FEZ S.A. - 150 lat tradycji

Fabryka Elementów Złącznych S.A. jest renomowanym producentem elementów złącznych, dostarczającym wysokiej jakości wyroby dla klientów krajowych i zagranicznych. Spółka dąży do zaspokojenia potrzeb nabywców poprzez profesjonalną obsługę, zaangażowanie i ciągłe poszukiwanie nowatorskich rozwiązań w celu dostawy produktów o jak najwyższej jakości.

 

logo_aktual_396


    
Początki istnienia Fabryki Elementów Złącznych sięgają drugiej połowy XIX wieku, kiedy to w roku 1868 powstała jako warsztat rzemieślniczy, założony przez niemieckiego przemysłowca, Wilhelma Fitznera. Przedsiębiorstwo podlegało różnorodnym przekształceniom prawnym. W latach 1945 - 1948 fabryka nosiła nazwę "Fitznerowska Fabryka Śrub i Nitów". W wyniku nacjonalizacji w 1951 roku fabryka zaczęła funkcjonować pod nazwą "Siemianowicka Fabryka Śrub i Nitów" - zwana przez pracowników i mieszkańców Nitką. W związku ze zmianami organizacyjnymi, restrukturyzacją firmy i rozszerzeniem asortymentu produkcji, z dniem 23 października 1987 roku zakład przyjął ostatecznie aktualną nazwę "Fabryka Elementów Złącznych".  Od 1 marca 1999 roku firma funkcjonuje w formie spółki akcyjnej. Przez lata przedsiębiorstwo podlegało różnorodnym przekształceniom, by obecnie, korzystając ze światowych standardów, znaleźć się w gronie wiodących producentów branży elementów złącznych w Polsce.

Fabryka specjalizuje się w produkcji stalowych elementów złącznych - śrub, nakrętek, pierścieni sprężystych, elementów złącznych do nawierzchni kolejowych, szerokiej gamy wyrobów specjalnych dla górnictwa oraz wyrobów maszynowych wykorzystywanych w przemyśle maszynowym, hutniczym, czy  budownictwie.

 

dsc_6120_903

Nakrętki po procesie tłoczenia

 

Dzisiejsza historia pokazuje, że firma intensywnie poszukuje nowych produktów i nowych odbiorców. Spółka oferuje wyroby zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym i jest znana jako producent wielko- i średnioseryjny, ale także jako wykonawca zamówień specjalnych według wzorów odbiorców. W technologii produkcji dominuje obróbka plastyczna na gorąco i na zimno oraz obróbka cieplna.

Spółka świadczy usługi w zakresie obróbki mechanicznej, walcowania gwintów i obróbki strumieniowo-ściernej elementów metalowych. Zakład realizuje również prace z zakresu obróbki cieplnej wyrobów dostarczonych przez klientów. Usługi hartowania dotyczą obróbki cieplnej wyrobów na trzech liniach hartowniczych.

 

dsc_6130_903

Podawanie pręta wsadowego do tłoczenia nakrętek


Na bazie długoletniej tradycji i bogatego doświadczenia Spółka buduje renomę i markę produktów cieszących się dobrą opinią wśród klientów. Fabryka ma świadomość, że jedyną drogą do osiągnięcia najwyższej jakości wyrobów i usług jest pełne zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz ścisła współpraca wszystkich pracowników. Dlatego też doskonała, zgrana załoga związana z zakładem nierzadko wielopokoleniową tradycją oraz sprawdzona kadra menedżerska podejmuje działania zmierzające do osiągnięcia przyjętych celów. Gwarantem sukcesu i jednocześnie powodem do największej satysfakcji fabryki jest ciągła praca nad rozszerzaniem asortymentu produkcji i podnoszeniem jej standardu technologicznego.

Bogate doświadczenia, pełny profesjonalizm oraz wysoka jakość wyrobów zjednały firmie Klientów również w wielu krajach Europy i świata, m.in. z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Dani, Szwecji, Norwegi, Finlandi, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Rumui,Turcji, Litwy, Łotwy, Estonii oraz krajów Afryki Północnej i Zatoki Perskiej.

 

dsc_6136_903

Nakrętki po gwintowaniu


Wdrożony system zarządzania jakością, uzyskane certyfikaty wydane przez  niezależną jednostkę Bureau Veritas Certification i dopuszczenia wydane przez Urząd Transportu Kolejowego oraz Instytut Kolejnictwa, HPQ i Q1 wydanych przez Deutsche Bahn AG a także Główny Instytut Górnictwa i Instytut Techniki Górniczej KOMAG zapewniają o wysokiej jakości produktów. Usługi i wyroby Fabryki wykonywane są również pod nadzorem wdrożonego Systemu Jakości zgodnego z normą ISO 9001.

Dział kontroli Fabryki Elementów Złącznych dysponuje Laboratorium, które wyposażone jest w specjalistyczny sprzęt. Aby produkowane przez Firmę elementy złączne w pełni spełniały wymagania techniczne i użytkowe stawiane przez nabywców, przeprowadzane są kontrole i badania w trakcie całego procesu produkcyjnego - począwszy od kontroli jakości dostaw materiałów poprzez kontrolę międzyoperacyjną w trakcie procesu produkcji, na kontroli ostatecznej wyrobu skończywszy. Przeprowadzane są badania własności mechanicznych, badania metalograficzne i pomiary geometryczne. Firma  wykonuje również usługi pomiarowe dla klientów zewnętrznych.

 

dsc_6288_903

Śrub górnicza po procesie kucia


Wśród strategicznych celów przedsiębiorstwa wyróżnić należy rozwój bazy zasobowej i potencjału produkcyjnego przy optymalizacji kosztów i ograniczeniu wpływu na środowisko. Dzięki silnej i stabilnej pozycji rynkowej oraz świadomości załogi o potrzebie ciągłego doskonalenia procesów produkcji Fabryka Elementów Złącznych może stawiać na odważną wizję dalszego rozwoju w przyszłości.
 
Jako czołowy producent elementów złącznych dąży do zaspokojenia potrzeb swoich klientów poprzez profesjonalną obsługę, zaangażowanie i ciągłe poszukiwanie nowatorskich rozwiązań w celu dostawy produktów o jak najwyższej jakości. W swojej działalności firma kieruje się zasadami etyki w biznesie, a zadowolenie klientów jest jej celem nadrzędnym.


 
Tomasz Popławski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
56%
44%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.