Prezenty marzeń do zrealizowania w biurach podróży

Obecnie nowy sposób obdarowywania prezentami w postaci przeżyć to najszybciej rozwijająca się gałąź branży turystyczno – rozrywkowej w Polsce. Od niedawna wręczanie prezentów zaproszonym obcokrajowcom jest aktualnie coraz częstszą formą podziękowania za współpracę Klientom lub partnerom biznesowym oraz szansą na ocieplenie relacji.


Ponieważ bardzo trudno wybrać odpowiedni podarunek, który pozostanie w pamięci na długo, coraz częściej w biznesie stosowane jest wręczanie prezentu w formie vouchera lub tzw. box’ów. Osoba obdarowana może wówczas skorzystać np. z wizyty w SPA lub wybrać z propozycji tę formę spędzenia czasu wolnego podczas pobytu w Polsce, która najbardziej jej odpowiada. Zestawy podarunkowe zawierają zarówno niestandardowe propozycje prezentów wywołujących niezapomniane emocje, jak np. jazdę Ferrari, jak i bardziej stonowane propozycje z kategorii relaksu czy kulinariów.


W dzisiejszych czasach sposób życia przekłada się na nasze oczekiwania względem otrzymywanych prezentów – bardziej doceniamy takie, które pozwalają nam doświadczyć czegoś nowego. – mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezentmarzen.com.


Nowa moda przyszła do Polski z Zachodu, gdzie firmy oferujące prezenty w postaci przeżyć cieszą się zainteresowaniem dużego grona odbiorców. Hiszpanie najchętniej kupują prezenty związane z kulinariami i motoryzacją. Wartość ich biznesu liczy już setki milionów euro. Francuzom najbardziej podobają się oferty turystyczne, a w Niemczech podobnie jak w Polsce, zainteresowaniem cieszą się oferty sportów ekstremalnych.


Sprzedaż tego typu produktów dotychczas rozwijała się głównie w Internecie, jednak pozytywny odbiór nowej idei obdarowywania przeżyciami spowodował, iż szybko poszerza się sieć punktów o nowe miejsca stacjonarne zarówno w centrach handlowych jak i w biurach podróży.


Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
58%
42%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.