Niezawodność przez jakość

Firma REVO SEALS Sp. z o.o. (Środa Śląska) to czołowy producent technicznych uszczelnień i wyrobów gumowych. Spółka właśnie została Laureatem tegorocznej edycji programu „Najwyższa Jakość Quality International”.

    
Wyroby  firmy REVO SEALS Sp. z o.o. – techniczne  uszczelnienia i wyroby gumowe, zostały nagrodzone Godłem QI 2015 w kategorii Product. Nagrodę przyznała Kapituła Programu, któremu patronują: Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Klub Polskie Forum ISO 9000.

Spółka działa na rynku uszczelnień od lat 50-tych ubiegłego stulecia. Wcześniej funkcjonowała jako: INCO VERITAS ZPUT, INCO USZCZELNIENIA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo o tak długiej tradycji zyskało ogromne uznanie na rynku, zarówno polskim, jak i euroazjatyckim. Kontrahentami są głównie firmy z sektora przemysłu maszynowego, hydrauliki, pneumatyki, środków transportu, hutnictwa, górnictwa, rolnictwa, motoryzacji, armatury sanitarnej i innych dziedzin.

Oferta handlowa REVO SEALS Sp. z o.o. zawiera kilkadziesiąt różnych typów wyrobów podzielonych ze względu na ich zastosowanie. Zasadnicze grupy asortymentowe tworzą uszczelnienia: zgarniające, tkaninowo-gumowe, z tworzyw sztucznych, czołowe i podpokładowe, zespoły uszczelniająco-prowadzące oraz pierścienie: o przekroju kołowym, prostokątnym i uszczelniające wałki obrotowe.

 

6_554

 

 

1_524

 

Produkty te, ze względu na specyficzne wymagania mieszanek gumowych. Znajdują zastosowanie w urządzeniach  i osprzęcie instalacji gazowych, w układach hamulcowych i sprzęgłach oraz w wielu innych, a także w obszarach wymagających wyrobów, przeznaczonych do specjalnych zastosowań, zgodnie z oczekiwaniami odbiorców, np. ze względu na rozszerzony zakres odporności temperaturowej.
 
 

Jakość przede wszystkim

 

Wysokiej jakości wyroby wytwarzane są w warunkach ciągłego doskonalenia Zintegrowanego Systemu Zarządzania ISO 9001 i ISO 14001. W 1999 r.  Spółka uzyskała po raz pierwszy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością, a w 2002 r. certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskiem. Dla osiągania wyznaczonych celów ustalono także odpowiednie wytyczne zawarte w dokumencie „Polityka jakości i środowiska”, który określa  działania i zobowiązania załogi przedsiębiorstwa. Firma implementuje założenia metodologii KAIZEN. Działania te są realizowane w ramach szkoleń, warsztatów oraz prac w zakresie wyznaczonych DREAM i Gemba TEAMÓW.
 

Głównym celem REVO SEALS Sp. z o.o. jest efektywne i bezpieczne wytwarzanie oraz dostarczanie technicznych  uszczelnień i wyrobów gumowych  o jakości, która spełnia rosnące wymagania i oczekiwania klientów, tak obecnych jak i przyszłych, zapewni im satysfakcję ze współpracy, a jednocześnie zagwarantuje wyroby o właściwościach korzystnych dla środowiska naturalnego. Zmniejszanie negatywnego oddziaływania na środowisko Spółka uzyskuje poprzez modernizację parku maszynowego, unowocześnianie procesów wewnętrznych, monitorowanie i minimalizowanie ilości powstających zanieczyszczeń stałych i gazowych, substancji niebezpiecznych stosowanych w wyrobie i procesie technologicznym oraz zagrożeń związanych z emisją hałasu.

 

2_468

 

5_571

 

Zarząd Spółki, kierownictwo i pracownicy aktywnie uczestniczą w realizacji założonej misji i polityki. Każdy pracownik firmy jest odpowiedzialny za jakość swojej pracy. Prowadzone szkolenia mają na celu osiąganie wymaganych kompetencji i podnoszenie kwalifikacji. Poprzez rozwijanie dodatkowych umiejętności firma zyskuje działania przychylne środowisku, posiadające  dodatnie  znaczenie na rzecz ciągłej poprawy jakości i efektywności oraz zapewnienia bezpieczeństwa i ochronę zdrowia. Komórki marketingowe, ekonomiczne,   techniczne  i  jakości  systematycznie śledzą krajowe i zagraniczne osiągnięcia  techniczno-organizacyjne, związane z produkcją uszczelnień, w celu stałego doskonalenia organizacji pracy oraz metod wytwarzania z optymalizacją ich kosztów.
 
