LPGK - Ponad 50 lat tradycji

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. od ponad 50 lat istnieje na rynku usług komunalnych, natomiast od 25 lat działa jako jednoosobowa Spółka Gminy Legnica powstała w wyniku przekształcenia Państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Spółkę Prawa Handlowego.

 

dsc04163_983Spółka prowadzi swoją działalność na obszarze miasta Legnicy, powiatu legnickiego oraz gmin i powiatów sąsiadujących, realizując następujące zadania: odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, zarządzanie Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych oraz Punktami Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Legnicy, zagospodarowanie terenów zielonych, usługi cmentarne i pogrzebowe, konserwacja i naprawa sygnalizacji świetlnej znajdującej się na drogach kołowych publicznych, wykonywanie robót ogólnobudowlanych związanych z nawierzchnią przy budowie dróg, ulic i innych tras dla pieszych i zmotoryzowanych, administrowanie Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt i Palmiarnią.

 

biosort_17_1024Działalność prowadzona jest poprzez następujące jednostki:

Zakład Oczyszczania Miasta,

Zakład Usług Pogrzebowych,

Zakład Inżynierii Miejskiej,

Zakład Zieleni Miejskiej,

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

 

biosort_13_1024_01W Spółce od 2007 r. funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania, oparty na normach: jakościowej, środowiskowej, bhp oraz bezpieczeństwa przetwarzania informacji. Skuteczne zarządzanie Spółką  pozwoliło na zrealizowanie szeregu inwestycji w zakresie nowoczesnych rozwiązań, głównie w gospodarce odpadami.


  

Spółka rozpowszechnia także wiedzę dotyczącą zasad gospodarki odpadami komunalnymi propagując tym samym właściwe postawy wśród mieszkańców miasta Legnicy.

 

 

 

Strona firmy: www.lpgk.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.