Kreator nowoczesnych biur

Znajdująca się w Sępólnie Krajeńskim (60 km od Bydgoszczy) Fabryka Mebli Biurowych MDD od 23 lat tworzy nowatorskie rozwiązania dla biur. Poza produkcją mebli, firma projektuje również przestrzenie biurowe, akcentując wyjątkowy design i funkcjonalność. MDD to kolejna firma w Polsce, która z małej rodzinnej stolarni przerodziła się w dużą, prężnie działającą fabrykę, która eksportuje swoje produkty do Anglii, Francji, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Węgier, Rosji i USA.

 

 

Rosnące zainteresowanie klientów w kraju  i mdd_09_1654zagranicą meblami MDD jest dowodem wysokiej jakości, innowacyjnego wzornictwa i ergonomii produktów tej marki. Oferta producenta dostarcza wiele rozwiązań do biur i powierzchni użyteczności publicznej, w której znajdziemy propozycje mebli do recepcji, sal konferencyjnych, wielko powierzchniowych biur oraz małych, przytulnych stref chillout.

 

MDD od wielu lat znajduje się w światowej czołówce producentów mebli biurowych dzięki designerskiem projektom, wpisującym się w aktualne trendy rynkowe. Firma proponuje meble wykonane z najwyższej jakości materiałów, co w efekcie niesie zaufanie klientów, którzy często wracają do tej firmy, by realizować wspólnie kolejne, nowe projekty.

 

Fabryka z Sępólna Krajeńskiego ma na swoim koncie realizacje dla największych organizacji, instytucji oraz firm w kraju i poza jego granicami. Do tych najważniejszych należą bez wątpienia m.in. stół konferencyjny na Szczyt Rady Europy czy wyposażenie planu telewizyjnego studia olimpijskiego podczas igrzysk w Londynie. Meble wyprodukowane przez MDD również „witają” gości, m.in. w Miva Gallery w Malmö, w recepcji Luwru, czy Muzeum Prehistorii w Paryżu.


     biuro_592


Ostatnim dużym sukcesem fabryki jest wyprodukowanie lady recepcyjnej z serii Valde dla Białego Domu w Waszyngtonie. Mebel wykonano z giętej płyty MDF wykończonej laminatem, z blatem z hartowanego szkła i aluminiowymi listwami. Projekt wyróżnia indywidualnie zastosowany kolor frontu, który został wybrany przez architektów aranżujących przestrzeń Białego Domu. Meble MDD cieszą się coraz większą popularnością na całym rynku amerykańskim.

 

To właśnie lady recepcyjne MDD zyskują największe zainteresowanie eksportowe. Standardy firmy zakładają, że stanowisko recepcyjne jest punktem wymiany informacji i z takim założeniem powinno być projektowane, dlatego przy każdym zleceniu uwzględniany jest zarówno komfort obsługiwanego klienta, jak i obsługującego recepcjonisty. Dlatego istotne są m.in. odpowiednie wymiary lady zapewniające dobrą komunikację – wysokość umożliwiająca swobodny dostęp dla klientów oraz szerokość ułatwiająca sprawną komunikację.


 lada_789  lada2_737_01

 

O wysokiej jakości mebli MDD dowodzą zdobywane przez producenta nagrody, jak np. Wyróżnienie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego – Dobry Wzór, nagroda starosty sępoleńskiego Złoty Klucz Przedsiębiorczości, czy Red Dot Design Award za projekt lady recepcyjnej Zig-Zag. Potwierdzeniem sukcesów, które od kilku lat odnotowuje fabryka MDD jest również udział w prestiżowym Ogólnopolskim Programie Najwyższa Jakość Quality International oraz Diamenty Forbesa.

 

MDD jest jednym z największych pracodawców w swoim regionie, aktualnie zatrudnia 130 osób. Nieustannie wdrażane są nowe standardy pracy, przy jednoczesnym ulepszaniu procesów produkcyjnych. Do zwiększenia wydajności przedsiębiorstwa przyczyniła się wdrażana od kilku lat koncepcja Lean Management Kaizen wspierająca procesy logistyczne w firmie. Firma nieprzerwanie inwestuje w maszyny gwarantujące obróbkę różnego rodzaju płyt drewnopochodnych. W halach znajdują się najnowocześniejsze urządzenia m.in. pilarki panelowe, cztery okleiniarki i trzy centra obróbcze. Cięcie i obróbkę metalu wykonuje się laserem 3D.


35773r12_1100 


Dzięki najnowocześniejszym technologiom Fabryka Mebli Biurowych MDD oferuje swoim klientom jeden z najkrótszych czasów realizacji zamówienia.

                                                                                                                Michał Gryt

 

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
59%
41%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.