W Singapurze własny biznes założymy 25 razy szybciej niż w Polsce

W Polsce założenie własnego biznesu wciąż zabiera dużo czasu i pieniędzy. Przeciętny czas potrzebny do rozpoczęcia działalności gospodarczej w naszym kraju jest niemal 4 razy dłuższy niż wynosi średnia w Unii Europejskiej. Do rekordzistów brakuje nam jeszcze więcej – w Singapurze czas ten jest 25 razy krótszy niż w Polsce!

 

Raport dotyczący trudności, które muszą być pokonane przez przyszłych przedsiębiorców oparliśmy na wskaźnikach publikowanych przez agendy międzynarodowe oraz krajowe. Korzystaliśmy między innymi z Banku Światowego, który publikuje szereg wskaźników dotyczących warunków założenia własnej działalności gospodarczej. Są to między innymi czas wymagany do założenia firmy wyrażony w dniach, procedury rozruchowe w celu zarejestrowania firmy i koszty rozpoczęcia działalności gospodarczej przedstawione jako procent Dochodu Narodowego Brutto per capita (GNI per capita).


"Podsumowując, deklaracje badanych przedsiębiorców wskazują na duże zróżnicowanie sytuacji polskich firm. Z jednej strony jest grupa wygranych – oceniających koniunkturę pozytywnie i patrzących z optymizmem w przyszłość, z drugiej – tych w trudniejszym położeniu – negatywnie oceniających szanse rozwoju w swojej branży, w większej mierze dotkniętych kosztami zatrudnienia czy brakiem płynności finansowej." - czytamy w 20. edycji Raportu PARP o stanie sektora małych i średnich przedsiebiorstw w Polsce.


Link do artykułu:


http://www.exmetrix.com/pl/posty/analiza-uwarunkowan-gospodarczych-oraz-regulacji-prawnych-w-kontekscie-tworzenia-nowych-przedsiebiorstw-w-polsce-wybrane-aspekty-oraz-porownanie-do-sytuacji-w-europie-i-na-swiecie/Odwiedź nas na:


http://www.exmetrix.com/pl

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.