Nowe instalacje w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Legnicy

W dniu 19 maja na terenie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych Legnicy przy ul. Rzeszotarskiej Spółka zaprezentowała nowe instalacje, które powstały w celu spełnienia wszelkich obowiązków wynikających z regulacji prawnych.  Spółka rozbudowała dwa obiekty.

 

logo_631_01W prezentacji udział wzięli Pan Tadeusz Krzakowski Prezydent Miasta Legnicy oraz delegacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Prezesi Spółek zajmujących się gospodarką komunalną, zaproszeni goście oraz media.

 

biosort_12_496Pierwszą inwestycja jest instalacja do mechanicznego przetwarzania odpadów komunalnych rozbudowana o kabinę wstępnej segregacji z trybuną sortowniczą wyposażoną w 6 zsypów z boksami do ustawienia kontenerów hakowych oraz rozrywarkę do worków która, służy do otwierania i opróżniania worków z tworzywa sztucznego wypełnionych wszelkiego rodzaju odpadami i surowcami wtórnymi. Nowe urządzenia wspólnie z istniejącym układem technologicznym (sito bębnowe z układem przenośników i urządzeń oraz istniejące boksy z bloczków betonowych) pełnią funkcję instalacji do mechanicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych.

 

biosort_18_1024


Drugą ważną inwestycją jest rozbudowa i modernizacja odpadów biodegradowalnych w ramach której wybudowano następujące obiekty, wyposażone w maszyny, technologie oraz wszelkie niezbędne do funkcjonowania media:

- instalację stabilizacji tlenowej  o wydajności 25 tys. Mg/rok, w postaci 6 zamkniętych, szczelnych reaktorów żelbetowych;

- instalację oczyszczania powietrza procesowego (płuczka + biofiltr);

- plac manewrowy i nawiązania do istniejącej drogi;

- drogi wewnątrzzakładowe;

- szczelny bezodpływowy zbiornik  na odcieki  z bioreaktorów i biofiltra;

- przyłącza sieci:  energetycznej,  wodociągowej,  sanitarnej  i  deszczowej.

W rozbudowanej kompostowni zachodzi proces kompostowania tj. przetwarzania odpadów biodegradowalnych w wartościowe produkty jak kompost lub półprodukty oraz w przypadku kompostowania frakcji organicznej odpadów komunalnych wydzielonych mechanicznie w sortowni (FOOK) jako proces mineralizacji organiki odpadowej przed jej ostatecznym zdeponowaniem na składowisku.

 

 

biosort_13_1024Po okresie 3 – 6 tygodni kończy się proces stabilizacji i materiał może być bezpiecznie składowany na kwaterze lub po uzyskaniu wymaganego parametru AT4 i przesianiu na sicie 0-20mm można go stosować jako materiał rekultywacyjny powierzchni kwater.

 

biosort_16_1024Całkowita wartość nowych inwestycji wyniosła ponad 8.370 tys. zł i została pokryta ze środków własnych Spółki.

 

 

 

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.