ENERIA – ROZWIĄZANIA ENERGETYCZNE CAT

Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego jest obecnie jednym z kluczowych zagadnień dla całego biznesu. Niezależnie czy potrzeba zasilania dotyczy obiektu handlowego czy zakładu przemysłowego, najlepszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest instalacja agregatu prądotwórczego. To pewność, że niezależnielogo_eneria_cmyk_1067 od stanu sieci, częstych zaników napięcia czy też ewentualnych uszkodzeń linii energetycznych, dany obiekt ma pełną gwarancję zasilania oraz jest zapewniona ciągłość działania przedsiębiorstwa. Instalacja agregatu to również ochrona przed wymiernymi stratami finansowymi, związanymi z ryzykiem przestoju w związku z zatrzymaniem produkcji, niewywiązaniem się na czas ze zleceń czy niemożnością obsługi klientów. W niektórych aplikacjach zapewnienie ciągłości zasilania jest wręcz krytyczne dla procesu produkcyjnego np.: w cynkowniach czy przy produkcji plastiku. Zatrzymanie procesu to nie tylko ryzyko utraty wsadu ale nawet uszkodzenia linii produkcyjnej. W takim przypadku koszty mogą wielokrotnie przekroczyć wartość inwestycji w agregat. Agregat to obecnie jedyne pewne zabezpieczenie przez tzw. black-outem czy 20-tym stopniem zasilania. A te wg ostatnich prognoz będą się zdarzały coraz częściej.


Po pierwsze jakość

Jakość zasilania staje się coraz istotniejszym kryterium wyboru inwestorów decydujących się na inwestycję w układ zasilania gwarantowanego. Jedynie niezawodny i sprawdzony produkt może być gwarantem bezpieczeństwa energetycznego. Jednymi z najbardziej znanych i cenionych są zespoły prądotwórcze światowegqi_silver_2016_1984o lidera - amerykańskiej firmy Caterpillar, mogącej się poszczycić ponad 85-letnim doświadczeniem w zakresie produkcji i rozwoju technologii silników diesla. W Polsce  CAT® jest reprezentowany przez firmę Eneria, posiadającą w swojej ofercie agregaty diesla oraz agregaty gazowe. Dzięki olbrzymiemu doświadczeniu w doborze i kompleksowej instalacji zespołów, Eneria realizuje projekty zarówno dla odbiorców prywatnych, zakładów produkcyjno-usługowych, jak i dla dużych fabryk czy serwerowni. O jej doświadczeniu świadczą instalacje o łącznej mocy ponad 450 MVA (diesel i gaz). To prawdopodobnie największa moc zainstalowana przez jedną firmą w Polsce. Dynamiczny rozwój firmy został również doceniony przez niezależne instytucje – Eneria w 2014 została uhonorowaną Gazelą Biznesu. W 2016 roku firma została nagrodzona tytułem Najwyższa Jakość Quality International.


Niezawodna technologia Catepillar

Agregaty Caterpillar charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i pracy. Są projektowane i produkowane po to by jak najefektywniej dostarczać energii elektrycznej. By stanowić silne serce każdego układu energetycznego przechodzą nie instalacja_agregatw__diesla_cat_c32_o_mocy_3_x_1mva_zdjcie_a005905b_1_767_06tylko niezliczone, rygorystyczne testy fabryczne w fazie prototypowej i produkcyjnej ale również setki tysięcy godzin udowodnionego, niezawodnego działania w szerokiej gamie maszyn  CAT®. Jak mówi Darrin Heflin, Engineering Manager w firmie Caterpillar „Obecnie, klienci oczekują od agregatów prądotwórczych wysokich osiągów i ekonomii paliwowej, przy zachowaniu standardów odnośnie emisji spalin. Odpowiedzią firmy Caterpillar na te potrzeby – są agregaty zaprojektowane by zapewnić niezawodność, moc i łatwość obsługi – wszystko w jednym solidnym pakiecie.” Wszystkie modele pochodzą z fabryk Caterpillar certyfikowanych ISO9001 oraz ISO14001.


Agregaty DIESLA – gdy liczy się moc

Agregaty diesla to podstawa układów zasilania rezerwowego. Zapewniają zasilanie najczęściej w trybie stand-by czyli głównie na wypadek awarii sieci miejskiej. Urządzenia te wyposażone są w niezawodne silniki i prądnice CATERPILLAR. Stanowią idealne zabezpieczenie energetyczne dla centrów handlowych, inteligentnych biurowców, obiektów strategicznych, serwerowni oraz dużych fabryk. Są one dostępne w szerokiej gamie mocy od 13,5-4000kVA. Modele o mocy 3 i 4MVA, zbudowane w oparciu o nowoczesne 16 i 20 cylindrowe silniki C175 – to największe jednostki diesla na świecie.  

