Spółdzielcza grupa producencka – silny partner biznesowy


Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka (SSPM) rozpoczęła swoją działalność pod koniec w 2005 r., w wyniku chęci powołania samodzielnej spółdzielni, przez rolników. Dziś zrzesza prawie 500 rolników z czterech województw, osiągając milionowe obroty w skali roku.


Wśród założycieli SSPM byli producenci mleka byłej Strzeleckiej Spółdzielni Mleczarskiej oraz Spółdzielni Mleczarskiej w Pile. Początkowo rolnicy byli nieufni i mieli wątpliwości czy przedsięwzięcie ma szansę powodzenia. Głównym celem grupy, od początku jej działalności jest zapewnienie wszystkim jej członkom zbytu wyprodukowanego mleka po atrakcyjnych cenach rynkowych i aby mogli występować jako grupa producentów rolnych, dzięki czemu ich pozycja była dużo silniejsza, niż w przypadku prowadzenia indywidualnej działalności, w zakresie współpracy z najlepszymi mleczarniami w Polsce i za granicą. Ponadto Grupa zapewnia swoim dostawcom inwestycyjne wsparcie finansowe, prowadzi różnego rodzaju szkolenia z zakresu hodowli bydła mlecznego i produkcji mleka, w tym mleka ekologicznego i wolnego od GMO. Przynależność do Grupy gwarantuje nie tylko korzystne ceny mleka w skupie i terminowe płatności, ale także doradztwo i fachową pomoc pracowników z wieloletnim doświadczeniem w branży. Spółdzielnia swoim zasięgiem objęła już blisko pół tysiąca rolników z terenów województw: lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Obecnie SSPM stanowi dużą organizację, osiągającą wysoką sprzedaż na poziomie ok. 150 mln zł. Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka jest największą spośród ok. 80 tego typu podmiotów w Polsce, pod względem ilości członków i wartości sprzedaży. Dobre zarządzanie owocuje doskonałą kondycją finansową Grupy, co sprawie, że nie musi się ona posiłkować kosztownymi kredytami, nie korzysta z form leasingu i jest w pełni rentowna i wypłacalna. Spółdzielnia, co miesiąc odnawia w Krajowym Rejestrze Długów certyfikat świadczący o wywiązywaniu się ze zobowiązań finansowych.

Grupa charakteryzuje się dynamicznym rozwojem. Na początku pozyskiwała 10 tys. litrów mleka dziennie, dzisiaj dzienny skup mleka wynosi blisko 400 tys. litrów. O sukcesie świadczą również odbiorcy mleka, których stanowią znaczący producenci wyrobów mleczarskich. To przetwórnie, będące najlepszymi mleczarniami w Polsce (m.in. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu) i Europie (np. niemiecki Müller – największy spożywczy zakład przetwórczy w Niemczech).

SSPM to także doskonałe metody zarządzania działalności w pozyskiwaniu, transporcie, magazynowaniu, dystrybucji i zapewnieniu najwyższej jakości parametrów surowca. Mleko odbierane jest bezpośrednio z gospodarstw nowoczesnymi autocysternami z aparaturą pomiarową.

Dostawcą mleka do Grupy może zostać każdy rolnik lub gospodarstwo produkcyjne, prowadzące hodowlę bydła mlecznego z certyfikatem sanitarno- weterynaryjnym Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka jest laureatem szeregu wyróżnień i nagród, m.in.:
I miejsce w rankingu miesięcznika Forbes – Diamenty Forbesa 2015 oraz  wyróżnienie Diamenty Forbesa 2014
Złoty Certyfikat Rzetelności 2016,  2014
tytuł Laureata i Srebrne Godło w kategorii QI ORDER 2015 i 2016 – zarządzanie najwyższej jakości, tytuł Laureata oraz Brązowe godło w kategorii QI SERVICES 2014 – usługi najwyższej jakości za Handel hurtowy mlekiem surowym
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2015, 2013
Skrzydła Biznesu – wyróżnienie w kategorii firma średnia woj. lubuskie   
Certyfikat Dynamiczna Firma 2012 – za dynamikę wzrostu, obrót i zysk firmy w latach 2009, 2010, 2011
III miejsce w VII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich organizowanego przez Polską Izbę Mleka w 2013 r. oraz wyróżnienie w 2015 r.

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.