Bytomski PUP kontynuuje projekt współpracy z agencjami zatrudnienia

W celu zwiększenia roli podmiotów prywatnych w aktywizowaniu osób pozostających bez pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu kontynuuje współpracę z prywatnymi agencjami pośrednictwa pracy w zakresie realizacji zapisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 

Do tej pory współpraca z agencjami zatrudnienia miała sporadyczny charakter i opierała się głównie na eksponowaniu w siedzibie Urzędu ofert pracy przekazywanych przez agencje zatrudnienia. Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu podjął starania w celu wypracowania bardziej efektywnego modelu współpracy, który obejmowałby możliwość aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy, również przez agencje zatrudnienia.

 

pup_bytom_405

 

W dniu 15 marca 2012 r. roku odbyło się pierwsze spotkanie z zaproszonymi przedstawicielami agencji pośrednictwa pracy. Zaproszenie zostało skierowane do  około 20 podmiotów. Na spotkanie przybyli przedstawiciele zaledwie dwóch agencji. Mimo tego tutejszy Urząd ponowił w bieżącym roku zaproszenie do współpracy i wystosował zaproszenie do  26 agencji zatrudnienia działających na terenie: Bytomia, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Gliwic, Katowic i Zabrza.

 

W dniu 21 lutego 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie, na które przybyli przedstawiciele  6 agencji zatrudnienia.

 

W trakcie spotkania pracownicy Urzędu Pracy szczegółowo przedstawili możliwości współpracy obu instytucji, między innymi w zakresie jaki przewiduje przepis art. 61b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, to jest przekazywania środków z Funduszu Pracy agencji zatrudnienia w zamian za doprowadzenie skierowanego bezrobotnego, będącego w szczególnej sytuacji na rynku pracy,  do zatrudnienia na okres co najmniej roku.

 

Propozycja współpracy w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych skierowanych przez Urząd Pracy nie spotkała się jednak z dużym zainteresowaniem ze strony agencji zatrudnienia. W opinii przedstawicieli agencji trudny do spełnienia warunek stanowi konieczność znalezienia zatrudnienia dla określonego bezrobotnego, a także ustawowy obowiązek utrzymania stanowiska pracy przez okres co najmniej roku.

 

 

Ryszard Witek,

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
45%
55%
Komentarze (2)
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
dick
2013-03-01(15:36:42)
Oby z tych spotkań był efekt w postaci nowych miejsc pracy...

marybarter
2013-03-01(12:32:02)
Życzę kolejnych innowacyjnych rozwiązan

Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.