Polska, żywa legenda przemysłu gumowego

 

Korzenie dzisiejszego Stomilu Sanok S.A. sięgają 1932 roku, kiedy powstała Polska Spółka dla Przemysłu Gumowego. Dziś firma ta, szczycąca się bogatymi tradycjami i sukcesami odnotowywanymi zarówno w polskiej, jak i światowej gospodarce, jest jedną z największych firm na Podkarpaciu. Bazując na ponad 80-letnich doświadczeniach projektuje, produkuje i sprzedaje wyroby z gumy oraz kombinacji gumy z metalem i innymi materiałami. Inwestując w rozwój technologii, systemów zarządzania i ciągłe doskonalenie Stomil skutecznie zwiększa swój udział w rynku europejskim i światowym.


Działalność firmy obejmuje produkcję w takich grupach asortymentowych, jak: wyroby gumowe i gumowo-metalowe dla motoryzacji, systemy uszczelnień dla budownictwa, wyroby dla farmacji, pasy klinowe, płyty niezwulkanizowane, wyroby dla AGD i mieszanki gumowe.

zlote_godlo_qi_2015-2_200

 

 

Dwa z produktów Stomilu – uszczelki samoprzylepne z gumy porowatej oraz pasy klinowe zdobyły właśnie cenną nagrodę – Złote Godło QI 2015 w kategorii Produkt Najwyższej Jakości w prestiżowym, Ogólnopolskim Programie Najwyższa Jakość Quality International.

 

 

 

W sanockim Stomilu od 1994 r. obowiązuje System Zarządzania Jakością, zgodny z normą ISO 9001, rozszerzony w następnych latach o wymagania ISO/TS 16949 dla przemysłu motoryzacyjnego. W firmie funkcjonuje również System Zarządzania Środowiskowego oparty na wymaganiach normy ISO 14001 oraz System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną pracy, zgodny z OHSAS 18001 i PN-N-18001. Zgodność z tymi standardami potwierdzają odpowiednie certyfikaty, a wieloletnie doświadczenie oraz ciągłe  doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością, gwarantuje wytwarzanie wyrobów spełniających najwyższe wymagania jakościowe.
 

nh_80230078_492

img_8942_598

Produkty nagrodzone Złotym Godłem QI 2015

Stomil Sanok S.A. od ponad dwudziestu lat produkuje uszczelki do stolarki budowlanej z gumy EPDM. Charakteryzują się one dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV, działanie tlenu i ozonu z powietrza. Nagrodzone godłem QI uszczelki z gumy porowatej z taśmą samoprzylepną są stosowane przede wszystkim do suchego szklenia okien drewnianych, popularnych w Skandynawii, oraz do u
szczelniania okien drewnianych starszego typu. Zapewniają izolację przed niepożądaną temperaturą, wiatrem, kurzem, hałasem oraz insektami. Dostępne są trzy rodzaje profili: E, P i D, do stosowania w zależności od uszczelnianych powierzchni.

Uszczelki samoprzylepne produkowane przez Stomil Sanok SA dostępne są w sklepach przemysłowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju i wielu państw europejskich. Ze względu na łatwość montażu ich odbiorcami zazwyczaj są klienci indywidualni.

Z kolei tradycje produkcji pasów klinowych w Stomil Sanok S.A. sięgają 1967 r. Następna dekada (1976 r.) przyniosła początek zdecydowanych zmian w procesie produkcji pasów klinowych, możliwy dzięki zakupowi nowoczesnej technologii i maszyn do produkcji szerokiego asortymentu pasów klinowych owijanych. W kolejnych latach firma stopniowo rozszerzała gamę produkowanych pasów klinowych stale powiększając swoją ofertę. Jedną z kluczowych inwestycji było rozpoczęcie produkcji pasów uzębionych oraz włączenie do grupy Stomil Sanok  S.A. innych przedsiębiorstw związanych z produkcją pasów klinowych. Pozwoliło to zdobyć nowe doświadczenia i rozszerzyć asortyment.

Oferowane pasy klinowe kierowane są do wielu gałęzi przemysłu i rolnictwa. W portfolio firmy znajdują się zarówno uniwersalne pasy do wielu zastosowań, jak i dedykowane linie produktowe, np. Garden Belts – pasy wykorzystywane do urządzeń ogrodowych lub niepalne pasy DuroTM – stosowane w kopalniach.
 

Harvest Belts®

W 2007 roku została wprowadzona linia pod nazwą Harvest Belts®, jako specjalistyczna linia produktowa pasów klinowych rolniczych do kombajnów. Ich cechą charakterystyczną jest zastosowanie rożnych wersji konstrukcyjnych, dobranych lub opracowanych pod konkretny typ napędu.

Nowatorskie podejście oraz indywidualny dobór pasa do danej przekładni pozwolił na osiągnięcie przez Stomil Sanok S.A., podstawowego celu, jaki  przyświecał konstruktorom w pracy nad nową linią pasów, czyli opracowanie takiego produktu, który zapewni długą i bezawaryjną pracę kombajnu, a co za tym idzie ograniczy czas i koszty częstej wymiany pasów. Dodatkowym atutem Harvest Belts® jest przejrzystość oferty produktowej. Zastosowanie referencji do oryginalnych numerów katalogowych nie wymaga od klienta podawania wymiarów i długości pasa lub też określania warunków pracy w kombajnie.
Oferta pasów Harvest Belts® skierowana jest do rolników, oczekujących wysokojakościowych, odpowiednio dobranych do przekładni pasów, którzy nie akceptują wysokich cen pasów oryginalnych.

Wśród głównych korzyści użytkowania pasów Harvest Belts® wymienić należy: pewność otrzymania właściwego pasa  (producent odpowiada za dobór odpowiedniego pasa do danego numeru katalogowego), pewność długiej i bezawaryjnej pracy (wysoka jakość i wytrzymałość na poziomie pasów oryginalnych, umożliwia długą bezawaryjną pracę przekładni), oszczędność czasu i pieniędzy (dzięki zastosowaniu pasa o wysokiej jakości, właściwie dobranego do przekładni).

Celem wprowadzenia nowej linii produktowej było dostosowanie się do zmieniającego się rynku. To odpowiedź na oczekiwania wymagających użytkowników kombajnów produkcji zachodniej, poszukujących wysokojakościowych pasów, których cena jest przystępna.

 

img_9094_512

 

Profesjonalny i sprawdzony partner od lat

Asortyment  produkowanych kilku tysięcy rodzajów wyrobów sprawia, że Stomil Sanok jest w stanie zaopatrzyć wszystkie gałęzie przemysłu, zarówno krajowego, jak i europejskiego i światowego. Wyroby są dostarczane do największych producentów samochodów, stolarki budowlanej, maszyn i urządzeń rolniczych, sprzętu gospodarstwa domowego, środków farmaceutycznych oraz wielu innych. Dzięki własnej zintegrowanej sieci dystrybucji Spółka może szybko reagować na potrzeby klientów.
Przedstawicielami pierwszego szczebla dystrybucji na terenie kraju jest Stomil Sanok Dystrybucja Bogucin k. Poznania z oddziałami w Bielsku-Białej, Ciechanowie, Dębicy, Kielcach i Olsztynku.

 

logo_stomil_327


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Komentarze (1)
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
giena
2016-05-05(11:30:18)
Stasiowi już nic nie zagraża, pomóżcie koledze, on się nie zmieni i taki zostanie bo go rodzina oszukała.

Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.