Polak wybierze remont zamiast wakacji

Jak szacują eksperci z GUS, dzięki świadczeniu 500+ wydatki polskich rodzin na remonty i zakup mieszkania wzrosły aż o 84%. Polacy coraz chętniej odnawiają swoje mieszkania i okazuje się, że robią to głównie w wakacje. Z badania zrealizowanego na zlecenie Nest Banku wynika, że aż 65% z nas decyduje się na remont w miesiącach letnich. Ponadto prawie 1/4 badanych przeprowadza go w lipcu – czyli szczytowym momencie sezonu urlopowego. Co ciekawe, najczęściej remontujemy za własne oszczędności i wydajemy mniej, niż 10 tys. zł.

 

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Nest Banku* wynika, że najczęściej remontujemy mieszkania w lipcu (24,8% Polaków), czerwcu (22,4%) oraz sierpniu (18,7%). Tylko 4% z nas zadeklarowało, że wykonało remont w grudniu. – Remont jest sporym wydatkiem, który  często wymaga od nas rezygnacji z innych planów.  Wiele osób decyduje się na niego kosztem urlopu, robiąc go za pieniądze zarezerwowane na wakacyjny wyjazd. Często zdarza się także, że oszczędzamy pieniądze cały rok, aby w trakcie wakacji zrealizować zaplanowany wcześniej remont – mówi Bartłomiej Babicz z Nest BankuKiedy remont.jpg

 

Ile pieniędzy przeznaczamy na remont mieszkania?

 

Wydatki na remonty.jpg

 

Wyniki badania pokazują, że Polacy wydają na remont średnio 9 639 zł. Co piąty ankietowany zadeklarował, że na prace remontowe przeznaczył mniej niż 3000 zł. Tylko 17% Polaków zapłaciło za modernizację mieszkania ponad 10 000 zł. Co ciekawe, aż co czwarty badany miał trudności z oszacowaniem, ile kosztował go remont – Dla polskiej rodziny liczy się każda złotówka. Dlatego nasze wydatki remontowe rzadko przekraczają 10 tysięcy złotych. Obserwacje pokazują, że Polacy są zaradni, pomysłowi i przy stosunkowo niewielkich nakładach są w stanie osiągnąć bardzo dobry efekt, często wykonując prace samodzielnie, bez wsparcia ekipy remontowej. – mówi Bartłomiej Babicz z Nest Banku

 

 

Remontujemy z oszczędności, jeżeli bierzemy to głównie w banku


Finansowanie remontow.jpg

 

 

Badania przeprowadzone na zlecenie Nest Banku potwierdzają, że większość z nas finansuje remont z własnych oszczędności – zadeklarowało to aż 82% badanych. Kredyt na ten cel zaciąga ok. 12% z nas, z czego, co ciekawe, aż 84% osób, które pożyczyły pieniądze na remont, zdecydowało się na ofertę bankową – Banki cieszą się dużym zaufaniem Polaków. Nic więc dziwnego, że potrzebując wsparcia finansowego zwracają się do nich w pierwszej kolejności. Ponadto remont planujemy najczęściej z dużym wyprzedzeniem i mamy czas, aby dokładnie przeanalizować różne oferty kredytowe – tłumaczy Bartłomiej Babicz z Nest Banku – Z naszych doświadczeń wynika, że klienci poszukujący kredytu na remont są wyjątkowo wymagający. Oczekują od banku nie tylko oferty atrakcyjnej cenowo, ale także wsparcia w dopełnieniu formalności i szybkiej decyzji kredytowej – dodaje Bartłomiej Babicz z Nest Banku* Badanie zrealizowane w dniach 15.05-16.05.2018 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.