Okna VIKKING nagrodzone Złotym Godłem QI 2017

vikking_logotyp_1545Firma Vikking KTS jest pionierem na rynku stolarki otworowej w zakresie produkcji personalizowanych,  energooszczędnych drzwi i okien. Drzwi i okna VIKKING wyróżniają się niepowtarzalnym designem, unikatową dekoracją drewnopodobną Real Wood zgłoszoną jako zastrzeżony wzór przemysłowy oraz doskonałymi parametrami użytkowymi.


Vikking produkuje pasywne i energooszczędne kompozytowe drzwi wejściowe a od 2015 roku również okna PVC z drewnopodobną strukturą której nadano handlową nazwę Real Wood.
Energooszczędne okna Real Wood zostały nagrodzone Złotym Godłem Najwyższa Jakość QI 2017 w kategorii QI PRODUKT. Jest to już drugie wyróżnienie jakie zdobyły produkty firmy Vikking w tym prestiżowym konkursie. W ubiegłym, 2016 roku firma została nagrodzona Złotym Godłem QI w kategorii QI PRODUKT za energooszczędne drzwi kompozytowe.


Personalizowana stolarka otworowa

Tym co wyróżnia i charakteryzuje firmę VIKKING jest jej innowacyjność i to nie tylko w zakresie vikking_fot_3_700konstrukcji produktów ale też w sposobie produkcji. Przedsiębiorstwo produkuje drzwi i okna wyłącznie na indywidualne zamówienie - niemal każda para drzwi czy okien jest tu inna. Wiele możliwych konfiguracji zdobień i wyposażenia sprawia, że każde zlecenie wymaga oddzielnego traktowania i indywidualnej obróbki przez pracowników. Firma nie produkuje „na zapas”– ideą jest słuchanie klienta i każdorazowo dobieranie rozwiązań idealnie dopasowanych do jego potrzeb. Produkty Vikking dedykowane są dla wymagających inwestorów. Firma nie boi się wyzwań i chętnie podejmuje nawet najtrudniejsze zamówienia.


Nagrodzone energooszczędne okna Real Wood to produkt o cechach niedostępnych dotychczas na rynku i nieosiągalnych dla wyrobów tradycyjnych dzięki unikalnej, będącej przedmiotem międzynarodowej ochrony patentowej jako zastrzeżony wzór przemysłowy, dekoracji powierzchni profili. Możliwość zastosowania dekoracji Real Wood z jednej lub obu stron okna oraz dowolność kolorystyki pozwala na realizację najbardziej śmiałych projektów dopasowanych do indywidualnego gustu klientów, co wpisuje się w filozofię firmy – personalizowanej stolarki otworowej.


Wyjątkowym atutem tych okien jest fakt, że są lakierowane a nie okleinowane, co gwarantuje w razie uszkodzenia możliwość łatwej naprawy powierzchni.


Struktura Real Wood do złudzenia imituje strukturę drewna, a jednocześnie jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości i nie wymaga konserwacji jak okna drewniane. Technologia Real Wood pozwala połączyć najwyższe parametry użytkowe, kilkudziesięcioletniej trwałości i energooszczędności - wynikających z cech konstrukcyjnych profili PVC z poszukiwaną przez inwestorów oraz architektów estetyką szlachetnego, postarzanego drewna. Istotną zaletą okien REAL WOOD jest długotrwałość bezawaryjnego użytkowania bez konieczności uciążliwej częstej konserwacji przynależnej wyrobom drewnianym.


Największą zaletą i wyróżnikiem okien Real Wood jest to, że wyglądem przypominają okna drewniane, jednak nie wymagają tak dużej jak drewno dbałości o zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi.


1_1200_02

 

Na wyjątkowość okien wpływa ponadprzeciętna estetyka wykonania i dbałość o szczegóły takie jak wypełnienie rowka okuciowego czy międzyszybowa ramka dystansowa w kolorze dopasowanym do koloru profili.


Innowacyjność okien Real Wood to nie tylko rozwiązania w zakresie designu ale też w budowie skrzydła okiennego. Autorskie rozwiązanie połączenia tradycyjnego szklenia ze strukturalnym wklejaniem pakietów szybowych zapobiega opadaniu skrzydeł, zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Pozwala również na zastosowanie cieńszych wzmocnień stalowych co znacznie poprawia parametr izolacyjności cieplnej ramy okna. To innowacyjne rozwiązanie jest kontynuacją autorskiej metody strukturalnego wklejania pakietów szybowych stosowanej w drzwiach kompozytowych, która jest przedmiotem ochrony patentowej.

vikking_fot_4_700
Oprócz tego, że okna Real Wood  są piękne i łatwe w utrzymaniu czystości, mają też znakomite parametry techniczne dzięki zastosowaniu najlepszej jakości komponentów. Z nawiązką spełniają aktualne wymogi ustawowe w zakresie izolacyjności cieplnej. Dedykowane są przede wszystkim do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Okno referencyjne (1230x1480mm) z linii Arctic Plus przy zastosowaniu odpowiednich pakietów szybowych osiąga współczynnik przenikalności cieplnej Uw 0,76 W/m2K. Należytą jasność pomieszczeń zapewniają  pakiety szybowe o niemal nieograniczonych możliwościach konfiguracji wg potrzeb klienta i przeznaczenia pomieszczenia.


W oknach stosowane są najwyższej jakości okucia, które dobierane są pod kątem indywidualnych potrzeb inwestorów. Dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań okna Real Wood doskonale wpisują się w idee inteligentnych domów, gdzie niemal wszystkie elementy mogą być zdalnie sterowane – również okna Real Wood mają możliwość zdalnego zaprogramowania, na przykład wietrzenia.

 

Energooszczędne okna Real Wood chronią dom przed zimnem, wiatrem,  nadmiernym hałasem i niepożądanymi gośćmi. Dodatkowo dzięki innowacyjnym okuciom, mogą być wykonane w dowolnych rozmiarach i kształtach. Rozwiązania w oknach Real Wood są zawsze pochodną indywidualnych oczekiwań klienta.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.