Nowe oblicze jakości

W trudnych czasach nie należy bać się odważnych, ale przemyślanych decyzji. RESBUD S.A. wkracza na rynek energii odnawialnej.

 

Rzeszowskie przedsiębiorstwo RESBUD S.A. na przestrzeni minionych 60 lat dało się poznać jako rzetelny, wiarygodny i skuteczny wykonawca wielu inwestycji budowlanych. Wysoka jakość świadczonych przez RESBUD usług została nagrodzona godłem QI w Ogólnopolskim Programie Najwyższa Jakość Quality International 2013.

 

Obecnie firma otwiera nowy rozdział w swojej działalności poszerzając zdecydowanie jej zakres o sektor energii odnawialnej.

 

resbudd_pezes_600

Anna Kajkowska, Prezes Zarządu RESBUD S.A.

 

Czekamy na ostanie decyzje legislacyjne w tym zakresie, które mają zapaść w najbliższych tygodniach i mam nadzieję, iż już wczesną jesienią rozpoczniemy działalność w branży energii odnawialnej, poszerzając naszą ofertę – zapowiada Anna Kajkowska, Prezes Zarządu Firmy. – Po orzeczeniach ustawodawczych, które mają zapaść w ciągu najbliższych tygodni, zdecydujemy w jakim zakresie zajmiemy się naszą nową działalnością. Będziemy korzystali z wydatnego wsparcia partnerów z naszej grupy kapitałowej, którzy mają już spore doświadczenie w branży energii odnawialnej.

 

Na przestrzeni minionych 60 lat RESBUD zdobył niekwestionowaną pozycję lidera branży budowlanej na Podkarpaciu i jest jedną z czołowych firm w południowo-wschodniej Polsce, ale też realizującą kontrakty na terenie całego kraju. Firma oferuje pełen zakres usług związanych z wykonawstwem budowlanym, a wyspecjalizowała się w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, infrastrukturalnym i użyteczności publicznej, zwłaszcza hal sportowych, basenów, centrów handlowych i logistycznych.

 

Początki przedsiębiorstwa sięgają 1950 r. Duże zapotrzebowanie na usługi budowlano-montażowe sprzyjały bardzo dynamicznemu rozwojowi firmy. Przedsiębiorstwo realizowało coraz bardziej skomplikowane organizacyjnie i technologicznie inwestycje. Już w pierwszej połowie lat 50. ub. wieku przedsiębiorstwo zatrudniało największą w swojej historii liczbę osób – ponad 7 tys. i szybko ugruntowało swoją niekwestionowaną pozycję lidera w południowo-wschodniej części Polski.

 

resbud_siedziba_609 


Z końcem lat 60-tych przedsiębiorstwo realizując inwestycje na rynku krajowym rozpoczęło równocześnie realizację kontraktów eksportowych, m.in. w ówczesnych krajach Bloku Wschodniego: NRD, Czechosłowacji, na Węgrzech, ale i w krajach zachodnich, jak RFN, Belgia, a nawet w Afryce  (Libia). W sumie w tym czasie realizowane były roboty na ponad 50 kontraktach.

  

Na początku lat 90., kiedy Polska stanęła przed dynamicznie postępującymi zmianami rynkowymi, przedsiębiorstwo rozpoczęło proces gruntownej restrukturyzacji szeregu obszarów działalności. W 1994 r. rozpoczęła się prywatyzacja RESBUDU i nastąpiło przekształcenie przedsiębiorstwa w spółkę akcyjną. Kolejnym ważnym etapem był  debiut notowań akcji spółki na pozagiełdowym rynku Centralnej Tabeli Ofert w 1998 r.  RESBUD S.A. był pierwszą spółką publiczną notowaną na tym rynku w Polsce spośród istniejących wówczas spółek budowlanych. W 2007 r. nastąpił debiut notowań akcji RESBUD S.A. na parkiecie głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

W bieżącym roku firma przechodzi kolejną głęboką restrukturyzację, w wyniku której rozszerza profil swojej działalności o wykonawstwo instalacji do pozyskiwania energii odnawialnej. Usługi stanowić będzie zarówno działalności w sektorze energii odnawialnej, jak i realizacja technologii do wytwarzania bioenergii.  W wyniku wprowadzanych zmian główna siedziba spółki zostanie przeniesiona z Rzeszowa do Płocka. W Rzeszowie pozostanie oddział firmy zlokalizowany we własnym, nowoczesnym biurowcu. – Nasza decyzja podyktowana jest sytuacją, jaka zaistniała na rynku budowlanym. Jako aktywny uczestnik tego sektora od sześciu dekad, uważnie go obserwujemy i postanowiliśmy szybko zareagować na zmieniające się tendencje, wyprzedzając konieczność podjęcia dramatycznych decyzji, przed którymi stanęło wiele przedsiębiorstw tej branży – mówi prezes Anna Kajkowska. – Co ważne podkreślenia, nie zaprzestajemy działalności w branży budowlanej, ale poszerzamy ją znacząco o nowy rodzaj usług, który stanowić będzie teraz nasz wiodący profil. Jesteśmy ciągle przygotowani do działania w sektorze budowlanym i gdy tylko koniunktura będzie ku temu sprzyjająca, w każdej chwili będziemy mogli być bardzo aktywni na tym polu.

 

Ponad 60-letnie doświadczenia RESBUD-u w branży budowlanej, realizacja kilkuset obiektów w różnej technologii i zakresie, zarówno inwestycji przemysłowych, użyteczności publicznej, jak i budownictwa mieszkaniowego, dają gwarancję profesjonalnego wykonawstwa. Potencjał doświadczenia pracowników pozwala na podejmowanie przez firmę śmiałych wyzwań inwestycyjnych także w nowych obszarach, cementując pozyskane zaufanie klientów i udziałowców spółki, ciągle umacniając jej rynkową pozycję.


Magdalena Tułecka, Jacek Majewski

resbud_logo_197 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________

 

RESBUD S.A. jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień architektonicznych i budowlanych, w tym m.in.:

- Budowa Roku Podkarpacia w kat. Obiekty produkcyjno-usługowe za Centrum Projektowe Nowoczesnych Technologii OPTEAM S.A. w Tajęcinie k. Rzeszowa

- Nagroda III stopnia - Budowa Roku 2007 za adaptację budynku byłego Szpitala w Przemyślu na budynek mieszkalny

- Nagroda III stopnia - Budowa Roku 2006 za realizację Sali Sportowej Gimnazjum w Tyczynie

- Nagroda II stopnia - Budowa Roku 2005 za realizację sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku

- Nagroda I stopnia - Budowa Roku 2004 za realizację krytej pływalni w Jarosławiu
- Nagroda I stopnia - Budowa Roku 2004 za realizację obiektu Laboratorium Naukowo-Badawczego w Bezmiechowej

- Nagroda II stopnia - Budowa Roku 2003 i 2004 za modernizację Budynku „P” Politechniki Rzeszowskiej

- Nagroda III stopnia - Budowa Roku 2004 za realizację Rektoratu PWSZ w Jarosławiu

- Nagroda I stopnia - Budowa Roku 2003 za realizację Budynku Izby Celnej w Przemyślu

- Nagroda I stopnia - Budowa Roku 2000 za realizację Miejskiej Pływalni w Ustrzykach Dolnych

- Nagroda II stopnia - Budowa Roku 1997 za realizację Domu Młodzieży SOS w Lublinie

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.