rozadunek_kontenera_z_agregatem_diesla_cat_3512_125mva_646_02

Agregaty  CAT® o mocy powyżej 1   MVA, to nie tylko standardowe rozwiązania w oparciu o zasilanie olejem napędowym. Dzięki zaawansowanej technologii, silniki wybranych modeli pozwalają na zastosowanie szerokiej gamy paliw alternatywnych w tym: paliw roślinnych (oleju rzepakowego), olejów przemysłowych, prefabrykowanych tłuszczów zwierzęcych, pochodnych poliolefin (PET’ów).Zastosowanie tych nietypowych rozwiązań jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego jak i dla samych użytkowników. Dzięki tym ekologicznym rozwiązaniom mogą oni pozyskiwać energię niższym kosztem, jak również ubiegać się o dopłaty z tytułu efektywnego zagospodarowania szkodliwych odpadów.

  

kontenery_budowane_na_zamwienie_-_agregat_diesla_cat_3512_125_mvapoprosz_o_wykadrowanie_-_usuniecie_dou_zdjecia_687_01


Agregaty GAZOWE – elastyczność paliwowa
Agregaty gazowe to odpowiedź Caterpillar na ekologiczne podejście do zasilania. Dzięki wysokiej elastyczności paliwowej mogą być zasilane: gazem ziemnym, gazem ziemny zaazotowanym, biogazem, gazem kopalnianym, gazem koksowniczym, syngazem  oraz gazem ziemny pozasystemowy. W 2014 roku Eneria otrzymała złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Poleko - za układ kogeneracyjny na bazie agregatów  CAT® G3516C o mocy 1200 kW, zasilany gazem ziemnym wysokozaazotowanym. Firma specjalizuje się również w instalacjach agregatów na gaz kopalniany oraz pozostałe nietypowe gazy. Agregaty
instalacja_agregatu_gazowego_cat_g3516h_2mwe_-_gaz_ziemny_690_02gazowe  CAT® są dostępne w mocach 400-4500 kWe. Eneria posiada bogate doświadczenie zarówno w projektowaniu ich instalacji, budowie, jak i późniejszej eksploatacji. Co istotne, instalacje kogeneracyjne pozwalają na niezwykle efektywne wykorzystanie potencjału energetycznego paliwa, poprzez generowanie nie tylko energii elektrycznej ale również energii cieplnej w układzie skojarzonym. W przypadku takich instalacji inwestor odnosi dodatkową korzyść w postaci certyfikatów za wytwarzanie wysokosprawnej energii oraz możliwości korzystania z dodatkowego czynnika w postaci ciepłej wody, pary lub chłodu.


Kompleksowe rozwiązania

Eneria gwarantuje kompleksowe rozwiązania zarówno dla agregatów diesla jak i gazowych. Zapewnia profesjonalne doradztwo techniczne w doborze urządzenia  pomieszczenie_technologiczne_-_odzysk_ciepa_z_agregatu_692_01(przy wsparciu zaawansowanych narzędzi CAT® jak np. Spec Sizer) oraz w projektowaniu instalacji. Własne biuro projektowe realizuje projekty wykonawcze i powykonawcze instalacji pomocniczych agregatów oraz bierze udział w przygotowaniu operatów środowiskowych. Firma posiada rozbudowany dział realizacji zapewniający sprawną i bezpieczną instalację oraz bogate doświadczenie w wykonawstwie „pod klucz”. Realizuje również budowę projektowanych przez siebie zabudów kontenerowych i specjalistycznych hal dla kogeneracji. O konserwację i obsługę posprzedażową dbają wysoko-wykwalifikowani technicy z działu serwisu.
 

Gwarancja zasilania CAT® - pełne wsparcie ENERII
Eneria, to nie tylko kilkudziesięcioletnie doświadczenie międzynarodowego koncernu Caterpillar, ale również wiedza i know-how polskich inżynierów, poparta bogatym doświadczeniem w realizacji inwestycji o najwyższym standardzie. Od ponad 20 lat firma oferuje najwyższej jakości agregaty CAT® i zapewnia pełne wsparcie, na każdym etapie realizacji danego projektu. Firma oferuje również  korzystne finansowanie, zapewniane przez CAT Financial.


Eneria Polska to pasja i zaangażowanie całego zespołu w projekty naszych klientów – to pewność niezawodnego produktu CAT® oraz instalacji pomocniczych, gwarantujących pełne bezpieczeństwo energetyczne.

Agregaty CAT® - gdy potrzebujesz niezawodnego zasilania ze wsparciem na najwyższym poziomie.


Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.eneria.pl oraz Facebook

 


 

Instalacja agregatu gazowego CAT G3516H 2MWe - gaz ziemny
Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
56%
44%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.