Najnowsze inwestycje firmy HELIMED

HELIMED powstał w 1998 roku, kiedy uruchomiono pierwszą prywatną pracownię tomografii komputerowej (TK) na Śląsku i jedną z pierwszych w Polsce. Pracownia była zlokalizowana w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach. W kolejnych latach HELIMED bardzo dynamicznie się rozwijał otwierając nowe pracownie i centra diagnostyczne w kolejnych lokalizacjach.

 

Województwo śląskie w dużej mierze dzięki Centrom Diagnostycznym HELIMED, jednym z liderów w zakresie diagnostyki obrazowej.  HELIMED obecnie posiada 26 pracowni diagnostycznych. Liczba posiadanych placówek sukcesywnie się zwiększa, co pokazują poczynione w latach ubiegłych inwestycje. Placówki HELIMED oferują usługi medyczne z zakresu badań rezonansem magnetycznym, tomografię komputerową, ultrasonografię oraz RTG.

dsc_9728_3979

Nowe Inwestycje firmy HELIMED

W 2016 roku HELIMED otworzył nowoczesne Centrum Diagnostyczne w Żywcu oraz dokonał dużej modernizacji Placówki mieszczącej się w Katowicach przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Modernizacja dotyczyła zarówno wymiany sprzętu diagnostycznego, czyli w tym przypadku rezonansu magnetycznego, jak również zaplecza socjalnego oraz pomieszczeń z których korzystają Pacjenci.


Centra Diagnostyczne HELIMED w Katowicach i w Żywcu posiadają nowy najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny. Jego wybór został poprzedzony dokładnymi analizami oraz aktualnym oraz przewidywanym zapotrzebowaniem dla diagnostyki obrazowej w regionie. Placówki te należą obecnie do jednych z najlepiej wyposażonych pracowni diagnostyki obrazowej w Polsce. Wraz z pozostałymi pracowniami prowadzonymi przez firmę HELIMED plasują województwo śląskie w czołówce pod kątem dostępu do badań diagnostycznych najwyższej klasy.


Techniki obrazowania są nieodłącznym elementem współczesnej medycyny, a ich dynamiczny rozwój daje szereg nowych możliwości diagnostycznych. W trosce o dobro i zdrowie pacjentów konieczne jest umożliwienie im szerokiego dostępu do najnowszych technologii. Wspomniana technologia jest realnym wsparciem przede wszystkim dla lekarzy określonych specjalizacji, którzy muszą postawić trafne diagnozy dla swoich Pacjentów. Jest to jednym z głównych determinantów inwestowania przez HELIMED w najnowszej klasy sprzęt.

dsc_9445_4828 

Kompleksowa diagnostyka w Żywcu

W 2016 roku HELIMED uruchomił nową placówkę w Żywcu, przy Szpitalu Powiatowym. Dzięki temu znacząco zwiększył się dostęp do diagnostyki obrazowej dla mieszkańców Żywiecczyzny i okolic. Do tej pory mieszkańcy byli zmuszeni do korzystania z innych ośrodków, które nierzadko były zlokalizowane w sporej odległości od ich zamieszkania. Jest to również bezpośrednia korzyść dla samego Szpitala Powiatowego, która przekłada się bezpośrednio na skrócenie czasu diagnostyki swoich Pacjentów.


Centrum oferuje kompleksowy zakres świadczeń – tomografię komputerową, badania rezonansem, RTG oraz USG, przy użyciu najnowszych technologii. Zainstalowany w Centrum sprzęt ma ogromny wpływ na trafność i dokładność diagnozy stawianej przez lekarza prowadzącego, a co za tym idzie – także na skuteczność leczenia. W Centrum Diagnostycznym w Żywcu zaimplementowano również rozwiązania informatyczne, usprawniające pracę poszczególnych pracowni oraz współpracę ze szpitalem. Dzięki systemowi możliwy jest szybki przesył danych pacjenta lub wyników badań pomiędzy poszczególnymi jednostkami, co skraca czas podjęcia właściwych decyzji, a często także wdrożenia odpowiedniej terapii.


Najnowocześniejszy aparat MRI o mocy 3 Tesli w Katowicach

Profesjonalne ośrodki diagnostyczne, aby nie stać w miejscu potrzebują rozwoju. HELIMED podąża za najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Wyrazem tego jest oferowanie precyzyjnych metod obrazowania, jakim niewątpliwie jest instalacja aparatu rezonansu magnetycznego MRI MAGNETOM Skyra o mocy 3 Tesli. Jest to kolejna z inwestycji, jaką HELIMED zrealizował w ubiegłym roku. Z możliwości aparatu korzysta też Uniwersyteckie Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W zaimplementowanej konfiguracji rezonans ten stanowi najnowocześniejsze urządzenie tego typu.

dsc_9564_5152

Urządzenie działa w oparciu o technologię Tim 4G (Total imaging matrix), która scala różne rodzaje cewek pomiarowych w całość, stanowiącą jedną, dużą matrycę pomiarową. Skraca to oczywiście czas przeprowadzenia badania, ale jednocześnie nie wpływa na jakość otrzymywanego obrazu. Na jakość zdjęć wpływa także zastosowanie systemu TrueForm, który opiera się o pole magnetyczne o cylindrycznym kształcie, lepiej dostosowanym do kształtu ciała pacjenta, co pozwala na uzyskiwanie dokładnego obrazu zwłaszcza przy jego krawędziach. W urządzeniu zastosowano także metody obrazowania równoległego – GRAPPA i CAIPIRINHA, które w połączeniu z rozwiązaniami BLADE oraz 2D PACE redukują możliwe zakłócenia w przypadku nawet niewielkich ruchów pacjenta. Oznacza to, że badanie jest o wiele bardziej komfortowe, a w czasie jego trwania pacjent może swobodnie oddychać. Korzystnie wpływa to również na pracę lekarza – samo badanie trwa krócej, bez szkody dla jakości uzyskiwanych wyników.

dsc_9538_4898

Największą zaletą aparatu jest możliwość zastosowania go praktycznie we wszystkich dziedzinach diagnostyki klinicznej. Wyposażona w MAGNETOM Skyra pracownia funkcjonująca przy UCK w Katowicach jest dzięki temu urządzeniu jedną z najlepiej wyposażonych placówek diagnostycznych w regionie.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.