Grupa Atlas - nowoczesność, jakość i otwartość

Grupa Atlas to lider rynku chemii budowlanej w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. Od 25 lat dynamicznie rozwija się, by produkować i dostarczać materiały najwyższej jakości. Postęp nie byłby możliwy bez nowoczesnego podejścia do biznesu, który doceniają niezależne instytucje, nagradzające firmę za rozumienie świata profesjonalistów.

Otwartość i nowoczesność

 
Tworzenie pozytywnego klimatu otwartości na pomysły, nowości technologiczne, a także dynamiczne wdrażanie nowoczesnych rozwiązań IT to recepta na sukces, jaki firma Atlas osiągnęła przez 25 lat działalności. Dzięki cyfryzacji oraz wdrożeniu indywidualnych standardów obsługi IT, a także pracy zespołowej, firma aktywnie przyczynia się do podnoszenia kompetencji pracowników. Wysoki poziom zinformatyzowania firmy pozwala na skuteczne osiąganie celów biznesowych poprzez wykorzystanie wewnętrznych synergii. Dzięki zaawansowanym narzędziom komunikacji, Atlas skutecznie zarządza także stanami magazynowymi, tak by każdy z podmiotów współpracujących – hurtowni czy handlowców – na bieżąco miał dostęp do potrzebnych informacji. Wdrożenie rozwiązań z zakresu social business pozwoliło uwolnić kapitał intelektualny i skutecznie wykorzystać potencjał ponad 2,6 tys. pracowników. Nowatorskie wdrożenie platformy IBM Connections spotkało się z żywym zainteresowaniem instytucji zewnętrznych.

Rynek podąża za liderem

 
Grupa Atlas od wielu lat skutecznie wyznacza trendy i kierunki w sektorze chemii budowlanej. Działania te, skutecznie monitorowane przez rynek i instytucje branżowe, wielokrotnie nagradzane były prestiżowymi nagrodami. Jedną z nich jest przyznane przez redakcję CEO wyróżnienie Lider Transformacji Cyfrowej. Grupa Atlas, laureat tej nagrody, wybrana została spośród ponad setki Liderów Informatyki na przestrzeni XX-letniej historii konkursu. Spójność i trwałość kultury oraz stylu zarządzania, wśród których wyróżnione zostały takie wartości jak promocja przedsiębiorczości, zaangażowania i odwaga, to tylko niektóre z cech docenionych przez redakcję CEO. Firma została nagrodzona za realizację najbardziej dojrzałych wdrożeń ICT, które wyznaczają kierunki rozwoju oraz pokazują dojrzałość i chęć rozpowszechniania innowacyjnych rozwiązań w codziennej działalności.

Najwyższa jakość

 
Produkty firmy Atlas od początku działalności firmy wyróżniają się najwyższą jakością. Aktywny wpływ na ten parametr ma wykwalifikowany zespół pracowników oraz współpracujący z firmą fachowcy. Biorąc udział w walidacjach produktów i dostarczając cennych spostrzeżeń, pomagają w ich udoskonalaniu. Jakość w Atlasie przejawia się także poprzez stosowanie nowoczesnych metod zarządzania. Realizowany pod patronatem Polskiej Agencji Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i Katedry Zarządzania Jakością UEK w Krakowie, konkurs Quality International ma na celu promowanie w firmach i instytucjach nowoczesnych metod zarządzania jakością. Firma Atlas, w 2016 r., została partnerem tego prestiżowego wydarzenia. Fakt ten to duże wyróżnienie będące skutkiem ciągłego doskonalenia we wszystkich obszarach funkcjonowania organizacji. Grupa Atlas, poza swoją standardową działalnością, bierze udział w aktywnej transformacji całego sektora budowlanego w Polsce, skutecznie wyznaczając kierunki rozwoju. Dzięki temu jest niekwestionowanym liderem i firmą, której produkty obecne są niemal na każdym placu budowy w Polsce.

Lista nagród QI przyznanych firmie Atlas:

 
2009
Srebrne godło w kategorii QI Order - zarządzanie najwyższej jakości


2012
2 x Złote godło w kategorii QI Order - zarządzanie najwyższej jakości oraz za Zintegrowany System Zarządzania dla Atlas i Dolina Nidy
Złote godło w kategorii QI Product - produkt najwyższej jakości Atlas ZŁOTY WIEK specjalistyczna seria produktów przeznaczonych do prac konserwatorskich

2013
Złote godło w kategorii QI Order - zarządzanie najwyższej jakości

2014
Złote godło QI Order - zarządzanie najwyższej jakości za działania związane z konsolidacją Grupy Atlas
Złote godło QI Product - produkt najwyższej jakości dla wyrobu Atlas WODER DUO
Srebrne godło QI Product - produkt najwyższej jakości dla wyrobu Izohan IZOBUD WM 2K
Brązowe godło QI Product - produkt najwyższej jakości dla wyrobu Chemiks Polimerowe systemy dla komunikacji szynowej
Perła Jakości QI - prestiżowe wyróżnienie za zdobycie 3 razy z rzędu Złotego Godła w kategorii QI Order - zarządzanie najwyższej jakości


2015
Złote godło QI Order – Zintegrowany System Zarządzania
Złote godło QI Services – „Magazyn ATLAS fachowca” oraz portal www.atlasfachowca.pl
Złote godło QI Product – System Mocujący Atlas M-System
Złote godło QI Product – Domieszki do betonu Atlas
Złote godło QI Product – linia produktów LUX MODERN
Złote godło QI Product – TAJFUN MASTER
Złote godło QI Product – linia produktów IZOHAN epoxy EP
Złote godło QI Product – IZOLMAT gont modyfikowany
Złote godło QI Product – samoprzylepna papa NEXLER FIX
Srebrne godło QI Product – płyta budowlana WIM PLATTE
Srebrne godło QI Product  - brodzik posadzkowy WIM PLATTE „walk in”
Brązowe godło QI Product – system dekoracyjnych posadzek z ekologicznych wododyspersyjnych żywic epoksydowych

 

Biuro prasowe Grupy ATLAS

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.