Światowy lider technologii napędowych

Gates Polska Sp z o.o. jest częścią międzynarodowej korporacji Gates z siedzibą w Denver (USA), posiadającą ponad 100 zakładów w 30 państwach, zatrudniającą 14 tys. pracowników na całym świecie. To światowy lider w produkcji zaawansowanych technologicznie pasów gumowych i przewodów, mających zastosowanie w motoryzacji, przemyśle, hydraulice i rolnictwie.


Główne gałęzie przemysłu korzystające z produktów Gates to motoryzacja, transport, rolnictwo, górnictwo, budownictwo, produkcja sprzętu biurowego, technologia komputerowa, produkcja żywności. Głównymi odbiorcami w branży motoryzacyjnej są Daimler, Renault, Peugout, Ford i wiele innych czołowych firm motoryzacyjnych. Branżę odbiorców przemysłowych reprezentują John Deere, Claas,CNH, Indesit, Candy, Husqvarna.


W Polsce firma działa w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej od 13 lat i jest obecnie największym zakładem Grupy Gates w Europie zatrudniającym prawie 600 osób.

Na dziewięciu liniach produkcyjnych wytwarzane są paski rozrządu i wieloklinowe dla motoryzacji oraz paski klinowe dla przemysłu wykorzystywane w rolnictwie, urządzeniach AGD (pralki) i wielu innych urządzeniach, gdzie wymagane jest przenoszenie napędu. W 2006 roku uruchomioną kolejną działalność – produkcji mieszanek gumowych, które oprócz zaopatrywania zakładu w Legnicy, dostarczane są do innych europejskich zakładów Gates.   W roku 2011  rozpoczęto produkcję zestawów naprawczych pasków rozrządu na linii KITS, a od ponad roku zakład produkuje również zestawy Micro-V® do zastosowań ABDS (układ napędu paska pomocniczego).

Firma  posiada certyfikacje systemów zarządzania: ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO 14001 i OHSAS 18001, a dzięki swoim rozwiązaniom uzyskała globalny status „uprzywilejowanego dostawcy” oraz liczne nagrody  i wyróżnienia  przyznawane przez kluczowych klientów oraz biznes.

Celem  firmy Gates jest ciągły rozwój, realizowany dzięki  ludziom, bez których sukces nie byłby możliwy.

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.