HYDROMECH na rzecz programów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP

W Kielcach odbył się (06-09.09.2016) XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO. To największa w Polsce i najważniejsza w centralnej części Europy prezentacja oferty uzbrojenia i wyposażenia dla współczesnego wojska. Targi zgromadziły wystawców i zwiedzających z ponad 50 krajów. Wśród najnowocześniejszej oferty polskiego przemysłu obronnego prezentowane były produkty zakładów państwowych, zgromadzonych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej (PGZ), oraz przedsiębiorstw prywatnych. Jednym z wyróżniających się wystawców kieleckiego salonu, była firma Zakład Hydrauliki Siłowej HYDROMECH S.A. z Lublewa Gdańskiego. Jej produkt, mobilny maszt HMM o wysokości rozwinięcia 36 metrów, górował nad terenami targowymi.

Zakład Hydrauliki Siłowej HYDROMECH S.A. od szeregu lat wykonuje prace dla wojska i służb ratowniczych. Spółka ta jest doskonałym przykładem możliwości dobrej, skutecznej współpracy polskiego przedsiębiorstwa prywatnego z państwowymi zakładami branży obronnej.

ZHS HYDROMECH S.A. to jedna z najdłużej działających firm prywatnych w województwie pomorskim. Specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i produkowaniu specjalistycznego sprzętu o przeznaczeniu wojskowym i cywilnym oraz świadczeniu usług z zakresu hydrauliki siłowej i mechaniki dla przemysłu morskiego, górnictwa węgla kamiennego, wojska i służb ratowniczych. Na mocną pozycję rynkową firmy pracuje wykwalifikowany zespół specjalistów i bogate zaplecze techniczne firmy. HYDROMECH specjalizuje się zarówno w produkcji seryjnej maszyn i urządzeń, jak również realizuje indywidualne zlecenia klientów. Podejmuje się wykonania zleceń, począwszy od fazy konstrukcyjno-technologicznej, przez wykonanie prototypu, po właściwą produkcję gotowych urządzeń. Doświadczony zespół konstruktorów i technologów ma na swoim koncie szereg unikalnych rozwiązań technicznych, w tym wiele rozwiązań chronionych patentami.dsc_1272_1280_03

Prezydent Andrzej Duda na stoisku HYDROMECH w czasie MSPO 2016

 

Maszty mobilne do programów „Wisła” i „Narew”

Na targach w Kielcach firma prezentowała maszt mobilny HMM o wysokości rozwinięcia 36 metrów. To konstrukcja kratowa, składana teleskopowo, zainstalowana na pojeździe. Maszt zaprojektowany jest do przemieszczania po drogach i w terenie, gdzie w krótkim czasie może zostać rozstawiony i wynieść na swoim szczycie (szpicy) zestaw różnego typu urządzeń antenowych lub głowice optoelektroniczne do prowadzenia obserwacji celów i obiektów z dużej odległości, a także anteny radarowe. HMM jest urządzeniem autonomicznym. Własny system zasilania automatyki i napędu, umożliwia rozłożenie całej konstrukcji oraz sterowanie urządzeniami umieszczonymi na szpicy. Konstrukcja masztu nie wymaga stosowania odciągów linowych – stabilność gwarantuje innowacyjny system hydraulicznych podpór stabilizujących. Maszt przystosowany jest do pracy w trudnych warunkach terenowych i środowiskowych. Znajduje zastosowanie w wielu aplikacjach militarnych i cywilnych. Może być wykorzystany do realizacji transmisji radioliniowych, systemów radiolokacyjnych oraz radionadawczych, łączności GSM, systemów obserwacyjnych, itp.

Na stoisku wystawienniczym PGZ maszt mobilny HMM współpracował z głowicą optoelektroniczną Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A. z Grudziądza oraz z antenami z Wojskowych Zakładów Łączności Nr 1 S.A. z Zegrza.

Maszt został sprawdzony w boju. W ramach wspólnego projektu z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych z Warszawy, na bazie masztu mobilnego, firma HYDROMECH opracowała Stacjonarny System Obserwacji Terenowej (SSOT), który był wykorzystywany do ochrony Baz Polskiego Kontyngentu Wojskowego na misjach w Iraku i Afganistanie.
HYDROMECH ze swoim masztem mobilnym został wytypowany przez firmę Raytheon, producenta systemów „Patriot”, do współpracy przy realizacji dostaw zestawów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w ramach programu „WISŁA”.


