Terminal o strategicznym znaczeniu

Działalność gdańskiego Przedsiębiorstwa Przeładunku Paliw Płynnych Naftoport Sp. z o.o., polskiego lidera morskiej logistyki naftowej, bezpośrednio wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa paliwowego i energetycznego, a tym samym stabilności gospodarczej kraju.

 

 

 

naftoport_foto-small_607_01

 

Naftoport Sp. z o.o. jest jednym z największych naftowych terminali przeładunkowych na Bałtyku, obsługującym ładunki ropy naftowej i produktów ropopochodnych w Porcie Gdańskim. Spółka stanowi istotny element w łańcuchu dostaw ropy naftowej, zaopatrując w ten surowiec rafinerie PKN ORLEN i Grupy LOTOS, a także TRM Leuna i PCK Schwedt w Niemczech. Za pośrednictwem Naftoportu realizowana jest większość eksportu morskiego produktów naftowych z Polski. – Lokalizacja spółki w bezpośrednim sąsiedztwie infrastruktury przesyłowej Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” (PERN) i Rafinerii Gdańskiej sprawia, że Naftoport spełnia istotną funkcję w gospodarce naszego kraju – mówi Dariusz Kobierecki, Prezes Zarządu Naftoportu.

 

 

Zgodnie z długofalową strategią rozwoju, spółka sukcesywnie rozbudowuje kolejne stanowiska do obsługi statków, mocno przyczyniając się do uniezależnienia kraju od głównego dostawcy surowca, czyli Rosji. Obecne możliwości przeładunkowe Naftoportu to 40 mln ton ropy oraz 4 mln ton produktów naftowych w skali roku. Do Bazy Paliw mogą zawijać tankowce o wyporności do 300 tys. ton oraz długości do 340 m i zanurzeniu 15 m, co wynika z głębokości Cieśnin Duńskich.


Nieprzerwany rozwój firmy, i osiągnięta zdolność do zaopatrywania w pełnym zakresie rynku polskiego w ropę naftową oraz strategiczne znaczenie dla gospodarki, sytuują Naftoport na pozycji znacznie wyższej, niżby to wynikało z wielkości przedsiębiorstwa. Posiadany potencjał techniczny, dzięki czterem (a już niebawem pięciu) stanowiskom przeładunkowym, umożliwia sprawną obsługę rosnącej masy ładunkowej. Dzięki poczynionym dotychczas inwestycjom, związanym z rozbudową terminalu, firma odnotowuje nieprzerwany progres, w tym wzrost przychodów i konkurencyjności gdańskiego Naftoportu w regionie bałtyckim.


Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych Naftoport Sp. z o.o. jest Laureatem konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2015 w kategorii QI Services.


 

Marek Przybylski

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.