Spadek Polski w rankingu FIFA spowoduje wzrost PKB

Reprezentacja Polski w piłce nożnej pożegnała się z Mundialem. Jak zwykle nic się nie stało. Sportowcy zarobią mniej, ale sytuacja reszty społeczeństwa poprawi się… Przynajmniej tak wynika z analizy korelacji ;)

 

Jako fani piłki nożnej i statystyki postanowiliśmy sprawdzić na naszej platformie, czy klęska Polaków w MŚ realnie wpływa na gospodarkę. Wnioski płynące z analizy korelacyjnej mają raczej charakter żartobliwy. Jednym z nich jest powiązanie między miejscem w rankingu naszych reprezentantów a poprawą koniunktury. Na podstawie danych historycznych zaobserwowaliśmy, że wraz ze spadkiem polskich piłkarzy w rankingu FIFA, w Polsce następował wzrost PKB.Po więcej zaskakujących wyników z analizy korelacyjnej zapraszamy do artykułu.


Link do publikacji:
http://www.exmetrix.com/pl/posty/czy-tragedia-na-mundialu-spowoduje-wzrost-gospodarczy/?smclient=5aab43b3-a355-11e7-adbf-0cc47a6bceb8&smconv=1625f0d0-2210-4d8b-8c4b-d9fd0ec910eb&smlid=3&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=default


„Historycznie w ślad za spadkiem w rankingu FIFA naszej reprezentacji następował wzrost Produktu Krajowego Brutto. Ciekawe czy nastąpi teraz?” - mówi Ryszard Łukoś, dyrektor ds. rozwoju i innowacji w ExMetrix.http://www.exmetrix.com/pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.