Polwax nowym właścicielem dwóch laboratoriów LOTOS Lab

Polwax, jeden z największych europejskich producentów parafin, podpisał umowę przyrzeczoną przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa od LOTOS Lab. Dzięki temu Spółka istotnie rozszerzy działalność operacyjną w zakresie badań i rozwoju.

26 lutego Spółka podpisała przedwstępną umowę, a 31 marca umowę przyrzeczoną, która ostatecznie zatwierdza przejęcie dwóch zakładów (oddział Czechowice-Dziedzice oraz oddział Jasło). Oba zakłady prowadzą działalność w zakresie usług analitycznych.

– Przejęcie zakładów LOTOS Lab w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle wpisuje się w naszą Strategię i znacząco wzmocni nasz Pion Rozwoju. Dzięki temu rozszerzymy zakres prowadzonych wewnętrznych prac badawczo-rozwojowych, szczególnie istotnych w przypadku projektu FUTURE, czyli budowy instalacji odolejenia rozpuszczalnikowego – powiedział Dominik Tomczyk, Prezes Zarządu Polwax S.A.

Zakłady LOTOS Lab specjalizują się w badaniach analitycznych produktów naftowych, wód i środowiska pracy. Zakup laboratoriów umożliwi Spółce wejście w nowy, perspektywiczny obszar działania, a jednocześnie zapewni niezbędne zaplecze do realizacji prac badawczych. Przewagą konkurencyjną LOTOS Lab jest wieloletnie doświadczenie w ramach prowadzonych projektów, nowoczesna aparatura oraz wysokie kompetencje zatrudnionych specjalistów.

– Nowe laboratoria to nie tylko wzrost jakości prowadzonych prac B+R. LOTOS Lab pozwoli zaoferować usługi laboratoryjne innym podmiotom na rynku, co pozytywnie przełoży się na  nasze przychody oraz osiąganą marżę – powiedziała Izabela Robak, Dyrektor Rozwoju Polwax S.A.

Polwax szacuje, że przejęcie laboratoriów zwiększy przychody Spółki o 7 mln zł. Wraz z  akwizycją, Polwax przejął wszystkich pracowników zatrudnionych w LOTOS Lab.

O Spółce

Polwax S.A. należy do ścisłej czołówki największych europejskich producentów i  dystrybutorów rafinowanych i odwanianych parafin oraz szerokiego asortymentu wosków parafinowych. Spółka jest przedsiębiorstwem o strukturze dwuoddziałowej i nie tworzy grupy kapitałowej. W Jaśle zlokalizowany jest zakład produkcyjny zajmujący się produkcją parafin, natomiast w Czechowicach-Dziedzicach oprócz produkcji parafin realizowana jest również produkcja zniczy i świec.

Portfolio produktów Spółki obejmuje 12 grup produktowych: produkty do impregnacji drewna, woski przeznaczone do kontaktu z żywnością, woski do zastosowań specjalnych, antyzbrylacze do nawozów, środki ochrony antykorozyjnej, kleje typu HotMelt, masy modelowe, pozostałe wyroby dla przemysłu, produkty do wyrobów świecarskich, wyroby do produkcji zniczy oraz woski specjalne do produkcji świec.  Ponadto Polwax produkuje gotowe znicze i świece. Nadrzędnym celem Spółki jest stały rozwój oferty produktowej w zakresie wyrobów o wysokiej wartości dodanej, w szczególności produktów do zastosowań przemysłowych.
Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie 6 października.


Marcin Grzejszczak

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.