Nowa Papiernia – klimatyczne lofty w wyjątkowym miejscu

 

 

Na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu powstają lofty i wysokie mieszkania, jakie upodobali sobie nowojorczycy czy paryżanie. W Polsce trudno znaleźć drugą taką ofertę, jaką dla swoich mieszkańców przygotowała Nowa Papiernia.

 

Przy ul. Kościuszki 142 na Przedmieściu Oławskim stoją dwa budynki pozostałe po fabryce papieru wybudowanej w 1889 roku. To w nich powstają lofty, tzw. Nowa Papiernia. Tuż obok od podstaw realizowany jest budynek New Line. Znajdą się w nim wysokie mieszkania inspirowane loftami. W Nową Papiernię zainwestowała firma RED Real Estate Development.

 

budynki_abd-nowa_papiernia_640

 

Inne mieszkania

W pierwszym budynku Nowej Papierni (budynek A) znajdą się 53 lofty. W drugim, mniejszym, zaprojektowano 23 lofty, przy czym dodatkowo na parterze znajdą się 4 lokale handlowo-usługowe (budynek B). W obiekcie New Line powstają 53 lokale inspirowane loftami – wnętrza będą przestronne, a stropy wyżej niż w typowych mieszkaniach (budynek D).

 

W budynkach Nowej Papierni lofty będą miały wielkość od 30 do 100 m kw. Stropy – Kleina lub odcinkowe znajdują się wysoko (nawet do 4 metrów), a otwarte poprzemysłowe wnętrza dają duże pole do aranżacji wnętrz. Wysokie okna i portfenetry zapewnią doskonałe naświetlenie. Unikalny klimat tworzy dodatkowo ponad stuletnia cegła, z której papiernia została wybudowana. Każde mieszkanie będzie miało balkon lub taras. Z tych na najwyższych kondygnacjach rozciąga się widok na panoramę miasta, zielone tarasy na parterze będę pełniły rolę przydomowych ogródków.

 

zdjcia_zbudowy_lofty_a_1000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowa Papiernia jest ściśle związana z historią miejsca, a inwestor przypilnował, żeby w budynku pozostały detale architektoniczne z XIX wieku. Przy czym funkcjonalność została zaplanowana w nowoczesny sposób, a mieszkańcy mogą aranżować lofty według własnego gustu. Lofty zostaną im przekazane w standardzie deweloperskim+. Wewnątrz znajdzie się oryginalna XIX-wieczna cegła.

 

Budynek New Line budowany jest od podstaw, ale został tak zaprojektowany, żeby klimatem nawiązywać do loftów i najlepszych ich wzorców. Powstają w nim 53 mieszkania. New Line wyróżniają się:

  • Wysokimi stropami
  • Wysokimi oknami
  • Designerskim wykończeniem
  • Otwartą przestrzenią
  • Doskonałym naświetleniem

 

Unikalny klimat mieszkania nada mu właściciel. Nowa Papiernia proponuje swoim klientom do aranżacji beton dekoracyjny, bogaty wybór podłóg – kilkadziesiąt różnych wzorów, oraz cegłę – 45 wzorów. Przyszły mieszkaniec może liczyć na pomoc architekta wnętrz, która – podobnie jak materiały i montaż – jest wliczona w cenę lokalu.

 

zdjcia_z_budowy_lofty_b_1000

 

 

Do wykończenia budynku zastosowane będą oryginalne materiały ze starej fabryki papieru, a mieszkania dzięki swojej wysokości i wykończeniu będą połączeniem nowoczesności z industrialnym klimatem loftów. Takie wnętrza upodobali sobie nowojorczycy, londyńczycy czy paryżanie. Na polskim gruncie Nowa Papiernia jest jednym z pionierów, którzy zaoferowali lofty i mieszkania nimi inspirowane.

 

Loftowy trend

W Nowej Papierni mieszkania kupują m.in. pracownicy z branży IT, graficy, managerowie czy artyści, którzy cenią wartość dawnych zabudowań. Realizacja Nowej Papierni trwa, a 85% loftów jest już sprzedanych. W budynku New Line wykupione jest około 50% mieszkań.

 

W budynkach A i B, w których dawniej mieściła się fabryka papieru, gotowe są niemal wszystkie ścianki działowe oraz instalacje, a we wnętrzach widać oczyszczoną starą cegłę. Ukończona jest również konstrukcja nadbudówek, można więc przejść się tam po tarasach i cieszyć widokiem, jaki będą mieli przyszli mieszkańcy ostatnich pięter Nowej Papierni. Robotnicy przygotowują się teraz do betonowania garaży, na których powstaną zielone tarasy dla właścicieli loftów na parterze. Niedługo rozpoczną się prace na elewacji budynków.

 

new_line-nowa_papiernia_640

 

W obiekcie New Line gotowa jest już siódma, ostatnia kondygnacja budynku, a obecnie trwają prace przy budowie dachu. W sierpniu budynek osiągnie stan surowy zamknięty dachem. W środku trwa już montaż instalacji, a jako następne zaplanowane są prace przy elewacji. Później pozostanie tylko wykańczanie części wspólnych.

 

Lofty Nowej Papierni zostaną oddane do użytku pod koniec 2014 roku. Z kolei budynek New Line będzie gotowy w marcu 2015 roku.

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
60%
40%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.