Razem już od 85 lat!


Jak co roku redakcje Forum Biznesu oraz Biznes Trendy przeprowadzają badania, mające na celu wyłonienie i nagrodzenie marek cieszących się szczególnym zaufaniem oraz uznaniem konsumentów. To właśnie klient, jego opinie i doświadczenia z produktami są obiektem badań, dlatego wyróżnienia oparte na tak przeprowadzonych testach konsumenckich są szczególnie ważne.

 

kalorik_laureat_goda_dobra_marka_2015_1034„Odkryciem roku 2015” w kategorii Drobny sprzęt AGD została uznana marka KALORIK. Jako jedna z nielicznych w swojej branży może się pochwalić godłem „Dobra Marka 2015 - Jakość, Zaufanie, Renoma”.  W przeprowadzonych badaniach konsumenci zwrócili uwagę na nowoczesny, interesujący design i innowacyjność produktów marki KALORIK. Co ważne, jakość produktów sprawdzona w codziennym działaniu okazał się więcej niż satysfakcjonująca.

 


Do przyznania godła z pewnością przyczyniło się kilka znanych na polskim rynku i jakże bardzo udanych konstrukcji Kalorika: wolnoobrotowe wyciskarki do owoców i warzyw (model FE1000 i FE1001), miksery planetarne (seria HA1005), czy też czajnik z elektroniczną regulacja temperatury (JK1032).

 

jk_to_kto_783Firma KALORIK powstała w 1930 r. w Belgii i od samego początku niezmiennie zajmuje się produkcją sprzętu gospodarstwa domowego. Jako jeden z pierwszych producentów w europie KALORIK zaprojektował i wdrożył do produkcji elektryczny toster.  

 

kalorik_history_864


Dziś KALORIK to połączenie tradycji i doświadczenia z nowoczesnością w zakresie technologii i wzornictwa. Produkty tej marki, tak dobrze zadomowione w Belgii, Francji, Niemczech, Anglii, USA od 15 lat obecne są także w Polsce odpowiadając na rosnące wymagania rodzimego konsumenta. Jak się okazuje produkty stworzone głównie z myślą o konsumencie w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Francji i Niemczech trafiają także w upodobania i wymaganie polskiego klienta. Amerykańskie testy konsumenckie bardzo często wyróżniają produkty marki Karolik, a i w Polsce marka może się pochwalić szerokim gronem zadowolonych użytkowników.

 

usa_4_770Na rynkach światowych pojawiła się już nowa, wyjątkowo stylowa i elegancka linia Kitchen Originals by Kalorik, w której funkcjonalność urządzeń znacznie wykracza poza to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Linia ta wkrótce pojawi się także w Polsce. Szeroki asortyment pozwoli każdemu wyposażyć swoją kuchnię we wszystkie niezbędne urządzenia. Kremowo biała kolorystyka z czarnym akcentem znajdzie na pewno wielu zwolenników. Z szerokiej oferty na szczególną uwagę zasługują dwa modele elektrycznych czajników. Pierwszy z nich JK1034 KTO, który jest właściwie połączeniem czajnika i termosu. Posiada podwójną próżniową ściankę izolacyjną, dzięki czemu oprócz zagotowania wody potrafi długo utrzymywać ciepło oszczędzając czas i energię potrzebną do ponownego podgrzania. Drugi model – Jk1037 KTO – to już pełna kontrola temperatury, do jakiej chcemy podgrzać wodę, co jest niezmiernie istotne przy odpowiednim procesie parzenia wielu gatunków herbat, w tym najbardziej popularnej i zdrowej zielonej herbaty. Dodatkowo funkcja podtrzymywania temperatury nawet do 2 godzin pozwoli na przygotowanie ciepłego napoju w każdej chwili podczas wizyty gości.

 

jk1037-kto_01_720Innym, jakże często używanym, zwłaszcza rano, urządzeniem jest toster. Prócz elektronicznej kontroli opiekania  nowatorskim rozwiązaniem modelu TO1012 KTO jest szklane okienko, w którym widać bardzo wyraźnie jak tosty rumienią się i stają coraz bardziej brązowe. To tak jakby toster miął swój własny ekran i pokazywał nam przebieg procesu pieczenia. Takie drobne udogodnienie, a dodaje kuchni nowoczesnego i oryginalnego stylu. Nie mówiąc już o tym, że możemy łatwo uniknąć przypalenia tostów. Firma Kalorik jednak dba nie tylko o styl, ale także o praktyczne aspekty użytkowania. Okienko wyposażone jest w dwie szyby z czego wewnętrzna jest wyjmowana. Po co? – Oczywiście, by zawsze można było łatwo i sprawnie je wyczyścić. Ten rodzaj myślenia o praktyce użytkowania jest zawsze godny uznania.

 

to1012-kto_01_840Inna mocna strona Kalorika to wzornictwo. Niejako znakiem firmowym tej firmy stała się nietuzinkowa stylistyka linii Polka Dots (czerwień w białe groszki) – oryginalność w każdym calu.  Firma także dobrze wie jak ważne dla każdego z nas są nasze dzieci i z myślą o nich powstała linia Newyorkclassic o szerokim asortymencie produktów pod hasłem „fun cooking”.

 

baner_rwd_1200

 

Coraz częściej wybierana przez klientów jest wolnoobrotowa wyciskarka do soków która pozwala uzyskać esencjonalny, gęstszy sok, z mikrodrobinkami owoców i warzyw. Zastosowana w modelach FE1000 i FE1001 innowacyjna metoda „wygniatania” soku sprawia, że produkty są powoli miażdżone pod ciśnieniem, a dzięki temu wszystkie najcenniejsze składniki i witaminy pozostają w soku. Powolne obroty ślimaka nie naruszają struktury komórkowej owoców i warzyw. Dzięki tej metodzie, nie są one poddawane obróbce termicznej, a wyciskany sok zachowuje maksymalną ilość witamin, błonnika i związków polifenolowych. Dodatkowo Gwarancja znaku BPA FREE świadczy o tym, że produkty nie wydzielają groźnych związków i są bezpieczne dla dzieci. Niebawem w ofercie Kalorkia pojawią się kolejne modele wolnoobrotowych wyciskarek.

 

fe1000_baner_927


Wśród odkurzaczy z pewnością ciekawym rozwiązaniem jest mulitycykoniczny model VC1001 (urządzenie bezworkowe) oraz efektowny VC1015 o bardzo niskim poborze mocy należący do nowego trendu odkurzaczy - ECO. W obu modelach osiągnięto wysoką siłę ssania przy znacznie obniżonym poborze mocy.

 

vc1015_box_offer_756_01


Ciągły wzrost zapotrzebowania na pomysłowe i stylowe urządzanie w domu wróży Kalorikowi dobrą  przyszłość – jeśli tylko utrzymają swoją jakość oraz innowacyjność.

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.