Nowe cele Wieruszowa

Obok działań dążących do nieustannego rozwoju społeczno-gospodarczego gminy, poprzez realizację inwestycji własnych i pozyskiwanie nowych podmiotów gospodarczych, jednym w kluczowych zadań samorządu jest nieustanna poprawa atrakcyjności gminy i zaspokajanie rosnących potrzeb jej mieszkańców.

 

wieruszow_fot_760

 

Takimi zadaniami są bez wątpienia nie tylko inwestycje w rozwój infrastruktury mieszkaniowej, drogowej, czy wodociągowo-kanalizacyjnej, ale też liczne projekty społeczne, kulturowe czy sportowe. Na takie właśnie cele stawiają obecne władze Wieruszowa (woj. łódzkie), rozpoczynając całą serię inwestycji, wśród których znajdzie się m.in. budowa nowego żłobka, modernizacja hali sportowej czy basenów.

 

Żłobek w Wieruszowie powstaje przy ul. Fabrycznej, a oddanie do użytku planowane jest pod koniec tego roku. Koszt inwestycji sięga blisko 2,6 mln zł, z czego blisko 900 tys. stanowi dotacja. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z placówki docelowo będzie mogło korzystać w dwóch oddziałach ok. 50 dzieci.

 

foto._ryszard_zych_small_1350

  

Nowe władze gminy postanowiły zaspokoić też oczekiwania mieszkańców w zakresie infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. W tym roku w Wieruszowie działają nowe letnie baseny kąpielowe, z których w lipcu można było korzystać bezpłatnie. Z kolei jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja hali sportowej na stadionie miejskim. Poza kompleksowym remontem zakupiony zostanie sprzęt do zajęć fitness oraz  siłowni. W obiekcie swoje miejsce znajdą różne sekcje sportowe. Inwestycja otrzyma na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na stadionie rozebrano już zagrażający bezpieczeństwu stary obiekt sportowy, by w jego miejscu usytuować całoroczną halę namiotową, w której już tej zimy będzie funkcjonować lodowisko.

 

15-tysięczna, zróżnicowana kulturowo gmina Wieruszów, posiada duży potencjał społeczny, gospodarczy i turystyczny. Turystów przyciągają m.in. urokliwa rzeka Prosna z Obszarem Chronionego Krajobrazu, słynna Aleja Dębów i lasy z licznymi pomnikami przyrody, a także jedyna w Polsce „Aleja Olimpijczyków i Paraolimpijczyków”.

 

W celu poprawy rozpoznawalności gminy na rynku, w tym roku rozpoczęto prace nad wdrożeniem systemu identyfikacji wizualnej Wieruszowa. Będzie to wyróżniało tę gminę na tle innych samorządów w woj. łódzkim. Oprócz hasła promującego Wieruszów, zaprojektowany zostanie specjalny logotyp, który zastąpi oficjalny herb gminy (zarezerwowany dla oficjalnych, urzędowych działań) w materiałach promujących gminę.

 

Samorząd Wieruszowa wspiera rozwój gospodarczy gminy, co bezpośrednio przekłada się na jej atrakcyjność inwestycyjną i stabilność finansów, dzięki czemu możliwe są inwestycje własne. Liczne programy wsparcia biznesu, przygotowane tereny do zagospodarowania, zagraniczne misje gospodarcze, to działania mające na celu stymulowanie rozwoju. Największym atutem Wieruszowa, z inwestycyjnego punktu widzenia, jest strategiczne położenie w centralnej Polsce na styku czterech województw. Porównywalne odległości do Wrocławia, Łodzi czy Poznania i dogodne skomunikowanie poprzez ekspresową „ósemkę” i linię kolejową, stanowią o atrakcyjności logistycznej.

 

Oferta inwestycyjna gminy:

www.wieruszow.pl

 

Jacek Majewski,

zdjęcia Ryszard Zych

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
55%
45%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.