 

Kompleksowa oferta

Poza podstawową ofertą produktową zakład oferuje usługi w zakresie projektowania uszczelnień i węzłów, konsultacji w doborze odpowiedniego materiału i rozwiązań stosowanych przy konstruowaniu lub modernizowaniu węzłów uszczelniających (doradztwa  technicznego), szkolenia klientów i partnerów handlowych na temat zastosowań i właściwości technicznych oferowanych produktów. Spółka prowadzi szkolenia produktowe, a w trakcie takich zajęć specjaliści REVO SEALS szczegółowo prezentują ofertę, odpowiadają na pytania i zbierają opinie. Kolejnym przejawem działalności zewnętrznej firmy jest organizacja minitargów handlowych u kluczowych klientów. Takie imprezy to okazja do zwiększonej sprzedaży, ale również do bezpośrednich negocjacji z odbiorcami, zacieśniania stosunków handlowych i budowania pozytywnego wizerunku spółki.
 
REVO SEALS Sp. z o.o. poprzez zaplecze konstrukcyjno-badawcze zapewnia laboratoryjną analizę mieszanek i wyrobów. Wyniki badań porównywane są z wymaganiami norm polskich i zagranicznych. Takie postępowanie pozwala już w fazie projektowania wykryć i skorygować rozbieżności uzyskiwanych parametrów tak, aby w momencie uruchomienia produkcji seryjnej uszczelnienia spełniały wszystkie wymagania odbiorców. Dobry efekt uszczelnienia gwarantuje nie tylko odpowiednio zaprojektowana konstrukcja węzła uszczelniającego, ale również rodzaj zastosowanego materiału, uwzględniającego środowisko jego pracy.

 

4_540

Kwalifikowane materiały w zunifikowanych systemach technologicznych

 
Podstawowym materiałem stosowanym w produkcji uszczelnień są mieszanki gumowe wykonywane na bazie kauczuków naturalnych, syntetycznych, a także elastomery termoplastyczne. Specyficzne wymagania mieszanek pozwalają na pracę wyrobów w różnych warunkach i w odpowiednich mediach. Niektóre rodzaje mieszanek posiadają dodatkowe, wymagane przepisami, dokumenty poparte odpowiednimi atestami, zaświadczeniami oraz deklaracjami zgodności z unijnymi wymogami.

Oprzyrządowanie produkcyjne wykonywane jest we własnej wyspecjalizowanej narzędziowni. Zunifikowane systemy technologiczne pozwalają na sprawne i szybkie wdrażanie nowych i zmodyfikowanych wyrobów w produkcji masowej. Oprócz typowych pras, na których wykonuje się wyroby, zakład dysponuje nowoczesnymi wtryskarkami, których proces technologiczny sterowany jest komputerowo.

Branża uszczelnień technicznych jest bardzo rozdrobniona i szeroka. REVO  SEALS wykorzystuje swoją dobrą, budowaną przez lata, pozycje i doskonałą markę oferowanych produktów. Klienci są przywiązani do tej marki, w związku z czym w wielu przypadkach akceptują wyższe ceny, w stosunku do ofert mniej renomowanych dostawców i produktów niższej jakości. Zaletą  wyrobów spółki jest bardzo dobry stosunek jakości do poniesionych kosztów. Zaostrzona konkurencja i presja cenowa wywierana przez producentów wymaga zapewnienia klientom wyrobów bez żadnych zastrzeżeń, o wysokiej jakości i efektownym wyglądzie. Natomiast pewność i szybkość dostawy jest czynnikiem niezbędnym do budowania zaufania kontrahentów i zdobywania nowych  rynków.

Na rynku polskim, europejskim i globalnym z pewnością jest miejsce dla uszczelnień REVO SEALS. Spółka czynnie i efektywnie uczestniczy w rozwoju i budowie przyszłości branży uszczelnień. Dotychczasowe osiągnięcia firmy i jej potencjał rozwojowy stwarzają korzystne warunki do realizacji wytyczonych celów strategicznych, m.in. utrzymania wiodącej pozycji wśród producentów technicznych uszczelnień i wyrobów gumowych.


revo_seals_logo_314

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.