Lider rynku produktów do stylizacji paznokci

Marka Semilac nagrodzona tytułem „Dobra Marka 2016 - Jakość, Zaufanie, Renoma”- rozmowa z Tomaszem Gołębiewskim, Prezesem Nesperta Sp. z o. o.semilac_prezes_590Czy możemy powiedzieć, że Semilac jest dziś numerem jeden wśród profesjonalnych marek lakierów do paznokci?

Produkty Semilac cieszą się ogromną popularnością. Od wielu lat ciężko pracujemy na swoją pozycję na rynku. Słuchamy i rozmawiamy z naszymi klientkami, stale poszerzamy ofertę zgodnie z obowiązującymi trendami, mocno dbamy o sieć dystrybucji, inwestujemy w rozwój naszych pracowników. Konsekwentne działanie i pasja spowodowały, że dziś możemy się pochwalić pozycją numer jeden w profesjonalnych salonach, aż 67 proc.1 kosmetyczek korzysta z produktów Semilac. Panie doceniają szeroką paletę kolorystyczną (w ofercie mamy blisko 200 odcieni lakierów hybrydowych) oraz trwałość naszych produktów. Z przeprowadzonej przez nas ankiety wynika, że aż 81 proc.2 badanych Pań poleciłoby produkty Semilac innym.


 

Co wpłynęło na taki sukces?

Sukces firmy upatruję przede wszystkim w ciężkiej pracy całego zespołu, z drugiej strony, na pewnym etapie, musiałem zaufać własnej intuicji. Cały czas staramy się być lepsi - udoskonalać nasze produkty oraz standardy pracy. Dowodem na to jest choćby przyznany firmie Nesperta Certyfikat ISO 22716:2007 oraz Dermatest. Stanowią one potwierdzenie najwyższej jakości naszych lakierów oraz produktów do stylizacji i pielęgnacji paznokci marki Semilac.

Dużą wagę przykładamy także do sieci dystrybucji. Zależy nam żeby nasze klientki zawsze miały dostęp do możliwie najbardziej aktualnej i szerokiej oferty produktów oraz żeby były obsłużone w profesjonalny sposób i mogły skorzystać z fachowej porady. To właśnie między innymi dlatego w tym roku ograniczyliśmy sieć dystrybucji do ok. 200 autoryzowanych punktów. Pozostali z nami najlepsi partnerzy biznesowi z całej Polski, których wyróżnia profesjonalizm i postawa prokliencka. Już dziś możemy potwierdzić, że utworzenie sieci autoryzowanych dystrybutorów było słusznym działaniem. Mimo pomniejszonej liczby miejsc, w których można kupić nasze lakiery i akcesoria odnotowaliśmy wzrosty sprzedaży.


Podkreśla Pan, że pracownicy przyczyniają się do sukcesu – ile osób zatrudnia dziś firma?

Obecnie nasz zespół liczy prawie 200 osób. Systematycznie zwiększamy zatrudnienie i prowadzimy rekrutację. Co ważne, wszyscy nasi pracownicy – zarówno biurowi, jak i zatrudnieni na produkcji - korzystają z licznych benefitów, takich jak: prywatna opieka zdrowotna, karta MultiSport, śniadania firmowe, czy pakiety szkoleniowe. Każdy zatrudniony współpracuje także indywidualnie z coachem, który pomaga im zaprojektować własną ścieżkę rozwoju.


semilac_targi_800

Semilac na targach InterCHARM w Moskwie

Marka Semilac została wyróżniona godłem Dobra Marka m.in. za szeroką gamę produktową – jaką ilość kosmetyków posiada w swoim portfolio?

Obecnie w swoim portfolio Semilac posiada około 500 produktów. Są to głównie lakiery hybrydowe (mamy blisko 200 kolorów), lakiery klasyczne i żele UV, ale nie tylko. Semilac to również bogata oferta preparatów do pielęgnacji paznokci oraz akcesoriów niezbędnych do wykonania profesjonalnej stylizacji paznokci. Dbamy o to, żeby nasze produkty były najwyższej jakości, dzięki temu cieszymy się zaufaniem zarówno profesjonalnych kosmetyczek jak i pań, które wykonują manicure samodzielnie.


Czy produkty Semilac można kupić także zagranicą?

Jesteśmy polską firmą, która z powodzeniem podbija rynki zagraniczne – zarówno na wschodzie, jak i zachodzie Europy. Semilac w tej chwili obecny jest w 25 krajach m.in.: w Anglii, Hiszpanii, Włoszech i Francji. Ostatnio nasze kosmetyki podbiły rynek węgierski, marokański i rosyjski. Podczas tegorocznych targów InterCHARM w Moskwie, zaprezentowaliśmy lakiery i preparaty do pielęgnacji, które spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Efektem jest poszerzenie naszej sieci dystrybucji o kolejny kraj z czego jesteśmy bardzo dumni.


Jakie cele stawia sobie firma na kolejne lata?

Polski rynek kosmetyczny jest najszybciej rozwijającym się w Europie3. To dla nas nieustająca mobilizacja do rozwoju i działania. Chcemy być zawsze o krok przed konkurencją. W mijającym już roku mocno stawialiśmy na działalność edukacyjno-szkoleniową m.in. promując kursy i szkolenia organizowane w Akademii Semilac w Poznaniu. Otworzyliśmy także nowe miejsce – Akademię Semilac Rafał Maślak w Warszawie. Na bazie tych doświadczeń i wyników obu punktów, zdecydowaliśmy się na opracowanie i wdrożenie planu rozwoju sieci franczyzowej. Do końca 2017 roku planujemy otwarcie 16 centrów szkoleniowych w całej Polsce. Każdy franczyzobiorca otrzyma od nas wsparcie marketingowe, szkolenia produktowe, szkolenia instruktorskie oraz pomoc specjalistów z zakresu HR w postaci opracowania ścieżek rozwoju pracowników.


1 Dane na podstawie raportu przeprowadzonego przez Instytut MillwardBrown na zamówienie firmy Nesperta, maj 2016

2 Dane na podstawie wyników ankiety konsumenckiej przeprowadzonej na stronie Semilac.eu

3 Dane według raportu PMR - Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2015-2020Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.