Stawiamy na przedsiębiorczość

Rozmowa z Wojciechem Murdzkiem, Prezydentem Świdnicy

 
pgr_6216_small_642

 

Urząd Miejski w Świdnicy już dwukrotnie zdobywał Godła QI w Programie Najwyższa JakośćQuality International. W tym roku poddano pod ocenę formy wspierania przedsiębiorczości i obsługi inwestora, a Świdnica, oprócz tytułu Laureata i Złotego Medalu, zdobyła wyróżnienie specjalne – Perłę QI.

 


 um_swidnica_prezydent_small_435

Ta nagroda jest bilansem szeregu działań świdnickiego samorządu, realizowanych nie tylko w tym  roku, ale na przestrzeni kilku minionych lat. To podsumowanie włożonego wysiłku wielu osób i odzwierciedlenie najwyższej jakości obsługi, zwłaszcza w zakresie relacji z inwestorami. Nagroda przyznana została po weryfikacji niezależnego gremium, co nadaje jej zarówno merytorycznego, jak i prestiżowego wymiaru. Jest to dla nas ważny element w pogłębianiu zaufania przedsiębiorców, inwestorów i społeczeństwa. Przy pozyskiwaniu nowych inwestycji jest to kwestią kluczową.

 

 

 

Dlaczego gospodarka jest dla Świdnicy priorytetem?

 

miasto_450_01

Nowe inwestycje gospodarcze, w tym takich globalnych marek, jak Electrolux czy  Colgate-Palmolive, wpływają na zrównoważony rozwój miasta. Za tym idą nowe miejsca pracy i kolejne inwestycje. To także pojawianie się na naszym gruncie nowych technologii i wzrost jakości systemu kształcenia. To koło napędowe rozwoju miasta, którego jednym z podstawowych elementów są bardzo dobre relacje z inwestorami. Świdnica to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast na szeroką skalę, a hasło „Rynek z tradycjami” najpełniej oddaje nasz charakter. Dzięki naszym działaniom w ostatnich latach w Świdnicy przybyło ponad 3 tys. miejsc pracy, a inwestycje zewnętrzne firm sięgnęły ponad 1 mld zł. 


Jakie zatem rozwiązania i propozycje urząd kieruje do przedsiębiorców?

 

To przede wszystkim atrakcyjna oferta inwestycyjna, prężnie rozwijająca się strefa ekonomiczna i w pełni uzbrojone grunty własne gminy, które czekają na inwestycje oraz Park Przemysłowy utworzony z inicjatywy m.in. władz Świdnicy. Stwarzamy wyjątkowo korzystne warunki rozwoju przedsiębiorczości niwelując bariery administracyjne, a także oferując szereg ulg i preferencji w ramach programów pomocowych. Ważny jest dostęp do rzetelnej i szybkiej informacji. Profesjonalna obsługa inwestorów odbywa się według  wypracowanych zasad już na poziomie przedinwestycyjnym. Otrzymują oni  informacje w wybranym języku ze szczegółowymi danymi gruntów, przewidywanymi kosztami eksploatacyjnymi, strukturą i prognozą demograficzną, potencjale kandydatów do pracy, otoczeniu biznesowym, czy ewentualnych kooperantach. Nie zapominamy o zapleczu socjalnym, czyli ofertach zamieszkania, kształcenia, opieki zdrowotnej i zagospodarowania wolnego czasu.

 

 Rozmawiał Jacek Majewski

 

 

O Świdnicy pisaliśmy także: TUTAJ i TUTAJ

a także w dzisiejszym numerze (6.10.2014) Forum Biznesu na łamach DGP

 

 

Zdjęcia: Prezydent Wojciech Murdzek podczas uroczystej Gali Programu Najwyższa Jakość Quality International (Warszawa, 6 paździenika br.) odebrał Perłę QI oraz Medal QI 2014 dla Urzędu Miejskiego w Świdnicy za wdrozone i realizowane w Urzędzie formy wspierania przedsiębiorczości i obslugi inwestora

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.