Spółdzielnia Pionier – pół wieku tradycji

Spółdzielnia PIONIER od 1960 roku nieprzerwanie dostarcza plastikowe i metalowe  wyroby  na potrzeby rynku motoryzacyjnego. Przez ponad 56 lat działalności w branży automotive  firma przekształciła się z lokalnego w globalnego dostawcę. Na początku lat 60-tych wyroby dostarczane były do FSD Nysa, w latach 70-tych dołączyły FSM Tychy oraz FSC Lublin . W roku 2015 Spółdzielnia PIONIER dostarczała swoje wyroby w 16 lokalizacji ulokowanych na rynku wewnętrznym (w Polsce 7 lokalizacji) i zewnętrznym (Europa z wyjątkiem Polski   6 lokalizacji, pozostałe kontynenty 3 lokalizacje.


Firma specjalizuje się w produkcji elementów tłoczonych takich jak wsporniki, pokrywy, uchwyty i części montażowe. Realizowana jest  również usługa pokrywania powierzchni farbami proszkowymi . Wśród stosowanych technologii są; zgrzewanie garbowe i punktowe, lakierowanie proszkowe obejmujące technologie odtłuszczania i fosforowania powierzchni, a także wykonywanie form narzędziowych do tłoczenia metalowych elementów.
Na wydziale lakierni świadczona jest usługa lakierowania proszkowego. Proces zarówno na linii automatycznej jak i ręcznej odbywa się z zastosowaniem technologii lakierowania na sucho poprzez elektrostatyczne nanoszenie farby (w postaci proszku) i wygrzanie jej w odpowiedniej temperaturze.

pionier_1_346_01

Pierwsze usługi lakierowania sięgają 1985 roku, wtedy to w Spółdzielni powstał wydział lakierni. Lakierowano wówczas na mokro z użyciem farb rozpuszczalnikowych. W roku 1991 wydział lakierni przekształcony został w lakiernię proszkową, a w 2001 r firma rozpoczęła malowanie pierwszych elementów metalowych dla Klienta GKN.

 

pionier_2_600

Firma ma ponad 15-letnie doświadczenie w lakierowaniu komponentów wchodzących w skład układów napędowych. Pierwsze lakierowanie osi napędowych rozpoczęło się w 2001. Od 2008 roku rozpoczęto lakierowanie tulipów, natomiast start produkcji monoblocków nastąpił w 2014 roku.


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.