Mleko z certyfikatem VLOG

Początki działalności spółdzielni nie należały do najłatwiejszych, rolnicy po niemiłych doświadczeniach z poprzednimi organizacjami tego typu byli nieufni. Mieli wątpliwości, czy powołanie strzeleckiej spółdzielni ma szansę na powodzenie. Nowopowstający podmiot miał zapewniać swoim członkom cenę rynkową za dostarczone mleko, umowy z najlepszymi mleczarniami w Polsce, a także możliwość korzystania z programów kierowanych do grup producentów rolnych. W 2005 r. Grupie udało się zrzeszyć dwudziestu, wtedy jeszcze pełnych obaw producentów, dzisiaj jest ich prawie pół tysiąca, a SSPM jest liderem na rynku obrotu mlekiem w Polsce. Dziś zrzesza producentów głównie z województwa lubuskiego, a także z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
 
Nadrzędnym priorytetem spółdzielni jest jakość mleka, dlatego regularnie przechodzi ono specjalistyczne badania przed odbiorem od producenta. Drugim, równie istotnym elementem, jest rozbudowana sieć logistyczna. Dzisiejsza sprzedaż surowca jest na bardzo wysokim poziomie, roczna wartość handlowa wynosi 220 mln zł. Mleko pochodzące z SSPM trafia do liderów polskiego jak i niemieckiego mleczarstwa. Członkostwo w grupie to zagwarantowany dostęp do rynków zbytu.

Spółdzielnia prosperuje bardzo dobrze, wyróżnia się spośród 80 organizacji tego typu działających na terenie kraju, mimo, że wahania na rynku mleczarskim w ostatnich latach doprowadziły do spadku cen mleka.

Znaczącym osiągnięciem Strzeleckiej Spółdzielni Producentów Mleka jest czterokrotne wyróżnienie w Ogólnopolskim Programie Najwyższa Jakość Quality International oraz certyfikat na produkcję, skup i transport mleka surowego wg standardu VLOG – bez technik genetycznych.

 

aktualne_logo__300

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.