Eko Serwis w zgodzie ze środowiskiem

Nowoczesne przedsiębiorstwa gospodarki odpadami muszą stawiać dziś czoła skutkom ubocznym cywilizacyjnego rozwoju, zagrażającym w dłuższej perspektywie degradacji środowiska naturalnego.

 

 

Spółka Eko Serwis (Police, woj. zachodniopomorskie) poprzez nieustanne podnoszenie kwalifikacji personelu i poziomu jakości swoich usług jest profesjonalnym partnerem w zakresie odbioru i unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych i przemysłowych na terenie kraju. W początkowych latach działalności firma zajmowała się utylizacją olejów odpadowych, z czasem rozszerzając swoją ofertę o unieszkodliwianie kolejnych odpadów z produkcji poprzemysłowej, m.in. gum, tworzyw sztucznych, popiołów, żużlu oraz osadów z oczyszczalni ścieków. Dodatkowo zajmuje się rekultywacją składowisk odpadów, neutralizacją przykrych zapachów oraz złomowaniem jednostek pływających wycofanych z użytku.


Podążając za nieustannie rozwijającymi się tendencjami w zakresie ochrony środowiska Eko Serwis nie pozostaje w tyle. Otwiera się na aktualne trendy proekologiczne, obierając nowe kierunki rozwoju. Jednym z nich jest budowa nowoczesnej biogazowni, wytwarzającej energię elektryczną w wyniku spalania odpadów organicznych, przy jednoczesnym wytwarzaniem ciepła odpadowego którego część zostanie zużyta w inwestycji. Powstanie ona w Pyrzycach i w ciągu roku będzie zdolna przerobić 30-40 tys. ton odpadów, co przełoży się na wytworzenie do 2 MW energii elektrycznej. Jest to jedna z nielicznych tego typu inwestycji w naszym kraju, gdzie podobne instalacje są niestety nadal jeszcze rzadkością.

W tym roku Eko Serwis obchodzi Jubileusz 10-lecia istnienia spółki. Z tej okazji odbyła się uroczystość, w czasie której Małgorzata Lohner, Prezes Zarządu spółki podsumowała miniony czas oraz przedstawiła plany na kolejne lata.Michał GrytTagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.