 

dsc_0365_1812

Maszt mobilny HMM

 

Współpraca z firmami PGZ

Doceniając doświadczenie i jakość wyrobów firmy HYDROMECH, Polska Grupa Zbrojeniowa zaprosiła firmę do współpracy przy opracowaniu nowoczesnej rodziny masztów mobilnych, które byłyby wykorzystywane w realizacji Programów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP. Przy realizacji wielu prac produkcyjnych i remontowych HYDROMECH współpracuje z firmami Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) oraz Ośrodkami Badawczo-Rozwojowymi techniki obronnej.

Obecnie firma uczestniczy w realizacji projektu budowy najnowszego okrętu dla Marynarki Wojennej RP. Niszczyciel min „Kormoran II”  budowany jest przez konsorcjum firm, w którego skład wchodzi także Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM). HYDROMECH we współpracy z CTM wykonuje zespół mechaniczno-hydrauliczny do podkilowej stacji hydrolokacyjnej okrętu.

HYDROMECH duże uznanie zdobył jako partner dla przemysłu okrętowego, a zwłaszcza Marynarki Wojennej RP. Specjalizacją firmy jest prowadzenie odpowiedzialnych prac serwisowych układów hydrauliki siłowej okrętów podwodnych i nawodnych. Wykonane prace poddawane są specjalistycznym odbiorom jakościowym, prowadzonym przez Rejonowe Przedstawicielstwo Wojskowe (RPW). To jednostka organizacyjna bezpośrednio podporządkowana Dyrektorowi Wojskowego Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji.

Wyróżnienia i certyfikaty


Firma została właśnie nagrodzona prestiżowym tytułem Najwyższa Jakość Quality International 2016. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii QI SERVICES – Usługi Najwyższej Jakości. Godłem QI nagrodzone zostały prace serwisowe układów hydrauliki siłowej okrętów Marynarki Wojennej RP. Firma, jako sześciokrotny Laureat tego Programu, w tym roku odbierze wyróżnienie specjalne – Złotą Perłę QI.

Firma szczególnie dba o poziom jakości oferowanych usług i produktów. HYDROMECH posiada wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością, zgodny z publikacją NATO AQAP 2110:2009 oraz System Zarządzania Jakością zgodny z normą PL-EN ISO 9001:2008. Firma legitymuje się również koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na wykonywanie działalności w zakresie wytwarzania i obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym. Firma jest członkiem Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju.dsc_0605_3696

Okręty podwodne RP


Nieprzerwany rozwój

HYDROMECH wciąż poszukuje nowych technologii, które poprawią jakość produktów, przyśpieszą proces produkcji, a także zredukują koszty wytwarzania. Stosuje nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie CNC. Nie rezygnuje przy tym z tradycyjnych maszyn obróbczych, które przy produkcjach jednostkowych są bardziej ekonomiczne.

W zakresie opracowywania nowoczesnych technologii HYDROMECH ściśle współpracuje z czołowymi uczelniami technicznymi, co daje firmie możliwość korzystania z ich dorobku naukowego oraz zapewnia stały dostęp do najnowszych rozwiązań technicznych. Realizujemy wspólne projekty z Politechniką Gdańską, Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa oraz Ośrodkami Badawczo-Rozwojowymi.

Lokalizacja firmy w niewielkiej miejscowości Lublewo Gdańskie obliguje firmę do aktywności na rzecz lokalnej społeczności. Obok statusu największego pracodawcy w Lublewie, aktywnie wspomaga działania władz gminnych, organizuje m.in. wyjazdy dzieci na kolonie i obozy, jest również głównym sponsorem Ochotniczej Straży Pożarnej i organizowanych wielu imprez kulturalno-sportowych. Uczniom i studentom zapewnia odbycie praktyk zawodowych, a w porozumieniu z Urzędem Pracy w Pruszczu Gdańskim przyjmuje bezrobotnych na kursy zawodowe dające szansę na zdobycie doświadczenia.

 

www.hydromechsa.pl

 

 

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.