Aktywni i Kreatywni-Polacy w Europie

Od lutego tego roku we Wrocławiu, Budapeszcie, Cieszynie, Strasburgu, Ujpeszcie i Oslo realizowany jest projekt "Aktywni i Kreatywni-Polacy w Europie". To unikatowe przedsięwzięcie ma na celu wzmacnianie więzi polonii z krajem poprzez promocję polskiej kultury i aktywności w Europie oraz zaprezentowanie polonijnych artystów i designerów w kraju.

 

Projektanci, artyści i architekci, którzy dotąd znani byli głównie poza granicami Polski, będą mieli możliwość zaprezentowania się polskiej publiczności. Projekt jest inicjatywą długofalową, w efekcie, której ma powstać sieć kontaktów, ułatwiająca wschodzącym talentom nawiązanie współpracy z polskimi instytucjami kulturalnymi, a z drugiej strony mająca ułatwić tego typu instytucjom dostęp do artystów o wyrobionej już renomie.


Drugim ważnym aspektem projektu jest integracja Polaków mieszkających za granicą z krajem. Poprzez zaangażowanie polonijnych wolontariuszy w pracę nad projektem, promujemy polski język, kulturę, tradycję i historię.


Wizytówką przedsięwzięcia jest wystawa o tym samym, co projekt tytule, która odbędzie się podczas I edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design, w dniach 9 - 12 maja 2013 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu. Gośćmi specjalnymi wystawy będą m.in.: Marek Cecuła, Aleksandra Gaca, Aleksandra Jaeschke, Maria Jeglińska, Janusz Kaniewski, Matylda Krzykowski, Marek Radke.Nawiązaliśmy współpracę z pięcioma organizacjami polonijnymi, a lista kolejnych zainteresowanych wciąż rośnie. Warto wspomnieć, że choć projekt kończy się w czerwcu, nasza strona internetowa pozostanie aktywną platformą komunikacji nie tylko dla polonijnych twórców i artystów, ale dla wszystkich Polaków szukających więzi z krajem.Organizator: Fundacja na Rzecz Kreatywności i Innowacji OPEN MIND

Współorganizator: CRZ Krzywy Komin

Partnerzy: Polonia Nova, Związek Polaków w Norwegii, Stowarzyszenie Polsko-Francusko-Niemieckie, Polski Samorząd Narodowościowy w Ujpeszcie, Polski Związek Kulturalno-Oświatowy w Republice Czeskiej

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2013 r.".


Źródło: Fundacja na Rzecz Kreatywności i Innowacji OPEN MIND/ PAP

Tagi: Polska,Świat
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.