalnych rozwiązań w zakresie systemów fotowoltaicznych. Oferta Spółki, uwzględniająca najnowsze rozwiązania techniczne, obejmuje wszystkie etapy kompleksowej obsługi inwestycji, tj. zaprojektowanie optymalnego rozwiązania, ocenę ekonomiczną projektu, budowę i uruchomienie instalacji, wraz zapewnieniem obsługi serwisowej.

  

Struktura firmy została oparta na pracownikach powiązanej kapitałowo spółki OPEUS, wykonawcy elewacji obiektowych oraz producenta drzwi dla budownictwa wielkokubaturowego, która od kilku lat posiadała pilotażową komórkę zajmującą się zagadnieniami odnawialnych źródeł energii. W 2014 roku wraz ze wzrostem zainteresowania projektami z zakresu „zielonej energii" podjęto decyzję o wydzieleniu z firmy OPEUS samodzielnego podmiotu dedykowanego do obsługi tego rodzaju inwestycji. Skład zespołu został uzupełniony o doświadczonych specjalistów, którzy mają na swoim koncie sukcesy przy budowie, projektowaniu oraz zarządzaniu różnego rodzaju farmami fotowoltaicznymi.

 

farma_fotowltaiczna_na_terenie_zwik_szczecin_966_01

Farma fotowltaiczna na terenie ZWiK Szczecin

  

Połączenie doświadczenia i kompetencji wszystkich pracowników pozwoliło Spółce na uzyskanie pozycji lidera. W efekcie tego OPEUS Energia posiada w swoim portfelu szereg ukończonych projektów oraz realizuje kolejne inwestycje zlokalizowane w całym kraju. Klientami spółki są zarówno przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje użyteczności publicznej oraz prywatni inwestorzy.

 

Spółka OPEUS Energia nieustanie dąży do utrzymania swojej pozycji lidera na wciąż zmieniającym się rynku PV. Wraz z kolejnymi realizacjami potwierdza swój olbrzymi potencjał wzrostu. W 2014 r. spółka była niepokonana w największej ilości wygranych przetargów, co świadczy o dużym uznaniu klientów dla działalności i profesjonalizmu firmy. Misją spółki OPEUS Energia jest zagwarantowanie Klientom poczucia bezpieczeństwa poprzez kompleksową realizację zlecanych projektów fotowoltaicznych, dostarczając najbardziej efektywne rozwiązania na wszystkich etapach realizacji projektów.

 

Wśród licznie zrealizowanych inwestycji znajdują się m.in. projekty dla Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu, Urzędu Gminy Wola Uhruska, Gminnego Ośrodku Sportu w Pawłowicach, prywatnego inwestora w miejscowości Kwilcz.

 

W maju tego roku, dzięki staraniom lokalnych władz, w nietypowy i dający korzyści sposób wykorzystano 2 hektary terenów nieużytkowych w gminie Ustronie Morskie. Uruchomiono tam pierwszą w Polsce farmę fotowoltaiczną zbudowaną na byłym wysypisku śmieci wykonaną przez spółkę OPEUS Energia. Wykorzystywanie pod farmy fotowoltaiczne terenów nieużytkowych to nowy trend na rynku przynoszący ogromne korzyści. Opuszczone obszary, jak np. byłe oczyszczalnie ścieków czy zbiorniki wodne elektrowni, mogą stwarzać gminom problemy, dlatego zaczęto szukać rozwiązań, które pomogłyby je zagospodarować. Dzięki odpowiedniej inwestycji, tak jak w tym przypadku, wykorzystano zrekultywowany obszar na wybudowanie farmy fotowoltaicznej. Inwestycja w gminie Ustronie Morskie przyniosła wymierne korzyści zarówno dla środowiska i bezpieczeństwa energetycznego, co stanowi ważną przesłankę w działalności spółki OPEUS Energia, a także dała możliwość zaopatrzenia w prąd 200 gospodarstw domowych.

 

farma_fotowltaiczna_w_ustroniu_morskim_1024_01 

Farma fotowltaiczna w Ustroniu Morskim


Bardzo istotnym inwestorem w panele PV są także właściciele mikroinstalacji, dla których przeznaczony jest program Prosument umożliwiający założenie własnych mini elektrowni o ograniczonej mocy szczytowej do 40 kW, choć szacuje się, że to te do 10 kW będą najczęściej instalowane. Dofinansowanie inwestycji z programu obejmuje zakup i montaż nowych instalacji i mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii. O środki w ramach tego projektu mogą starać się osoby fizyczne, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki samorządu terytorialnego i ich związki. Takie projekty są już w Polsce realizowane. Mikroinstalacje PV o mocy maksymalnej 5 kW, budowane przez osoby fizyczne, potrafią dostarczyć wystarczającą ilość energii do zaopatrzenia gospodarstwa domowego w prąd, a jednocześnie zapewnić zysk z odsprzedaży nadwyżek operatorom. Panele PV są coraz popularniejsze również wśród firm. OPEUS Energia wykonała instalacje m.in. dla przedsiębiorstwa ELTEL Networks.

 

- Wyprodukowaną dzięki panelom fotowoltaicznym energię można wykorzystać w zależności od potrzeb – np. spółdzielnie mieszkaniowe pozyskaną energię mogą przeznaczyć na zaopatrzenie w prąd części wspólnych w budynkach, czyli m.in. oświetlenie piwnic, klatki schodowej czy napęd windy. Obecnie panele fotowoltaiczne montujemy na 7 budynkach należących do Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Systemy fotowoltaiczne są także alternatywą dla instalacji solarnych, które podgrzewają ciepłą wodę użytkową, ponieważ bojlery mają również zainstalowaną wkładkę elektryczną. 800 mln zł dofinansowań, które jest zaplanowane z programu Prosument na najbliższe 5 lat może pozwolić na zbudowanie nawet 30 tys. takich instalacji – prognozuje Prezes Zarządu OPEUS Energia.

 

panele_pv_na_dachu_budynku_1024

  Panele PV na dachu budynku

 

Spółka, by nieustannie podnosić jakość świadczonych usług, inwestuje zarówno w coraz to nowocześniejsze technologie, jak i kadrę profesjonalistów. Pracownicy firmy regularnie uczestniczą w branżowych targach i konferencjach, dotyczących zarówno technologii użytkowanych w branży fotowoltaicznej, jak i zagadnień prawnych. Przedstawiciele firmy aktywnie angażują się także w prowadzony przez premiera Waldemara Pawlaka oraz Fundację Polski Kongres Gospodarczy cykl konferencji „Więcej miejsc pracy w regionie”. Specjaliści z OPEUS Energia prezentują podczas spotkań możliwości, jakie dają inwestycje w fotowoltaikę dla władz samorządowych oraz lokalnej społeczności. Firma bardzo aktywnie wspiera także rozwój tej branży w Polsce poprzez dostarczanie mediom eksperckich komentarzy i analiz dotyczących rynku, innowacyjnych rozwiązań z zagranicy oraz szans, jakie stwarza inwestowanie w panele PV w ujęciu mikro i makro. Dalszy rozwój całego rynku oznacza także udoskonalanie - już nagradzanej – działalności firmy.

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.