Zarządzanie majątkiem organizacji – jak to robić efektywnie?

Każda organizacja posiada majątek trwały – i choć często nie zdaje sobie z tego sprawy - jego wartość na ogół jest znacząca. Optymalizacja w zarządzaniu posiadanym majątkiem trwałym znacząco zwiększa jego wydajność, przedłuża jego cykl życia, a tym samym przekłada się na oszczędności dla firmy lub instytucji.


Ewidencja majątku, zarządzanie nim oraz inwentaryzacja przebiegają dużo sprawniej jeśli wykorzysta się do tego odpowiednie narzędzia informatyczne. Kompleksowe narzędzia do zarządzania majątkiem to specjalizacja gdańskiej spółki SmartMedia.

 

stock-logo_678

 

Wiodące rozwiązanie SmartMedia – oprogramowanie STOCK właśnie zdobyło Godło QI 2014. Program już po raz drugi został wyróżniony tym godłem jakości. Jako rozbudowany system EAM (Enterprise Asset Management) STOCK umożliwia efektywne zarządzanie majątkiem. Począwszy od pełnej ewidencji składników majątku i ich wielościeżkowej amortyzacji, po rozbudowane możliwości w zakresie zarządzania majątkiem trwałym. Program umożliwia kompleksową obsługę zleceń serwisowych oraz wypożyczeń, dzięki czemu możliwe jest śledzenie przebiegu eksploatacji i zakresu wykorzystania majątku. STOCK posiada także funkcjonalności umożliwiające zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi i częściami serwisowymi. Oprogramowanie wspiera wykonanie szybkiej, rzetelnej i zgodnej z prawem inwentaryzacji, dzięki wykorzystaniu technologii automatycznej identyfikacji: kodów kreskowych, kodów 2D i RFID. – Ponowne wyróżnienie Godłem QI 2014 przyjęliśmy z radością. Stanowi to dla nas potwierdzenie, że nasze prace nad rozwojem i jakością oprogramowania idą we właściwym kierunku – mówi Bartosz Sobolewski, Prezes Zarządu SmartMedia.


Program jest z powodzeniem wykorzystywany zarówno w dużych, jak i małych firmach oraz setkach instytucji. Dzięki modułowej budowie i dostępnemu zespołowi programistów można go dostosowywać do indywidualnych potrzeb Klienta. Oprogramowanie umożliwia pełną integrację z systemem księgowym dając możliwość dostępu do danych w jednym miejscu. Pozwala to na pełny wgląd i stałą kontrolę nad sytuacją finansowo-majątkową firmy.


W tej chwili trwają ostatnie prace przed wydaniem nowej wersji programu, która poza odświeżonym interfejsem przyniesie szereg ważnych zmian dla użytkowników. – Nowa wersja STOCK 4. To przede wszystkim podążanie za trendami na rynku i wyznaczanie standardów w zakresie tworzenia oprogramowania do zarządzania majątkiem. – dodaje Bartosz Sobolewski.


Najnowszy STOCK będzie zgodny z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, w zakresie minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Wykorzystanie oprogramowania pozwoli instytucjom publicznym na zachowanie zgodności z najnowszymi przepisami także w zakresie ewidencji i inwentaryzacji.


Bardzo ważnym elementem będzie też integracja z systemem pozwalającym na inwentaryzację sprzętu i oprogramowania danej organizacji. Jest to rozwiązanie, które w znacznym stopniu pozwoli zautomatyzować zarządzanie zwłaszcza posiadanym w organizacji oprogramowaniem.


Dodatkowo użytkownicy będą mogli skorzystać z innowacji takich jak obsługa tagów RFID pozwalających na wykorzystanie technologii radiowych w inwentaryzacji oraz nowoczesnych aplikacji na urządzenia mobilne wspomagających procesy zarządzania majątkiem.


Program STOCK zostanie udostępniony jako usługa w tak zwanej chmurze – SaaS (Software as a Service). Abonamentowy model zakupu programu pozwoli bardziej dostosować się do potrzeb rynku i możliwości klientów.

 

smartmedia-logo_690

 

SmartMedia, to jeden z liderów polskiego rynku producentów tej branży. Firma powstała w 1999 r. rozpoczynając działalność od realizacji aplikacji i stron internetowych. W krótkim czasie firma zaczęła tworzyć coraz bardziej zaawansowane projekty i od 2005 r. tworzy kompleksowe rozwiązania do zarządzania majątkiem i należnościami, a także dedykowane aplikacje dostosowane do potrzeb Klienta. Poza oprogramowaniem SmartMedia oferuje kompleksowe usługi doradztwa, wdrożenia i szkolenia z zakresu posługiwania się oprogramowaniem.

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.