Rozbudowa linii sortowniczej LPGK Sp. z o.o.

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w celu spełnienia wszelkich obowiązków wynikających z przepisów oraz osiągnięcia jak najwyższych wskaźników recyklingu, inwestuje w instalacje do odzysku i przetwarzania odpadów komunalnych.

 

logo__25_lat_1377


Aby zwiększyć efektywność pracy linii sortowniczej odpadów zbieranych selektywnie zlokalizowanej  na terenie Regionalnej Instalacji  Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Legnicy, w szczególności odzyskiwania odpadów nadających się do dalszego przetwarzania, Spółka zakupiła fabrycznie nową rozrywarkę do worków. Rozrywarka do worków jest urządzeniem o wysokiej precyzji i wydajności zaprojektowana specjalnie w celu zwiększenia możliwości osiągnięcia wskaźników odzysku odpadów, które zgodnie z obowiązującym prawem będą się co roku zwiększać. Zapewnia skuteczny sposób rozrywania i otwierania worków, a jej skuteczność to minimum 90 proc. Rozrywarka ma na celu rozerwać opakowania i worki, aby podać odpady na przenośnik w taki sposób, który zapewni optymalny ich transport i separację. Worek po otwarciu jest opróżniany w sicie bębnowym.  


Spodziewane zwiększenie poziomu odzysku odpadów surowcowych to co najmniej 5 proc. Całkowity koszt zakupu i montażu rozrywarki wyniósł 629 000,00 zł.

Korzyści  uzyskane wskutek umiejscowienia w procesie sortowania odpadów rozrywarki to:
- zmniejszenie potrzeby  pracy ręcznej,
- zmniejszenie stopnia  uszkodzeń mechanicznych materiałów odzyskiwanych,
- usprawnienie procesu pracy i konserwacji (elektryczny/ hydrauliczny napęd,  wymienne podnośniki bębna, wymienne panele umożliwiające łatwe czyszczenie).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.